Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Költöznétek? Mi legyen?

Költöznétek? Mi legyen?

Figyelt kérdés

Fél éves volt a kislányunk, amikor családi házba költöztünk. Gondolván arra, hogy szeretnénk mégegy gyerkőcöt, amerikai konyhás + 3 szobás ingatlant kerestünk. Megtaláltuk, beleszerettünk, úgy vettük meg, hogy álomház és kb. itt szeretnénk megöregedni majd. Namost eltelt több mint egy év, azóta a szerelem mégnagyobb, imádjuk ezt a házat.

Belevágtunk a második gyermek tervezésbe, össze is jött és hát ikrek lesznek, mostmár úgy tűnik velünk maradnak mindketten. Amellett, hogy sokkot kaptam (sosem akartunk három gyerkőcöt), nyilván elgondolkozunk azon is, hogy elegendő lesz-e ez a ház három gyerekkel.

Nem tudunk mindenkinek külön szobát biztosítani itt, sokat agyaltunk már rajta, de nem igazán alakítható át úgy a ház, hogy kijöjjön mégegy szoba, hozzáépíteni pedig brutális összeg lenne. Persze nagyon várjuk őket, valamiért ezt a feladatot kaptuk, de egy kicsit elszomorít az, hogy ez a ház nagy családként nem igazán optimális. Pici gyerekekkel még oké, de ahogy nőnek egyre kényelmetlenebb lesz.

Nem azt kérem, hogy találjátok ki mi mit csináljunk, csak arra lennék kíváncsi ti hogy döntenétek lakhatás ügyben ilyen esetben?


2023. szept. 26. 20:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, lehet rosszul értelmeztem az amerikai konyhás + 3 szobát, azt hittem abból az egyik a nappali. Ha valóban konyha-nappali + 3 szoba van, akkor még kevésbé sürgős, majd csak mondjuk ha az ikrek 8-10 évesek lesznek (sok mindentől függ, egyneműek-e, habitus stb.).
2023. szept. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
91%

Én maradnék.

Mire aktualis lesz, hogy kicsi-e a ház, addigra lehet már nem is fogjátok alomhaznak gondolni.

Legalábbis én így voltam, mikor megvettem az első lakásomat, egy 45nm-es duplagarzon volt (nappaliból nyíló pici konyha plusz egy hálószoba, előszoba), annyira szerettem a lakás auráját, a kilátást, mindent, olyan jó volt ott lakni, hogy a szívem osszeszorult, hacsak rágondoltam, hogy egyszer esetleg el kell onnan költözöm.

Aztán évekkel később megismertem a férjem, osszehazasodtunk, és mikor családot akartunk alapítani, tudtuk, hogy az a lakás pici a gyerekneveleshez.... Vettünk egy 4 szobás tágas lakást, ahova boldogan költöztem, és boldogan élünk itt, egyáltalán nem sovargok a másik lakás után.

2023. szept. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ráérünk, nem is azonnal gondoltam venni a sátorfánkat, csak hát a sokkal az ember agyalni kezd mit hogyan is fogunk majd megoldani.

A tetőtér beépítéséhez meg kellene emeleni a teljes tetőszerkezetet. A kibővítés pedig szintén tetőszerkezet módosulással jár és nem egyszerű, mert alápincézett, magasított alapú, egy irányba férne el maximum bővítés és az elrendezés szempontjából pont nem jó helyen. Hülyén is nézne ki. Szóval ilyen értelmetlen beruházásnak tűnik és ha nem sufnituning megoldást szeretnénk, hanem tényleg normálisan hozzácsatolni a házhoz, hozzá igazítani a tetőt, az eszméletlen költség lesz szerintem 10 év múlva is. Meglátjuk.

A szobák 12 nm-esek, az egyik 10 nm-es, így ezeket szétválasztani már nem lehet. A garázs különálló, szóval nem tudom.

Egyébként bocsánat, ha nem voltam egyértelmű, van egy nagy amerikai konyhás nappalink és azon felül három pici szobánk, vagyis így a most üres szobán osztoznak majd az ikrek. Kisiskolás korukig ezzel nem is lesz gond szerintem sem. Utána meg majd lesz valami. Maximum fel kell dolgozniuk, hogy így jártak. :D

2023. szept. 26. 23:06
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze, amíg kicsik nincs gond.

De amúgy ezek a lehetőségek:

1: egy 12 nm-es szobát levalasztotok, és 1-1 db pici ágyat raktok be, íróasztal, vagy kicsi szekrény bele. Sok jó elrendezésu 5-6 nm szoba van.

2: kikoltoztok a nappaliba, így minden gyereknek lesz szobája (bár az ikrek együtt szeretnek aludni)

3. Epitetek hozzá, vagy a garázst alakítjatok át.

4.majd eladjatok a lakást.

2023. szept. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
+1 az előzőhöz, ha az elrendezés megengedi, akár a nappaliból egy hálófülkét leválaszthattok magatoknak.
2023. szept. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Sajnos a nyílászárók miatt sem lehet leválasztani szobát/hálófülkét sehonnan. Nagyon ki lett ez annak idején számolva. :) Csak egymásból nyíló lehetne és/vagy az egyik szobán nem lenne ablak csak egy pici lőrés, mert a szomszéd felé nézne. Mindegy, majd meglátjuk, nekünk is volt már a fejünkben minden verzió, ezért is írtam, hogy nem a mi problémánkra várom a megoldást, csak kíváncsi vagyok ki szerint mennyire fontos a külön szoba, ti hogy döntenétek.
2023. szept. 27. 08:48
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen meg ne gorcsolj. Mi 2 szobasban lakunk, egyik a halo-nappali, masik gyerekszoba. Amig pici a gyerek, tokeletes. Kb. 10 evig tervezunk itt lenni.
2023. szept. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nappaliból leválasztott hálófülkébe nem is kell külön ablak.


[link]

[link]


Keress rá akár magyarul, millió ötlet van rá. Többnyire kislakásos tippek, de némi fantáziával helyzethez igazítható, csak inspirálódásképp. :)

De tényleg nagyon ráértek még ezzel. Kiskamaszkorig simán ellesznek egy szobában, főleg ha a nagyobbik lesz az övék.

2023. szept. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!