Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött csecsemőnél minden...

Újszülött csecsemőnél minden etetés előtt és után cseréltek pelust? És ha nem ébred fel a következő etetésre, ti ébresztitek?

Figyelt kérdés

Sokan ajánlották nekem a babaöblöt, hogy milyen praktikus az éjszakai kelésekre és etetésekre, mert nem kell kikászálódni a picihez, és meg tudom szoptatni magam mellett. Közben viszont a védőnő azt mondta, hogy minden etetés előtt tegyem tisztába (és ha szopizás közben megjön az ihlet, akkor nyilván utána is), de akkor meg már mindegy ez a felkelni/nem kelni kérdés és a babaöböl is, hiszen akkor elvileg így is, úgy is fel kellene kelnem éjjel, hogy pelust cseréljek. Ti ezt hogy csináltátok? Ill. ha letelt a 3 óra a következő aktuális etetéshez, de a baba még békésen szúnyókált, ti felébresztettétek?


(Lehet, hogy nagyon evidensek a kérdések, de még csak most próbálom felmérni, mire és hogyan készüljek a hamarosan születő babámnál, és elég sok az ellentétes infó - elvileg hozzáértőktől is - ezért vagyok kíváncsi, tapasztalat alapján kinek mi vált be.)


2023. szept. 1. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak a kakit.

Ha nincs egészségügyi indoka, nem kell ébreszteni.

De, a babaöböl jó. Később, mikor ne kakil minden evésnél, áldani fogod, ha amúgy sokszor ébred majd éjjel.

2023. szept. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Etetés előtt cseréltem, mert utána bealudt a kicsi. Nálunk a 3 órát be kellett tartani, mert koraszülött volt a babám. Babaöböl nálunk nem volt. A védőnőre és a gyermekorvosra hallgass.
2023. szept. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Az a legjobb ha nem készülsz semmire, úgysem az lesz amire készülsz. Viccen kívül, 3. babám most 6 hetes, és még soha nem úgy történt ahogy készültem.

Muszáj tisztába tenned éjszaka, mert kiázik és eleinte neki pl minden pelusban volt kaki is, abban nem hagyhatod. Nekem szerencsére egyiks sem kelt éjjel 3 óránként, inkább több, de soha nem keltettem. Első számú szabály: alvó babát nem keltünk. (Persze ha sárga vagy kis súlyú az más helyzet) Amikor alszik a baba te is aludj.

Kisfiam 6 hetes , este 9 körül szopizik, aztán éjjel 2kor és 6 körül. Van mikor már így is ki van ázva. Éves előtt tisztába teszem mindig, mert sok a pisi, van mikor Éves közben bekakil, akkor újra. De egyre ritkábban kakil éjjel. Szóval arra készülj, hogy ne készülj semmire és nem fogsz csalódni.

2023. szept. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Éjszaka csak akkor tettem tisztába, ha kakilt. Ébreszteni pedig csak akkor kell, ha gond van a súlyával / sárgul. Az enyém folyamatosan fogyott, és ha néha felébredt, alig evett valamit, mert mivel nem evett, gyenge is volt és aluszékony. Pár napig keltettem, de miután már megette a "kellő" mennyiséget és hízásnak indult, hagytam aludni. Nem kell kötelezően 3 óránként enni, ha egyszer 4, aztán pedig 2, az is rendben van.
2023. szept. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak a kakis pelust csereltem ejszaka, es sosem ebresztettem.
2023. szept. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Az én kisfiam csakis kizárólag etetés közben kakilt az elején. Azóta meg csak ébren, alvás közben sosem. Így hiába cseréltem, kezdhettem újra.

A babaöblöt szerintem elég akkor beszerezni, ha szükség lesz rá. Pl. az én babám szépen elaludt a saját szobájában, a saját ágyában, és viszonylag hamar átaludta az éjszakát. Ha nem így lett volna, lehet szerzek babaöblöt, de ő csak a növekedési ugrásoknál volt gyakori kelő. Vagyis igazán akkor sem volt ébren, csak evett óránként.

2023. szept. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szép is lett volna. Fél óránként cicizett....

Nem dramatizáltam ha nagyon pisis volt cseréltem ha kakilt cseréltem. Este altatás előtt fürdésnél pelenkáztam ha nem kakilt be nem cseréltem este. Ha felkelt enni 10 percre nyammogott majd aludt tovább nem cseréltem pelust, mivel nem volt kaki.

2023. szept. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam koraszülött volt és kicsit sárga. Rengeteget evett, rengeteget pisilt. Mivel korababa volt, sovány volt, kis méretű pelenka passzolt rá. Ami kevesebbet is bír. De a sárgasága miatt meg jókat aludt. Szóval nekem minden szoptatás előtt cserélni kellett a pelust, így is sokszor kifolyt.


Egészséges babát nem kell ébreszteni. Ha egyben alszik sokat, örülj neki. Nem lesz baja, nem fog elhízni, nem emiatt lesz refluxos, nem fogod ezzel elkényeztetni meg nem tudom még mivel szokták riogatni az anyukákat. Ha meg hamarabb ébred, nyugodtan szoptasd meg, ezzel teszel jót neki. Nem kell az órához alkalmazkodni. Általában pár hét alatt kialakul valamiféle rendszer, vagy te is kialakíthatod, ha nektek úgy jobb.


Pár hetesen már kibírt egy egész éjszakát egy pelenkával.

2023. szept. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A legelején keltettem szopizni a kórházban, de utána már nem. A pelusba be szoktam nézni, hogy van-e valami, de amúgy meg úgyis szól, ha zavarja a pisi vagy a kaki :) Ma 2 hónapos a Drágám, már csak hajnalban cserélünk pelust, ezen kívül egyszer kel éjszaka, akkor csak szopizik egy picit.
2023. szept. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tápszeres gyerekem 3 óránként evett, akkor volt pelenka csere is, kivéve a kaki, az azonnal.
2023. szept. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!