Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Brutál anyás, folyton nyekergő...

Brutál anyás, folyton nyekergő baba mellett hogy tudtatok létezni?

Figyelt kérdés

A második gyermekem 7 hónapos. Szeretem, imádom, de már nagyon kikészültem idegileg, mert ö az az igazi letehetetlen, anyás baba, 5 percre sincs el nélkülem születése óta... :/


Nagyon sokat sír, nyűglődik, mióta kúszik, kicsit jobb a helyzet, de még most is egész nap azt hallgatom, hogy ha ellépek mellőle, már "nyüszítve" jön utánam, nem sír egyből, de sírdogál. Ha nem megyek és veszem fel, sír, szerintem a nap 90%-ában kézben lenne, ha tehetné.


És rajtam kívül senkivel nincs el, még az apjával sem, még lezuhanyozni se tudok nyugalomban, mert 2 perc után ordít nála, ha nem lát. A nagyszülőknél is. Mindenkinél.


Csakhogy ott van a nagyobbik gyermekem is, aki még nem jár közösségbe, mert nincs 3 éves, nyilván őt is el kell látnom. És ő nem is volt ilyen sosem, bár szintén nagyon anyás, de azért a kicsihez képest tök jól elvolt már babaként is.


De most tiszta feszült vagyok már az állandó sírás és nyöszörgés miatt, komolyan úgy kell elképzelni, hogy játszunk a nappaliban, arrébb megyek 3 lépést, hogy mittudomén, leszűrjem a kifőtt tésztàt, és a kicsi már nyekeregve-sírva jön. Egész nap.


Akinek hasonló volt a babája, mikor lett jobb? Azt hittem az elején, majd alakul a dolog, de nem látom, hogy jobb lenne.


nov. 19. 22:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
Kösd magadra. Nem gondoltal meg rá? :)
nov. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez engem is érdekel.

11 hónapos a kicsi, a nagy 4 éves lesz februárban ( külföldön élünk és csak heti 15 órát jár oviba)

Képes egész nap nyűgölődni, ha 2 perc az már sok, ha el van nélkülem.

A nagy mindig elvolt, de így ő is több figyelmet kér, mivel a kicsivel is sokat vagyok, magyarán semmit nem tudok csinálni, mert mind a kettőnek szüksége van rám, ha csak pisilni megyek nézem a kamerát, nehogy baj legyen, vagy viszem magammal a kicsit is)

Reggel felkelek és már az estét várom.

Apa van, hogy napokra elutazik, segítség semmi.

Már ott tartok, hogy hétvégére munkát keresek, mert néha jó lenne egy kis csend, vagy valami más ricsaj.

Ráadásul a kicsi tejallergiával lett diagnosztizálva 2 hónaposan.

Próbálnok adni neki tejtermékes dolgokat, de soha nem tudom, hogy azért nyűgös, mert olyat adtam neki, amiben tejtermék van, vagy mert csak neki olyanja van, de mindig akkor jön ki a foga is, vagy éppen másnap beteg lesz.

Viszont az a szerencsém, hogy jól alvó, ( akár 13 órát is alszik éjszaka) ami a nagyobbnál egy rémálom volt.

nov. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
20%
Szeretetben. Legjobb ez, amikor folyamatosan kielégítheted az igényeit.
nov. 20. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Aterzem, kitartast, enyem most 10 honapos, es NEHA mar elvan magaban. 😅 En magamra kotom.
nov. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%
Ismerősömnél ugyanez a helyzet. A kisebbik gyereket úgyszólván letenni sem lehet, ráadásul ott is van egy két és féléves is. Ő is magára köti.
nov. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Letettem, arrébb mentem🤷‍♀️ nekem is a második gyerek lett ilyen. Nem zavart ha sírt másnál, apjánál vagy a nagyiknál pl, mert kellett az a rövid csend, nyugi nekem is, ameddig vigyáztak rá, plusz tudtam hogy teljesen jó kezekben van. Nekem nem szerette, ha magamra kötöttem, állandóan feszegette magát, nyüglődött, ki akart szabadulni. Mikor lett jobb, most 2 éves, most is nagyon anyás, de vannak nagyon önálló percei, amikor magában eljátszik vagy a testvérével (ő 4,5 éves), szerencsére kevés veszekedés van.
nov. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Sokat volt rám kötve, de azért basszus, nem olyan könnyű már, hogy egész nap hordozzam az 50 kilós testemmel.
nov. 20. 08:18
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez..

Csak 15 hónapos :/

Az első 8 hónapban nekem is felkötve volt, de azóta már az én hátam sem bírja ( szintén 50kg vagyok) és már neki is max 15 percig volt jó. Utána folytatódott a nyüszi...


Várom a megváltást.

nov. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

1,5 éves a kislányom, még mindig matrica. Azóta javult egy picit, amióta aktívan mászik (mert nem kell mellette ülnöm, tud utánam jönni gond nélkül), de még most sem igen tudok semmit nélküle/mellette csinálni, mert jön és csimpaszkodik nyüszizve a nadrágszáramba.

Lusta anyának lehet titulálni, de én úgy oldom meg, hogy kitapasztaltam mikor van el magában jobban. Ez délelőtt van általában, ilyenkor egy óra alatt összecsapom, amit össze kell általában a segítségével és ennyi. Majd ha a férjem hazaér, haladunk tovább. Ez van, erre rendezkedtünk be, ráadásul érkezik a tesó, aki remélem sokkal könnyebb baba lesz. :D Már ígyis sokkal jobb a helyzet, mint amíg nem mászott, nem járt.

Viszont én azt is megfigyeltem, hogy semmi baja nem lesz, ha néha otthagyom apukára, vagy a mamára. A hiszti utánam kb. 5 percig tart, ha elmegyek itthonról, utána semmi gond. Ha csak bevonulok valamelyik szobába, akkor toporzékol az ajtó előtt, amíg ki nem jövök. Szóval alapvetően el van ő mással, csak ehhez az kell, hogy én ne legyek a közelben.

nov. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nálunk nem 5 percig tart sajnos. Múltkor orvoshoz kellett mennem, 1 órát voltam oda, végig ordított torkaszakadtából, teljesen ki volt, mire hazaértem :/
nov. 20. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!