Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar még járni? Ez...

Miért nem akar még járni? Ez ennyire extrém eset?

Figyelt kérdés

Kislányom 17 hónapos, mindent időben csinált, de nem jár. Úgy kezdődött, hogy sík ideg voltam, mikor láttam, hogy az 1 évesek már járnak. Gyerekorvos védőnő mindig nyugtatgatott. Ma voltunk fejlődés neurológusnál, semmi baja. Ha nem

indul el 18 hónaposan, menjünk vissza. 19-én tölti be a 17 hónapot. Első gyerek, én így is aggódok, bónuszként az egész család az enyém férjemé csesztet, hogy baja van a gyereknek. Mondjuk legalább arra jó volt a neurológus, hogy befogják a szájukat. Ráadásul hatalmas kislány, nem kilóban, hanem hosszra. 104-es ruha méret jó rá. Felkapaszkodva feláll meg ha fogjuk a kezét és vezetgetjük, akkor megy, de önállóan semmi. Nagyon nem. 9 hónapos kora óta mászik, mint a villám most már. Még annyit mondott a neurológus, hogy ne vezetgessük. Sík ideg vagyok.


2023. aug. 14. 21:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Az gondolom eszedbe sem jut, hogy mivel nagyon magas, az izmai gyorsan nyúltak, de nem erősődtek meg eléggé még?


Hova akarod siettetni?


Ne másokhoz mérd. 18 hónapos korig ráér.


Első lányom 8 hónaposan állt fel, de csak 18 hónaposan indult el.


Második 11 hónaposan indult el.


A harmadik meg 13 hónaposan.

🤷 Nincs két egyforma gyerek.

A lényeg, hogy ne siettesd!

2023. aug. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Igaza van a neurológusnak,nem szabad vezetgetni. Egyáltalán nem!! Hátráltatod vele a szabad járás kialakulását!
2023. aug. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Védőnő, gyerekorvos, senki nem mondta 1 éves kora óta, hogy nem szabad megfogni a kezét? Milyen ellátás van ott?


Rossz egyensúlyt sajátít el,persze,hogy nem jár egyedül.

2023. aug. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad segíteni neki. Mármint ne nyújtsd neki az ujjad hogy gyerek még ne vezesd. Így csak ártasz. Saját magának kell megtanulnia felállni és elindulni. Illetve ti még időben vagytok és még a szakértők is alátámasztottak.
2023. aug. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 18 hónaposan indult el, nem maradt le semmiről és ügyesen csinál mindent azóta is (5 éves).

Kisfiam 16 hónaposan. Örülj inkább,hogy sokat mászott, az nagyon hasznos volt az idegrendszerének.

2023. aug. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A méret szerintem nem számít, a fiam is 98/104 ruhát hordott akkor már, mert sokkal nagyobb volt mindig, mint az átlag, de a mozgásokat csinálta ugyanúgy.

Szerintem a vezetgetés lehet a ludas, egyrészt akkor nem tanulja meg magától az egyensúlyát irányítani, másrészt megszokja, hogy így csinálja, tehát nem próbálkozik egyedül, mert minek, ha ott vagy.

De ha a neurológus szerint oké, akkor én nem aggódnék , ő biztos, hogy látott már rengeteg gyereket és felismerné, ha komoly gond lenne.

2023. aug. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. Lenyugodtam most már.
2023. aug. 15. 08:26
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a vezetgetéssel pont hátráltatod, hisz nem jól sajátítja el a mozgást, nem érzi az egyensúlyt, nem tanul meg esni sem.
2023. aug. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

15 hónapos a kislányom és a napokban tette meg az első önálló lépéseit. Én nem idegesítettem magam rajta, de mi is kaptuk mindenkitől a kommenteket, hogy "hú, Géza már 11 hónaposan járt", "Luca 1 évesen már futott", "Pistike már úgy született, hogy járt". (Szándékosan túloztam.) Utálom ezeket. Nem azért, mert az én gyerekem mindig mindent lassabban csinált, hanem mert miért kell vészkárogni állandóan? Mintha valami verseny lenne és érem járna azért, hogy valaki előbb csinált valamit.

Addig nem szabad vezetgetni, amíg magától nem lépeget. Utána is max egy kezét fogva, azt maga előtt tartva, hogy meglegyen a helyes egyensúly. Ha nem tartja, akkor nincs sétálgatás. Ezt csak azért, mert sokan ezt is bűnnek veszik, pedig az idő előtti "sétáltatás" nem erről szól.

Ami nálunk sokat dob mindig, ha találkozik picit nagyobb, már járó gyerekekkel. Most pl. a barátnőmékkel nyaraltunk 4 napot, ahol egy 2 éves gyerek van, tőle sokmindent lesett már el. Az első lépéseit is a nyaralás után tette meg. Másnál is megfigyeltem már, hogy van húzóerő.

2023. aug. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én kisfiam 6 hosan mászott, 8 hosan felállt, de csak 18 hónaposan indult el. De mikor elindult másnap már szaladt. Én is aggódtam 16hos kora óta, hogy miért nem, de mindenhol (fejlődés neurológus, fejlesztő központ) azt mondták normális és majd elindul, így is lett. Pár másik mozgásos dologban is lassan fejlődött, pl 2 évesen hajtotta a kismotort, 3 évesen a futobiciklit, 3 éves kora után kezdett váltott lábbal lépcsőzni, sokáig utált mászokázni és nehezen is ment neki. De most 4 lesz, már teljesen úgy mozog mint bárki, sőt nagyon ügyes már pl bármilyen maszofalon, kötél mászókán simán felmegy, bukfencezik stb.

Ő beszédben volt erősebb és szobatisztasag is hamar ment neki. Minden gyerek más.

2023. aug. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!