Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvihetem a 4 hetes kisfiamat...

Elvihetem a 4 hetes kisfiamat babakocsival a gyerekorvoshoz? (Kb.20 perc lenne az út oda és 20 perc vissza. )

Figyelt kérdés
Jövő héten kedden lesz 4 hetes a kisfiam és szerdán kell mennünk a gyerekorvoshoz. Lassan szoktatjuk már a kinti levegőhöz, de félek, hogy még túl hosszú lenne neki ez az út, pláne ilyen hidegben. Autónk sajnos nincs.
2009. jan. 2. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Nyugodtan. Csak jólöltöztesd be,és ne érje nagyon a szél. Kellemes sétát. 9hetesek
2009. jan. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem ilyen lassan szoktatnád hozzá, már rég nem lenne gond. 20 perc levegőzés a minimum, még ebben a hidegben is, amire a babának szüksége van! Öltöztesd fel jól és menjetek ki! Minél inkább óvatoskodsz, annál inkább meg fog fázni a pici. A haladóbb szellemű gyerekorvosok egy hónapos babánál már kifejezetten javasolják (télen is!) hogy aludjon kinn a levegőn.

Menjetek nyugodtan minél többet a szabadba!

Ha a babakocsi túl hidegnek tűnik, tedd hordozókendőbe, akkor a te tested melege is átjárja.

2009. jan. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan. A fiam 12 napos volt, amikor oltásra kellett vinnem, mivel nincs kocsi, így kizárásos alapon csak babakocsival gyalog tudtunk menni. Kb ugyanolyan távolságban van a rendelő, mint a ti esetetekben. Előtte 2-3 napig 5-10 percre már voltunk a teraszon levegőzni. Semmi gond nem volt az első sétánk során, végig aludta az egészet, úgyhogy mi azóta már majdnem minden nap sétálunk egy fél órát, órát. És ma öt hetes a fiam.

Szerintem is vihetted volna már korábban is, ha megfelelően felöltözteted, akkor nem lesz semmi baj.

De emberek közé még én sem mertem vinni, azzal még várunk kicsit, főleg most, hogy nagyon sokan betegek.

2009. jan. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám vasárnap lesz 4 hetes.

Én 1 hetes kora óta levegőztetem. Először csak 5 percre raktam ki az erkélyre, aztán egyre hosszabb időre.

Voltunk már az utcán is, babakocsiban is, kenguruban is, több mint egy órát is voltunk lent.

Nem baj, hogy ilyen hideg van, csak jól öltöztesd fel.

Én adok a babámra sapkát, bodyt, rugit, kibélelt nacit+kardigánt, és arra az overállt, ha kenguruban van. Ha babakocsiban, akkor még be is takarom, mert akkor én nem melegítem a testemmel.

Ne izgulj, nem fog megfázni a babád!!!

2009. jan. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is 4 hetes a pici,először csak 10 percre vittük ki,de már minden nap fél órát sétálunk,többet nem mert tél van.Arra vigyázz,hogy a babakocsi elől ha nyitott vegyetek rá valamilyen védőrészt vagy egy vékony plédet csíptess rá ne menjen be a hideg,kifázika az orr vagy arcürege,s jól takard be még ha overálban van akkor is.Én még kesztyűt,sapkát is adok rá,mert a füle is begyulladhat.Jó sétálást! Ja,s az enyém már minden nap követeli a sétát,azonos időben viszem,s olyankor nyűgösködik,tudom hogy séta jön.Előtte megetetem,s olyan jót alszik a kocsiban.
2009. jan. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!