Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Júliusi babával már el lehet...

Júliusi babával már el lehet menni szeptember elején nyaralni?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki július vége felé fogok szülni, munka miatt csak szeptember elején tudunk nyaralni menni. Mennyire probléma ez a babára nézve? Lehet hogy nem lesz még addig 6 hetes, azért kérdezem
dec. 8. 12:50
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
96%

El lehet, de ne túl messze.

Neki tkp mindegy, hol van, ha te vele vagy. A hosszú utazás viszont nem való neki.

dec. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Kb 400 km-re mennénk, nem olyan veszélyesen messze :)
dec. 8. 12:54
 3/39 anonim ***** válasza:
95%
Nekem azt mondta a védőnő, hogy a 2-3-4 hónapos oltást kapja meg, és utána menjünk utazni. Babaúszásra is 3 vagy 4 hónapos oltással lehet menni (nem emlékszem melyik). Mindenesetre a szeptember szerintem korai lesz az immunrendszerének. És egyáltalán nem biztos, hogy 6 héttel szülés után leszel olyan jól, hogy jól essen utazni. Vagy lesz egy hasfájós babát, akivel napi 12 órát sétálhatsz a popsiját ütögetve. Én nagyon tudom ajánlani, hogy az első 3 hónapra ne tervezz be fix dolgot. Ha szeptemberben úgy érzed, hogy jól vagy, és könnyűnek találod a babázást, akkor akkor kezdjetek el valami kis könnyű, közeli programot szervezni.
dec. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
3as az a helyzet, hogy családdal mennénk többen, nyilván nem szeretnék itthon maradni. Ha más nem nagyrészt elleszünk a szálláson, néha sétálunk egyet, igazából szerintem ennyit ha itthon maradnánk is csinálnánk :)
dec. 8. 12:59
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Én július 20-ra vagyok kb kiírva. Én úgy készülök, hogy a jövő évi nyaralás elmarad emiatt, de utána való évben nyáron már egy egy éves babával simán megyünk.
dec. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
68%

2-re:

#1 vagyok.


Az sok.

Legalábbis szerintem.

Esetleg kérdezd meg a védőnőt, mi a véleménye erről.

dec. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
93%

Ezt senki nem tudja megmondani neked. Az első gyerekem egész jól elvolt a kocsiban, bár 6 hetes korában azért ordított még néha. Na de a második, ő 7 hónapos, és most jutottunk oda, hogy nem ordítja már végig az autóutakat.


Semmivel nem lehetett soha megnyugtatni, elaludni sem igazán tudott az ülésben, már leizzadt ordítás közben, mire eljutottunk valahova. 400 km? Ugyan már, a 15 km-re lévő nagyszülőkig is gyomorideggel indultunk el emiatt.

dec. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
98%

Hat, ha te birod. Egyreszt a gyermekagy alatt nem nagyon kene ugralni, komolyan kell venni a pihenest. De ez persze egyeni kompetencia, ki hogy csinalja, de azert nem art tudni rola, hogy mik lehetnek a veszelyei, ha valaki nem pihen eleget.

Masreszt ott van meg az is, hogy ki tudja hogyan leszel szules utan. En pl sok vert veszitettem, hetekig szedultem 1 perc allastol is, meg a gyerek is rajtam logott 0-24 az elso 2 honapban, 5 perces autout is eselytelen volt akkor. Ilyenekre ugye nem lehet elore keszulni, nem tudhatod, hogy alakul. Elore nem foglalnam le a nyaralast, az tuti.

dec. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
87%

családdal mennénk többen, nyilván nem szeretnék itthon maradni.



Már ne haragudj, de neked most melyik a fontosabb, hogy a nagy családi nyaralásból ne maradj ki vagy a gyereked egészsége???

Egy ilyen kicsi babával igyis úgyis javarészt a szálláson lennél, és nem tudom te hogy vagy vele de akkor már én inkább otthon a kényelmes közegben lennék.

dec. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
A védőnővel mindenképp beszélek erről. A másik opció a szeptember vége, ami lehet jobb lenne, mert akkor már 2 hónap körüli lesz. Abban igazatok van, hogy nehéz így előre tervezni, viszont mi alapból utazósok vagyunk, szeretnénk már egészen pici korában hozzászoktatni ehhez a babát is.
dec. 8. 13:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!