Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Júliusi babával már el lehet...

Júliusi babával már el lehet menni szeptember elején nyaralni?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki július vége felé fogok szülni, munka miatt csak szeptember elején tudunk nyaralni menni. Mennyire probléma ez a babára nézve? Lehet hogy nem lesz még addig 6 hetes, azért kérdezem
dec. 8. 12:50
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

Hát 6 hetes babával azért ez egy kicsit sok. A 400 km is, meg az is, hogy mindenféle oltás nélkül, nulla immunrendszerrel ott legyen a "tömegben".


Elhiszem, hogy sajnálnád kihagyni, biztos jó buli, de legyen már azért a gyereked egészsége, jóléte az első.

dec. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%

El lehet, kérdés hogy megéri e és hogy nektek mit oszt a sors. Nem vagyok paramami, de egy hathetes gyermekkel a nyaralás az "észre sem vesszük hogy itt van" álomtól a "tízéves koráig a házból sem lépünk ki" horrorig bármi lehet.


A nagylányommal úgy 2-3 hónaposan simán lehetett menni, aludt a kocsiban. Viszont féléves korától extrém rosszul tűrte a napirend változást, a mai napig gyomorgörcs elindulni vele bárhová. De picinek tényleg lehetett, szóval vele bevállaltam volna.


A kicsi most féléves, a tíz percre lévő mamáékhoz átmenni is katasztrófa. Üvölt minta sakál, akármit csinálunk. Mindegy az autó, a gyerekülés, hogy ki vezet, milyen napszakban... Nos, mentünk volna vidékre karácsonyozni, férjem kijelentette hogy ezzel a gyerekkel max a községen belül hajlandó közlekedni, ő már a 30km-es utat sem fogja bevállalni vele.


Az ottlét pedig lutri, ha jó alvó akkor nyert ügyetek van, ha rosszalvó, akkor meg orbitális sz...pás, kihelyezett és drága gyerekpátyolgatás.

dec. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ha ennyire nem vagy képes a gyereked érkezése miatt lemondani egy nyaralást, akkor vegyél inkább egy kutyát. Azzal lehet menni.


Majd mész nyaralni a következő évben. Komolyan, micsoda problémák vannak.

dec. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
96%

De ez nem rajtad múlik, hogy hozzászokik-e vagy sem, hanem rajta. És azért egy 6-8 hetes babának baromi egészségtelen több órán át a hordozóban ülnie, akkor is, ha megálltok és kiveszed.


Nem kell lemondani az utazásokról, de vegyetek már vissza legalább 3-4 hónapig.

dec. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
95%

"családdal mennénk többen, nyilván nem szeretnék itthon maradni"


Ezen én is fönnakadtam.

AZ az érzésem, mintha a kérdező még éretlen lenne a gyerekvállalásra.

Sok minden másról is le kell még mondania annak, akinek gyereke van. És nem átkozódva, összeszorított foggal, hanem jó lélekkel, a gyereke érdekét előbbre helyezve.

dec. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igazatok van és inkább május-júniusra kellene tervezni a nyaralást, nagy hassal még mindig könnyebb :) Köszönöm a tanácsokat
dec. 8. 13:13
 17/39 anonim ***** válasza:
100%
Igen, akkor biztosan könnyebb lesz :D
dec. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Én hanyagolnam a nyaralást egy hat hetes gyerekkel.

Nem olyan marha fontos az egy újszülöttel.szerintem

dec. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
93%
Cakk-pakk az egészet ki kellene hagyni, ennyire előre nem lehet semmit sem tudni. Nagy hassal sem biztos, hogy könnyű, pláne nyáron... Még az is lehet, hogy kórházban leszel valami miatt... 6 hetessel meg lehet tök jól leszel/lesztek és minden csudajó, vagy azt sem tudod/tudjátok majd, hogy kedd van vagy köd van...
dec. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
70%
A kérdezőnek fontos. Nehogy má’ otthon maradjon az újszülött gyerekével, amikor mindenki nyaral a családban.
dec. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!