Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hetes kisbaba mennyit és...

Egy hetes kisbaba mennyit és hogyan jó, ha eszik?

Figyelt kérdés

Ma egy hetes kisfiunk 3400 grammal született, a kórházból természetesen mi is kicsit kevesebbel tértünk haza. A hazatérés napján extra durván belövelltek a melleim, azt hittük, hogy rengeteg tejem lesz. Mostanra viszont a jobb mellbimbóm annyira kisebesedett, hogy abból csak fejve tudok neki tejet adni. Ma reggel 40 milit sikerült fejni, ez természetesen nem volt elég, így a bal ciciből is kért még. Aggódom, hogy így a következő evésnél, amikor a bal kerül sorra már nem lesz elég abból sem.


Ha jól lakik simán alszik 3-3,5 és akár 4 órát is, éjjel a több is menne. Visszatelik ennyi idő alatt a cici, vagy érdemes lenne közbe is fejéseket beiktatni (ebben az esetben mindig aggódom, hogy mikor valóban cicire kerülne nem lesz elég)?


A kisebesedett mellbimbót ti mivel kezeltétek? Illetve nektek mennyit evett az ennyi idős kisbaba? Mikor hagytátok végigaludni az éjszakát az újszülöttnek (4 óránál többet nem engednek a védőnénik)?



2023. okt. 24. 10:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%

Az alvásra: egészséges, érett újszülött alhat, amennyit akar. Koraszülött fiamat se kellett 2 hetesen már kelteni éjjel 4 óra alvás után sem, pedig nem volt még 2500 gramm se.


Ne keltsd fel. Ha 8 órát alszik egyben, nagyon jó.

2023. okt. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
11# Mondjuk az durva. Nálunk másképp volt az éppen 2,2 kg-s lányommal,aki vesztett ebből is. De mondjuk megyeszékhely, odafigyeltek rendesen szerencsére nálunk.
2023. okt. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha szoptatni szeretnel, akkor szerintem is inkabb szoptatasi tanacsadot hivj. Igy nagy az esely ra, hogy hamarosan el fog apadni a tejed es/vagy a babanak olyan cumizavara lesz az uveg miatt, hogy nem fogadja el tobbe a melled.


A tej szoptatas kozben termelodik, a legjobb szaporito a baba. Ha te szoptatasok helyett inkabb fejsz, az nem pont olyan inger, igy lesz egyre kevesebb tejed.

Persze van, aki csak fejessel fent tudja tartani a tejtermelest, de ahhoz nagyon jo gep kell+ rendszeres, 2 orankenti fejes. Bar nekem igy se ment, mas okbol, de nem tudtam a kisfiam szoptatni, napi 10 fejes mellett elapadt a tejem 3 heten belul :(

2023. okt. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Azért azt ne felejtsük el, hogy a kérdező a bal melléből továbbra is szoptat. Így nem igazán fenyegeti a veszély, hogy teljesen elapadjon a teje. A jobb elapadhat, ott felmerül, hogy esetleg nem fogja tudni visszaszaporítani, de ha csak pár napot hagy ki, amíg nagyon sebes, abból nem lesz gond. Plusz a cumisüveg hordoz némi kockázatot a cumizavar miatt.
2023. okt. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mind 3x sebes volt, 3.nál volt olyan hogy fityegett rajta egy kis bőr is, de csak az első 2 szívás fájt, a fejés rosszabb volt
2023. okt. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönök minden jellegű választ! A védőnő nyilvánvalóan nem mondta, hogy cumisüvegből adjam, az állt rendelkezésemre itthon, így azt használtam. Szerencsére a balból azóta is ügyesen, mindenféle probléma nélkül jól lakik, szépen gyarapodik is.

A fejt mellemből is sikerül egyre több tejet kinyerni, bízom benne, hogy nem lesz semmi gond, vagy zavarodás, ha visszakerül a jobb cicire is.

Tudom, hogy véresen is megkaphatta volna, de többet aggódtam volna azon, hogy biztosan jó-e neki, mint ezt így végigcsinálni fejésekkel, cumisüveggel és minden hasonlóval.

2023. okt. 25. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!