Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan mostátok ki az újszülöt...

Hogyan mostátok ki az újszülött babátok minden cuccát? És tényleg mindent kimostatok?

Figyelt kérdés

Természetesen nem olyan egyszerű tételekre gondolok, mint a sima ruhák, pelenkák vagy lepedők, inkább azokra az újonnan beszerzett cuccokra, amiknek valami miatt bonyolultabb a tisztításuk (nincs levehető huzat, jobban megszívná magát mosógépben, stb.).

Nálam ilyen kérdés pl.: babafészek, párnázott rácsvédő, autósülés, babakocsi külső huzat (belül a mózesben lesz lepedő, amit könnyű mosni), bundás overál.

Ezek közül szerintetek mindent érdemes kimosni? Ami nagyon megszívná magát (pl. babafészek), nem merem mosógépben, nehogy tönkremenjen benne a szivacs vagy ne tudjon kiszáradni teljesen. Ti hogy tisztítottátok ezeket?


2023. szept. 20. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
19%

Racsvedot ne vegyel, ha nem akarsz halott gyereket. A fel Nyugaton be van tiltva, a balkanon meg divik.

Autosules, babakocsi kulso huzat ?? Miert kellene ezeket kimosni ? Hasznaltan veszed ?

2023. szept. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, emlékeim szerint ezeket én első gyereknél mind kimostam, többediknél meg azért, mert addigra poros lett. :)
2023. szept. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Én először mindent kimostam 90 fokon, a mi mosószerünkkel és öblítőnkkel, ami belefért a mosógépbe és amit letudtam szerelni.

De a játékokat is. Aztán már csak 40 fokon mosom a cuccait.

2023. szept. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kimostam mindet, nem tudom, hogy melyik országban és kik rakták össze, hogy mosták ki előtte.


Nyáron mostam, mikor 40 fok volt kint, kiraktam az erkélyre és megszáradt egy fél nap alatt centrifuga nélkül is.


De lehet télen nem mostam volna. (Amúgy a babafészket kénytelen voltam azóta még kétszer kimosni, mert kifolyt a kaki a pelusból és mindenen átment).

2023. szept. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Babakocsit használtan vettünk, annak minden darabját kimosom, de az újonnan vett hordozóét nem. Novemberi baba lesz egy porcikája se fog közvetlenül érintkezni a hordozóval addig a koráig ameddigre már mindegy lesz, mert a földről is nyalni fog mindent :D


És mindennél ez az elv, érintkezik vele közvetlenül a baba vagy sem. Lepedőt természetesen kimosom, lepedő alatti vízhatlan matracvédőt nem. Overált kimosom, hordozóba köthető bundazsákot nem. Takaróhuzatot kimosom, a takaró belsejét nem.

Babafészket kimosom (a matrac kivehető belőle)

2023. szept. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Aminek huzata van azt kimostam. Pl a pihenoszek es a hinta mind moshato (olvasd el a termek leirasat. Nekem minden cimken rajta volt hogy hogyan kell mosni. Ha nem talaltam a cimket akkor a neten kerestem ra.

Az autosules huzatat is le lehet venni es kimosni csak nehez visszatenni.

En meg varok azzal hogy kimossam mivel csak 30 hetes vagyok.

2023. szept. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit nem lehet mosni, az nem gyerekeknek való. Mindent amivel érintkezik, azt kimostam. Pl: a babakocsi kupolája nem ilyen, de az ülésbetét igen.

Hogy overált ne mossak ki? Eszembe nem jutott volna, hogy ilyet kihagyjak.

2023. szept. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
60%
Nem kell ezt túlgondolni. Hadd fejlődjön a baba immunrendszere, nem lesz baja egy kis kosztól. Kimutatott tény, hogy azoknak a gyermekeknek, akik állatok között nőttek fel, erősebb lett az immunrendszerük felnőtt korukra.
2023. szept. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azert van kulonbseg egy kis kosz es gyari kemikaliak kozott. Rengeteg minden egyenesen budos mikor ujonnan ki van bontva. Sot volt olyan aki mosatlan farmertol lett alergias mert az kezelve volt valamivel elotte.
2023. szept. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!