Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babám elkezdett kb 1...

1 éves babám elkezdett kb 1 hónapja sikítozni, hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés
Nincs gond a hallásával, meghallja a neszezést is. Értelmes, tudja hogy a kanál, a fêsű, a fogkefe, stb mire való. Pár lépést megtesz önállóan, tudja ki apa, mama, tata. Tehát értelmes. Viszont kb 3 hete elkezdett sikítani. Van amikor a babanyelv közben sikít néha, van amikor a hisztikor sikít. Amikor sír, na akkor borzasztó. Sikít mintha ölnék. Azt hinné az ember, hogy verik ezt a gyereket. Szeretném leszoktatni erről. Most ha sikït, a szájához rakom a kezem és azt mondom hogy NEM. Remélem megtanulja. Mégis mi lehet ez az új sikítós őrület? Van pár ötletem, ti mit gondoltok? És hogy szoktassam le?

2023. szept. 10. 07:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is ezt csinálja pár hete.(16 hónapos)

Van amikor csak áll egy helyben és elkezd sikitani

Ramhozta néha a frászt,hogy mi baja van.aztan kiderül hogy semmi.

Én hagyom,majd csak leszokik róla,ilyen kis dolgon nem fogom felhúzni magam.

2023. szept. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Felfedezte hogy tud ilyet is, most használja. Megértem hogy nagyon idegesítő.


Szerintem a szájbefogós módszerrel semmire sem mész. Ha belegondolok hogy mikor én ideges vagyok és legszívesebben sikítanék (de nem teszem, mert az agyam már elég fejlett az érzelemszabályozáshoz) és valaki akár csak azt mondaná hogy nyugi, akkor azt elküldeném melegebb éghajlatra. Az. 1 éves gyereked pedig még nem elég fejlett az érzelemszabályozáshoz.

Mutass neki inkább alternatívát, suttogj neki olyankor (nyilván nem a sírás közepén, hanem mikor csak úgy sikongat), mondd hogy a halk hangját szeretnéd, azt érted meg.


Ha ideges akkor próbáld más felé terelni (ismételten ne a legnagyobb kiakadás közben, hanem mikor kezded látni hogy na most fog kiakadni) hogy pl sikítás helyett ugrálljunk amíg megnyugszol.

2023. szept. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Majd megunja
2023. szept. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Amikor csak úgy sikîtozik, akkor szoktam neki mondani, hogy nem. Amikor síráskor jön rá, akkor ugye mihamarabb megnyugtatom. Mert az nekem se esne jól, ha valaki így csitítana 😃 én is arra gondoltam hogy felfedezte a hangját
2023. szept. 10. 08:07
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik gyerekem csinálta. Nem lehet leszoktatni, nem érti. De ez teljesen normális, abba fogja hagyni.
2023. szept. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, hogy máshol is így van 😃
2023. szept. 10. 08:11
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Ebben a pillanatban sikított egyet a másfél évesem.
2023. szept. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Ha reagálsz rá, annál érdekesebb lesz sikoltozni.
2023. szept. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
A 10 hónaposom a héten kezdte. Ne korlátozd benne, felfedezte hogy ilyet is tud. Majd elmúlik ez az időszak. Szerintem rosszabb ha beavatkozol.
2023. szept. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!