Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiakadnátok, ha anyósotok...

Kiakadnátok, ha anyósotok ráütne a másfél éves babátok kezére egy apróság miatt?

Figyelt kérdés
2010. okt. 16. 13:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én igen, mivel én nem csapok rá sosem a kezére. Nem engedem másnak sem. 22 hós.

Ha ilyen szitu lenne, simán rászólnék anyósomra, hogy ezt meg ne lássam még egyszer.

2010. okt. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Több szempontból is zavarna.

Én nem csapkodom,ő se tegye.

Apróság miatt mégúgyse!

2010. okt. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én nem feltétlenül. Én se verem a gyereket, de viszont igen is van, hogy dá-dá kiskezedre, ha olyasmit csinál.

Azt elmondod, hogy mi volt az az apróság? Ha pl. tényleg valami pitiáner dolog, akkor biztos mérges lennék, de viszont ha mondjuk figyelmeztetés után is pl. belenyúl a konektorba, akkor igaza van. Akkor se kell nagyot ütni mondjuk a gyerek kezére, csak hogy értse a miértjét.

2010. okt. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Megérintette a mosogatógépen a gombot. Nem nyomta be csak mutatta hogy ott kell bekapcsolni. Itthon is szokta nekem mutatni és ezért.
2010. okt. 16. 13:39
 5/15 anonim ***** válasza:
Én sem feltétlenül. Biztosan borzalmas anyának leszek kikiáltva, de én szoktam a dádá kezedre fordulatot alkalmazni. Érdekes, hogy ha ezt alkalmazom, AZONNAL tudja, hogy mi újság. Amíg finoman rászólok, addig meg csak vigyorog, és csinálja tovább. Ha csak kézlegyintés, pl. valamit le akar rántani, és nem hallgat a szóra, akkor nem akadnék ki. MOndjuk én jóban vagyok anyóssal:)
2010. okt. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ja, hát ezért biztosan szólnék!

Az automatikus ütést nagyon elítélem, csak legvégső esetben alkalmazom a kézlegyintést én is!

Szólj anyósnak, hogy a te nevelési elveiddel ellenkezik, hogy ok nélkül verje a kicsit, így kéred, hogy türtőztesse magát, és ne üsse meg. Jó durva, azért ez! 13.40-es voltam

2010. okt. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mikor még nem volt gyermekem csak néztem értetlenül, hogy minden kis dologért ráütött a gyerek kezére a drága nagyika.Na akkor eldöntöttem, hogy csak és kizárólag nagyon veszélyes dolgokért, sok rászólás után lépek közbe.

Most már van gyerekem, 2-3 alkalommal ütöttem nagyon kicsit a kezére, akkor is a tv kábelt húzgálta és akárhogy kértem nem fejezte be. Az én fiam is odaáll a mosógéphez, megérinti a gombokat, nem hiszem, hogy ezért rá kellene csapni a kezére.

Ha anyósom ráütne és főleg ilyen kicsi dologért biztos szólnék. Nekem már az is betette a kaput, mikor a fiam ott volt az ölébe, de már nagyon le akart menni és tolta el magát, erre az anyós rászólt kiabálva, hogy "mi bajod van???" Na tudod, én nem kiabálok a gyerekemmel, Ő meg nem fog.

2010. okt. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szia, nem attól félt hogy megrázza az áram? a mosógéphez én se szeretem ha hozzáér, főleg ha megy, szerintem csak megijedt anyósod, mondjuk én se ütöm, ha veszélyes dologhoz akar nyúlni elrántom a kezét, vagy megfogom.
2010. okt. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Igen.

Nem magyarázkodom, az én gyerekemet ne üsse meg senki! Még a kezét sem.

EGy ekkora gyereket meg kell fogni, elvinni onnan és elmagyarázni mi a szitu.

2010. okt. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül akadnék ki, és az mellékes, hogy anyósról lenne szó vagy másról ... Lehet olyan szituáció, amikor én is "beavatkoznék", pedig soha nem csaptam rá a gyerekem kezére. Ennek ellenére nem tudhatom, hogy mikor alakul úgy a helyzet!
2010. okt. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!