Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem eszik! Mit csinaljak??

Nem eszik! Mit csinaljak??

Figyelt kérdés

14 honapos lanyom szoptatasa is megterhelő volt, cumizavara is lett, (sima jatszocukitol)

Tapszert nem fogadta el. Hozzataplalasa is nehezen indult, adagokat kicsiket evett, a szoptatast napkozben mar nem fogadta el, ejszaka szopott meg, mára azt is elhagyta. Prbaltam neki tejitalt, pizsihamit adni. Semmit nem iszik meg.

Vollt egy 3 honapos sulystagnalasa is, majd egy jobban evős idoszaka is, ahol masfel honap alatt 500 garmmot vegre magara szedett..most 8100 gramm 14 honaposan..(3000 grammal szuletett)

Most megint semmit nem eszik szinte, se pepeset, se rendes szilard etelt. Szajaban tartja es kikopi vagy be sem kapja.

2 vervetele volt mar, egysszer volt hugyuti fertozese, kapott arra gyogyszert, de amugy tokeletes a verkepe. Foga 12 honaposan jott ki eloszor, majd masfel honap alatt 6 bujt ki egyszerre.

Mit csinaljak? Hova menjek? Mi lehet a gond? Miert nem eszik?


2023. szept. 18. 14:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%

Mivel kinalod ?

Dormi, turorudi , kakao meg tarsai ,a szokasos ?

2023. szept. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekorvos mit mond???
2023. szept. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én lanyomnal ez másfél évesen kezdődött, de már előtte is voltak jelei. Neki a rágó izmai nem erősek, húst nem is eszi meg. Plusz nagyon válogat, ha össze van keverve az étel nem is kell neki (pl. rizs zöldséggel). Ameddig a súlya oké nem kell nagyon aggódni. Sok ilyen gyerek van. A lányom már 6 éves, de most is nagyon nehéz etetni.
2023. szept. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kenyer, virsli, felvagott, sajt, pörkölt siman, borsoval, tejfolosen, tesztaval, krumpival, rizzsel, husleves, rakott etelek, burgonyafozelek, kelt teszta, kekszek (edes es sos), gabona es tejpep, sinlac es igen kinaltam mar dormivel es turorudival is, de nem ez a fő taplalekforrasa..

Gyerekorvos csak elkuldott vervetelre & vizelrt vizsgalatra. Oke volt minden, majd annyit momsott hogy tegyek gesztenyet a fozelekebe :)

2023. szept. 18. 15:21
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

14 honapoes es virsli, felvagott, kekszek, tejpep, peksuti. Gratulalok.

Hol a zoldseg, gyumolcs, szinhus, teljes kirolesu gabona ? A dormitol nem fog hizni.

2023. szept. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Adj elé (NE NEKI!) párolt zöldségdarabokat, húsokat, tojást, sajtot, amiket EGYEDÜL, KÉZZEL tud próbálgatni és NE akard sem etetni, de föleg ne többet beletömni, mint amit ö maga akar.

NE fözeléket adj neki, ami semi kinézetre nem gusztusos, se nem ehetö egyedül számára, levesekre semmi szükség, legfeljebb a benne fött összetevökre, ha nem péppé fözted, minél inkább alapélelmiszereket adsz elé külön-külön, természetes formában, színben, ízben, annál elöbb lesz kedve megpróbálni.

2023. szept. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

dörmit kb 3x adtam neki, csak irtam,hogy probalkoztam azzal is, de nyilvan nem fő etkezesnek. Nem csak kekszel, visrlivel tömöm azt is adok neki, de nem jelenti azt,hogy ezek a fő etkezesei bárgyu, itelkező kötekedő ez a gondolatmenet

Gyümolcsöt is nyilvan adok neki, es hust is eszik, illetve nem fözelekkel tömöm se peksutivel, de oke, ha ezt a par szot lehetett kiolvasni abbol amit irtam.

AmugY a pörkölt es a rakott etel sem dörmiböl keszul, nemtudom tudod ?! Hanem pl, hus, rizs, es valamilyen zöldseg. Tojast is kap, es zöldseget.

Igazabaol itt az a kerdes,hogy miert nem eszik,ha en kinalom es ha leteszem ele akkor sem.

2023. szept. 18. 15:51
 8/12 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Mert nincs szüksége több élelemre. Próbáld valóban a minél egyszerűbb ételeket, ne egy komplett menüt. Zöldség megfözve magában. Hús csak magába stb.
2023. szept. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 babyboom567 ***** válasza:
100%

Egy súlyosan szenzorosan szelektív evő 7 éves anyukája vagyok.A gyerekem 7 év alatt nem evett meg ennyi mindent amit felsoroltál.Sokféle terápiát,köztük evés-terápiát is csinálunk(a terapeuta szerint mi vagyunk a legsúlyosabb esete,mióta ezzel foglakozik),szóval ÉN tudom, milyen mikor nem eszik egy gyerek.

-hagyd játszani az étellel(ezt én elcse...sztem) a gyereket,nyomkodja,tapogassa,ízlelje,maszatolja(rengeteg szenzoros ételes játék van az evés-terápiába)

-vezess étel,és ital naplót,minden milliliter folyadékot,minden milligramm ételt írj fel.(ebből az esetek nagy részében,ki szokott derülni, hogy igazából eszik a gyerek,csak nem azokat a felnőtt adagokat amit mi "elvárnánk")

-egyetek együtt,LÁSSA hogy eszel,egyétek ugyanazt,maszatoljál te is és nyald le a kezed.(A gyereknek enni kell megtanulni először, nem az éttermi/királyi etikettet,arra ráér sulis korában)

-ne görcsölj az evésen,érzi rajtad, és ő is görcsös

-csinálj játékot az evésből(ezt is elcse..sztem)

-nézetek olyan meséket, amiben esznek a mesehősök.(nálunk így jött be az áfonya, a hal, meg a meggy.)

-ne adjál cukros dolgokat,nem az evés miatt, hanem a fejlődő idegrendszere miatt, amit extrém módon felpörget.

Kitartás! Minden rendben lesz

2023. szept. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Etetőszékben van evésnél?

Nálunk például akkor kezdett rendesen enni mikor leültem vele a kis asztalához. Hiába ültünk a nagy asztal körül,ő is ott ült az etetőszékben, nem igazán tetszett neki.

2023. szept. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!