Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hós babám leesett az...

10 hós babám leesett az ágyról ugye nem lesz baja?

Figyelt kérdés
Hiába voltam ott 100x húzom vissza az ágy végéből, de most az 1x nem voltam elég gyors. Parkettára esett szerintem nem verte be a fejét, mert átfordul esés közben(a teste az ágy felé nézett) és nem hallottam koppanást. Azonnal felsírt és megnyugtatás után már játszik, jó kedvű. Egyszer már lefordult 5-6 hónapos korában akkor bevittem a sürgösségire ott megvizsgálták külsőleg semmi baja nem volt azt mondták figyeljem 48 órán át, ha aluszékony, hány, megváltozik a viselkedése vigyem be. Szerintem nincs 50 centi az ágy magasság se. Már jár, így konkrétan nagyobbakat esik onnan viszont azért még is ijesztőbb így. “Feleslegesen” nem vinném be, hogy azokat a vizsgálatokat megcsinálják amit itthon én is tudok azaz megtapogatják, végig húzzák a talpán azt a fémet kb ennyi volt 5 perc se.

2023. aug. 22. 08:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Most mégis mi a kérdés?

Leírod, hogy már jártatok így,akkor mit mondtak. Megnezted most a gyereked, semmit nem látsz rajta.

Akkor mi innen honnan tudjuk, van-e valami baja?


Leirtad. Ha fáradékonyabb, megváltozik a viselkedése, akkor baj van. Ezt meg te látod.


A sürgőssegire ne rohanj vele, figyeld. Majd kiderül.

2023. aug. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, tégy úgy, mint amikor először leesett. Figyeld! Ha aluszékony, vagy hány, akkor vidd be, ha nem, akkor nem.
2023. aug. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

"Hiába voltam ott 100x húzom vissza az ágy végéből"


100-szor visszahúzod, de az egyszer se jut eszedbe, hogy lerakd az ágyról? Ne rakd fel rá? Vagy megtanítsd lemászni?

2023. aug. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Egy leesésgátló azért nem ártana

Vagy addig potyog majd az ágyról amíg nem lesz valami komolyabb baja

2023. aug. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyelgesd.

Egyébként az nem annyi,hogy a fém "izét" végighúzzák,hanem reflexeket vizsgálnak. Szakszerűen tapogatják át egyébként,nem úgy mint otthon egy laikus hacsak nem orvos vagy,akkor elnézést. Láttam én már kis ütéssel is gyereket,ahol bizony lett gond,rossz helyen történt és olyat is ahol nagyot esett,külsérelmi nyom stb. is lett még sem történt belőle semmi. Innen senki nem fogja neked tudni megmondani. Ezt nem arra írom,hogy rohanj vele,hanem csak vélemény arra amit írtál. Figyelgesd.

Amúgy ha ez már a második én valamit kitalálnék az ágy témára,de ez én vagyok,nem szólok bele. Jobbulást!

2023. aug. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

4-es reggelente az ágyon van vele egy idő után csinálja ezt. Te se gondolhatod, hogy egésznap a földre tegyem vagy a baba karámba, esetleg baba ágyra.


Nem kutya, hogy csak úgy betanítsam, még is hogyan kellene egy 10 hónapos gyereket megtanítani fel és le mászni az ágyra? Várom az ötletedet azt gondolom erre maguk jönnek rá idővel!


5-ös nem szokott velem aludni, így nem gondoltam, hogy kellene, de igazad van.


6-os köszönöm persze a fémet azért írtam, mert nem tudom a nevét nyilván a reflexeket vizsgálják vele. Azóta nincsen semmi baja. Azért se akartam oda vinni, mert teli van beteg gyerekkel így ergo feleslegesen nem tenném ki annak, hogy megbetegedjen. Esett már menet közben nagyokat.


Bárcsak tudnék mindenhol ott lenni, de sajnos nem egésznap rohanok utána, de akinek van egy totyogója az tudja milyen, illetve ha nem totyog, mert az lassú akkor mászva “szalad” sajnos az albérletet nem tudom 100%-osan baba baráttá tenni.


Kérlek aki azon lenne, hogy mért szültem albérletbe gyereket ne okoskodjon. Rajta vagyunk a lakás, ház vásárláson, de akinek nincs segítsége annak iszonyat nehéz a semmiből valamit csinálni a mai világban és nyilván a lehetőségekhez mérten veszünk :)

2023. aug. 22. 10:03
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Fiam is leesett egyszer 11 honaposan,nem történt semmi baja.(az is alváskor.ledoltunk aludni napközben,én is elszunditottam mellette és sajnos hamarabb ébredt mint én)

Amúgy neked hogy marad meg az agyon?nekem 10 hónaposan már felállt és bútorok mellett lepegetett.egesz nap jött ment a házban,mászott,játszottunk

Az agyon kb 5 hónapos koráig tudtunk lenni úgy vele,hogy ne akarjon lemászni róla.

2023. aug. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
8-as Nem tudom te mi a büdös francot képzelsz magadról rólam bármit mondhatsz de a gyerekemről szállj le. Undorító vagy mi az hogy az én értelmi képességeimet? Tán ismersz? Neked is csak azt tudom mondani mint az alattad lévőnek remélem ezt a undorító viselkedést nem adod át a gyerekeidnek.
2023. aug. 22. 11:42
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kutya, hogy csak úgy betanítsam, még is hogyan kellene egy 10 hónapos gyereket megtanítani fel és le mászni az ágyra? Várom az ötletedet azt gondolom erre maguk jönnek rá idővel!"


Úgy kell megtanítani, hogy amikor elindul fejjel előre az ágy széle felé, akkor megfogod, megfordítod, és szépen megmutatod neki, hogy először a lábát kell letennie, tolatva. Ennyi idősen ezt már lehet gyakorolni velük, mindkét gyerekemnek ment egyedül 1 éves koruk előtt. Persze, addig rá kell szólnod 100x és megfordítanod 100x, de meg fogja tanulni. És mindig mondd is neki, hogy "fordulj meg!", így rögzül benne. Egy idő után elég lesz szólnod neki, aztán meg már szólni sem kell.

2023. aug. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9-es köszönöm szépen, hogy teljesen normálisan szóltál hozzá megpróbálom bár nagyon eleven.


7-es reggelente összebújok vele aztán bepörög olyankor már sehogy akkor megyünk le az ágyról. A reggeli tápszert megkapja majd oldalra fordul az ágyon és játszik mivel falnál van én meg kívül ezért csak az ágy végén tud lepottyanni

2023. aug. 22. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!