Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A férjem fontosabb a babánknak...

A férjem fontosabb a babánknak és ettől nekem megszakad a szívem. Mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

Nem volt könnyű a szülésem, kórházban maradtam tovább. Utána az egyik szülőm kórházba került és egy nagyszülőm meghalt, így depressziós lettem, rengeteget sírtam az első hat hétben.


Magánkórházban szültem a férjem az első pillanattól rendezgette a babát és segített mindenben. Utána 5 hetet itthon volt. Azóta heti több nap home-officeban folgozik. Mivel sajnos depressziós lettem, így minden nap jött valaki, leggyakrabban anyósom, aki ha tehette 6-7 órán át tartotta a babát és csak szoptatni adta vissza, mert “te úgyis sokat fogod”, meg “nyugodtan addig takaríts” meg “figyelj oda rá, hogy a fiam többet egyen, mert nagyon sovány, menj el vásárolni”, és akkor ez ellen küzdeni nem igazán volt erőm, időnként örültem is. Néha megpróbáltam egyedül egy-egy napot, de a depresszióm/gyászom miatt azokon a napokon mindig nagyon rossz kedvem volt, anyósom meg, ha nem jöhetett egy héten kétszer, akkor mondvacsinált indokokkal hétvégén beugrott a férjem egész családja. (A férjem azt mondta, hogy beszél az anyjával, de nagyon nem merte megbántani, mert anyósom tényleg kivett minden héten két napot, hogy itt lehessen, meg főzött, ha megkértem).


A lényeg, hogy ezek miatt a férjem közel ugyanannyi időt töltött a babával, de valószínűleg jobb passzban, mint én, ezért ő lett az elsődleges gondozója.


Rá nevet rá, ha hazaér. Vele boldogan gügyög esténként. Ha hallja a hangját megnyugszik. Korábban ez nálam is igaz volt, csak voltunk egy vizsgálaton és előtte evett és nem jöttem rá, hogy éhes maradt így végig sírta. Azóta rám nem is mosolyog, vagy csak ha nagyon jó kedve van. Nem hajlandó nekem gügyögni. Nem néz szoptatásnál a szemembe.


Hogyan lehet ezt feldolgozni? Esetleg meg lehet változtatni?


2023. szept. 27. 19:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj tobb idot tolteni vele, kicsit hagyja a ferjed hogy te vedd at az iranyitast a babaval. O is erzekeli hogy nem vagy jo hangulatban. Idovel jobb lesz hisz te vagy az anyukaja.
2023. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nincs veszve, leírásod alapján még baba. Tölts vele több időt, szeretgesd, szerintem érzi, hogy rossz passzban vagy, negatív érzéseket sugárzol, azért nem mosolyog rád. Ezt belülről kell megváltoztatnod valahogy, és amint jobban fogod érezni magad, és több időt töltesz a babáddal, sokkal jobban fog hozzád kötődni. Nyugi, semmi baj nincs még. ☺️
2023. szept. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%

És akkor utána a férjed szíve szakadjon majd meg?


Még jó, hogy jobban kötődik hozzá, ha vele van többet és ő foglalkozik vele érdemben.


Szedd össze magad és vedd át a gyermeked nevelését, ilyen egyszerű.

2023. szept. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3 Nincs vele többet csak sokat. Addig volt vele nagyon sokat, amíg mindketten itthon voltunk.
2023. szept. 27. 20:11
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a pici? Nem rosszból,de én ezt azért nem tűrtem a családnak. Anyós is fantasztikusan kihasználta,hogy lelkileg nem vagy jól. Én is azt javaslom szedd picit össze magad és vedd át az ellátását. De egyébként mi is közösen csináltunk sok mindent,odatettem magam még is nekem sírt,ha apuka hazaért meg mosolygott neki,stb. Utána jött egy anyásabb időszak,volt ahogy csak ketten voltunk jók,más kézbe se vehette,mamák sem mert visított. Nálunk is a férjem hamarabb elaltatta piciként,ilyesmi. Most meg mindkettőnkhöz bújik ugyanúgy,szeretget. Ha baj van,mindig anyaa.
2023. szept. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Két hét múlva három hónapos
2023. szept. 27. 21:03
 7/13 A kérdező kommentje:
5 Ezt jó olvasni, de gondolom te idősebb korról beszélsz.
2023. szept. 27. 21:07
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Keress szakembert
2023. szept. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Jártál orvosnál a depresszióddal? Valószínűleg még nem vagy túl rajta, a baba pedig azt adja vissza amit kap. Te depis vagy, neked az jár tőle.
2023. szept. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Járok pszichológushoz. A gyász időszak közel fél év és apumért is aggódunk tovább, de igyekszem pozitívan hozzáállni.


Sajnos mindkettő kb. a baby blues-zal egyszerre ütött be, a második héttől a hetedik hétig minden hétre jutott egy rossz hír. De most már 4-5 hete nem volt újabb rossz dolog, három hete a temetés is megvolt, úgyhogy lassan kezdek kilábalni :).

2023. szept. 27. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!