Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után a csecsemőosztályo...

Szülés után a csecsemőosztályon ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

Második gyermekemet várom és eszembe jutnak az első élményeim és, hogy mennyire nem tudtam hogyan is kell viselkednem ott bent. Pontosítok: természetesen szültem és ezután mint tudjuk sok a hüvelyi folyás, vérzés.. stb.

Tanácsos minél többször betétet cserélni, zuhanyozni...

Amikor bent voltam az első babámmal nem mertem elmenni wc-re azt éreztem ha a szobában hagyom akkor felelőtlen vagyok, ha pedig vissszaviszem az ápolókhoz akkor pedig rossz szemmel néznek rám. Így mindig csak akkor fürödtem amikor vizsgálták a babákat. Mosdóba azért többször járna az ember. Ti hogy csináltátok? Lehet csak nekem van emiatt szorongás érzetem.



2023. szept. 27. 13:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Hát ez nekem nem jutott eszembe, ha aludt, mentem.

Gondolod, kiesik majd a kosárból?

2023. szept. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%
Van baj...
2023. szept. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
Fürödni az orvosi vizsgálat alatt mentem, wc-re meg akkor, amikor aludt a baba, és imádkoztam, hogy addig ne ébredjen fel amíg vissza nem érek. Illetve mi szobatársak is figyeltünk a másik gyerekére addig. Az ápolók nálunk is csúnyán néztek, ha soron kívül beadtuk a babát.
2023. szept. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Mentem, ha aludt. Volt, hogy felsírt, amíg zuhanyoztam, de mit tehettem volna? Alig bírtam mozogni, macerás volt az öltözés is. Mire kiértem, elaludt újra.
2023. szept. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
59%

Engem még le is csesztek, mert nem vittem be a nővér szobához egyszer, mikor kiszaladtam 1 percre a férjemhez, hogy átadjon valamit.

Az már túlzás lenne minden wc-nél elvinni, nem is vittem, zuhanynál sem.

Amúgy meg itt pl a nővérek kb lesz*rták az odatolt gyerekeket.

Volt, hogy mentem, és egy baba hatalmasat bukott háton fekve, meg köhögött, úgy szóltam be, hogy nézzenek már rá, mert amúgy zárt ajtó mögött trécseltek...

2023. szept. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%
VIP szobában voltam mindkétszer, így elég ritkán voltam kettesben a babákkal, akkor mentem fürödni mikor ott volt a párom, egy pisilésnyi időt meg esetleg ordítva is kibírnak. Amikor "kezelésre" kellett menni is simán bent hagytam egyedül, a kutyát nem érdekelte ott, a nővérekhez meg nem is tudom hogy be lehetett-e vinni
2023. szept. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Tudom bugyuta kérdés ez, de aki volt már szülés után olyan kórházban ahol nem a legkedvesebb az összes ápoló, az tudja milyen kellemetlen és kiszolgáltatott érzés ez. Köszönöm a válaszokat!
2023. szept. 27. 14:18
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én speciális helyzetben voltam, mert karanténba tettek egy covidos kismama miatt, így nem adhattam le a babám, nem jött be a személyzet, csak ha nagyon muszáj volt, tulajdonképpen magamra voltam hagyva. Alap esetben betoltam volna magammal a fürdőbe, de a szobához tartozót nem használhattam, mert fertőtlenítették, és lezárták, így a folyosó végén lévő "közösbe" mehettem, amit más nem használt, mert 2 szobánként volt "saját" fürdő. Ezt elég bonyolultan írtam le, de mindegy. Mivel a folyosói helyiséget senki nem használta, ott nem fűtöttek, és nagyon hideg volt, oda nem vittem a gyereket, hanem a kiságyban hagytam a fűtött szobában. Szóltam a nővérnek, hogy mosdóba megyek, de mire visszamentem a szobába, a gyerek sírt, én meg le lettem cseszve, hogy miért hagytam itt.

Mondjuk nem nagyon tudott válaszolni, hogy ugyan mit kellett volna csinálnom, mert a kijelölt mosdó nagyon hideg volt,a gyereket nem adhattam le, nem is a csecsemős osztályon voltam, hanem a sima nőgyógyászaton, a nővérhívóra nem válaszoltak, a kajáért is könyörögni kellett, mert senki nem akarta behozni a "lepráshoz".

Ha van lehetőség, add be.

2023. szept. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Tojd le, mit szólnak. 2 napig vagy ott, utána nem látod őket többet
2023. szept. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én simán kimentem enni is az ebédlőbe.

Nem lesz semmi baja a babának addig amíg kimesz vécére.

2023. szept. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!