Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ülni nem tud de felkapaszkodik...

Ülni nem tud de felkapaszkodik állásba és lépeget tárgyak mellett?

Figyelt kérdés
Játszani csak rajtam csüngve játszik.. semmit sem tudok csinálni mert rajtam lóg. 7 hónapos múlt... Ez normális?

nov. 21. 13:10
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
1 hét múlva megyünk dévényeshez..
nov. 21. 13:12
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Minden normális amit leírtál. Itt is később tanult meg ülni a gyerek mint felállni.
nov. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Én is ismertem ilyet.
nov. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azért megmutatom szakembernek, biztos ami biztos. Nem szeretném ezen múlna bármi. Köszi
nov. 21. 13:57
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem is 7 hónaposan már felkapaszkodott, később lépegetett, de ülni és mászni csak 10 hónapos kora után tudott. Én is elvittem Dévényeshez, de semmi baja nem volt.
nov. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, az enyém is pont ezt csinálta ennyi idösen. Nem kötelező elöbb ülnek, mint állni, ezért feelesleges Dévényesheh vinni.
nov. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Nézd, az én babám 4 hónaposan elkezdett kúszással próbálkozni, aztán hoanapokig vetődve/fókázva közlekedett, majd 7 hónapos korában fogta magát és belém kapaszkodva felállt, majd 2 héttel később a kanapé mentén lépegetni kezdett.


Mindenki azzal riogatott, hogy óriási a baj, miazhogykúszásutánnemmászik?!?!?!

1-2 héttel később a 8. hónap elején olyan szabályosan kezdett el mászni, mint ahogy a nagykönyvben írva vagyon.


De ülni még mindig nem tud, ha lendületét veszti és lepottyan megmarad a popsiján, szépen tartja magát.


Szóval ahány baba annyiféle fejlődési folyamat. Én egy percig nem izgultam, hogy mit miért és hogyan csinál. Amúgy is akkora a mozgásfejlődési folyamatok közötti skála, hogy fölösleges időnap előtt izgulni.

nov. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%

Teljesen feleslegesen rángatod Dévényeshez. Normális gyógytornász egyébként nem is fogad neurológiai vélemény nélkül. Aki igen, az olyan is.

A babák fele állásból ül le, másik fele mászásból ül ki.

Állás probléma nélkül megelőzheti a mászást.

nov. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%

Normális, a lányom is előbb tudott állni, mint mászni meg ülni.

Nála speciel az ülés volt az utolsó amit megtanult. Már a mászás is ment, az ülés még akkor sem. Nincs semmi baja, már 3,5 éves.

nov. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
Az én fiam is jóideje tudott állni kapaszkodva, sőt lépegetett kapaszkodva, mielőtt mászni kezdett. De több hónapig mászott, és mikor az első önálló lépéseket megtette, azután is még hónapokig a mászás maradt az elsődleges közlekedési módja.
nov. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!