Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Költöznétek? Mi legyen?

Költöznétek? Mi legyen?

Figyelt kérdés

Fél éves volt a kislányunk, amikor családi házba költöztünk. Gondolván arra, hogy szeretnénk mégegy gyerkőcöt, amerikai konyhás + 3 szobás ingatlant kerestünk. Megtaláltuk, beleszerettünk, úgy vettük meg, hogy álomház és kb. itt szeretnénk megöregedni majd. Namost eltelt több mint egy év, azóta a szerelem mégnagyobb, imádjuk ezt a házat.

Belevágtunk a második gyermek tervezésbe, össze is jött és hát ikrek lesznek, mostmár úgy tűnik velünk maradnak mindketten. Amellett, hogy sokkot kaptam (sosem akartunk három gyerkőcöt), nyilván elgondolkozunk azon is, hogy elegendő lesz-e ez a ház három gyerekkel.

Nem tudunk mindenkinek külön szobát biztosítani itt, sokat agyaltunk már rajta, de nem igazán alakítható át úgy a ház, hogy kijöjjön mégegy szoba, hozzáépíteni pedig brutális összeg lenne. Persze nagyon várjuk őket, valamiért ezt a feladatot kaptuk, de egy kicsit elszomorít az, hogy ez a ház nagy családként nem igazán optimális. Pici gyerekekkel még oké, de ahogy nőnek egyre kényelmetlenebb lesz.

Nem azt kérem, hogy találjátok ki mi mit csináljunk, csak arra lennék kíváncsi ti hogy döntenétek lakhatás ügyben ilyen esetben?


2023. szept. 26. 20:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Még van minimum 10 évetek ezen gondolkodni, addig még szeresd az otthonod fenntartás nélkül. :)

Addig a brutális összeg is alakulhat, amiből bővíteni lehetne. Vagy csak szembejön egy jó ötlet az átalakításra, vagy bármi.

2023. szept. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én maradnék


Ha egyenlőre a 2 kicsi 1 szobában van, akkor sem dől össze a világ.

Nincs egy garázs, vagy nem lehet esetleg tetőteret beépíteni vagy plusz egy szobát hozzáépíteni?


Mi gyerekkorunkban 3 szoba +nappali/konyhás házban laktunk. Egyik szoba lett anyáéké, másik az enyém, harmadik a hugomé.

Aztán anyáék gondoltak egyet, legyen 3.gyerek.

Eleinte anyáéknál volt így az öcsém, majd anyáék kiköltöztek a nappaliba, így lett saját szobánk.

Aztan az élet úgy hozta, becsúszott egy 4. A kisebbik húgom velem lett 1 szobában (15év van köztünk).

Simán elvoltunk, semmi hátrányát nem érezte senki sosem.


Most vettünk mi is házat (na jó, 3 éve). 2 szoba, nappali, külön konyha.

Egyenlőre nem ujítunk, csak gyüjtünk rá. 2 gyerek van, 4 és 2 évesek.

A kicsinek van saját szobája, a nagy a mai napig velünk alszik. Mi a tetőteret építjük majd be, de majd csak akkor, ha nagyobbak lesznek. Addig simán jó így.

2023. szept. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Két szobank van és egy konyhánk,két gyerek,a férjem és én.

A lányomnak külön szobája van,nekünk harmunknak a másik szoba jutott

Van egy helysegunk ami jelenleg kamra,de jó nagy,egy kisebb hálószobák magunknak szuper lesz ott kialakítani,majd ha a kicsi is külön szobát fog igényelni.

Szerintem maradjatok.

Én nem költöznék el ez miatt.az évek alatt lehet bővíteni,építeni hozza... én már ezt az egész hazvasarlasi mizériat nem játszanam újra(egy katasztrófa volt )

2023. szept. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Melyik szoba hány nm?

Talán lelehet választani, és akkor majd lesz külön szoba nekik. De erre még raertek bőven :) gratulálok a babákhoz🥰

2023. szept. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
biztosan maradnék. mire kelleni fog a plusz szoba, addigra össze tudjátok tenni az árát. Babaváró? 10m-ból kapásból csak 7-t kell visszafizetni, és csak asszem akkortól, ha betöltik a 3-at
2023. szept. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
3%
Szelektív abortusz nem lehet?
2023. szept. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ikrek évekig is ellesznek egy szobában, felesleges már most a költözésen gondolkodni.

3 szobás házban éltünk, de az egyik szoba 17 évig nem volt használva.

Én a nővéremmel addig egy szobában voltam, és imádtam.

2023. szept. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezen még ráértek görcsölni hogy mi legyen nekik, kb 10-12 évetek lesz rá. Aztán lehet hogy még utána is ellesznek egy szobában ketten, azért az iker tesóknál másképp működnek a dolgok. De addig még sok minden változhat a világ is, árak is, ti helyzetetek is. Az is lehet hogy addig lesznek olyan jó és olcsó megoldások a ház bővítésére ami jobban megfogja majd érni, tetőtérben is lehet kialakítani helyet akár. Nekünk például van egy melléképületünk ami valamikor régen egy műhely volt és az volt a kazánház is. Mivel a kazán átkerült teljesen máshová még az előző tulaj variálása miatt így nekünk a műhely az tulajdonképpen szabaddá vált. Vettünk egy kis faházikót ami valamikor régen egy büfé volt egy strandon, csak nagyobb kellett és az a kis ház ami könnyen volt szállítható eladóvá vált és megvettük egész jó áron. Abból megcsináltuk a műhelyt és a felszabadult műhelyt pedig teljesen felújítottuk ami nekünk lett hálószoba, így házon belül is betudunk menni és van külön még egy ajtó a teraszra is, tehát onnan is betudunk menni a házba plusz a terasz kapott bontott ajtókat, ablakokat amiket fűtés szezonba felrakunk és zárjuk és így télen azért jóval melegebb van ott is, és nem húz be a szél a szobánkba meg semmi, így a fűtés sem lett emiatt egy horror összeg. A régi szobánk meg lesz a másik gyereké amint felnő. Jelenleg csak egy kis játszó szoba mert még kis iskolás az egyik, másik meg ovis, így egyenlőre nincs szükség két külön szobára. Mi meg azért csináltuk így mert nekem nagy álmom volt egy olyan hálószoba ahol közvetlen kimehetek egy erkélyre vagy teraszra, tehát így mindenki jól járt. Meg ott van nekünk is a tetőtér ami félig meddig ki van alakítva csak a válaszfalak kellenek, meg fel kell vinni a vizet, áramot is normálisabban mert jelenleg csak egy nagy lámpa van fent meg 2 konnektor, aztán a fűtést is meg kell oldani ami valószínű már egy sokkal modernebb technika lesz és nem az a hagyományos radiátoros megoldás, de ez még baromira messze van.
2023. szept. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%
Hát 10-12 év nem, mert a nagyobb gyerek 1,5 éves, és azért szerintem legkésőbb kisiskolás korban jól jön már egy saját, vagy legalábbis nagyon tágas, kettéválaszott szoba, de addig is még legalább 6-8 évetek van, BÁRMI történhet. Most élvezd a terhességed, gyerekeidet, álomotthonotokat, aztán majd meglátjátok.
2023. szept. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
9, De a nagyobb gyereknek lenne saját szobája is. A második gyereknek is, hiszen erre terveztek. "Csak" annyi a kérdező gondja, hogy ikrek lesznek, vagyis a két szobába két gyerek helyett két szobába három gyerek.
2023. szept. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!