Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Júliusi babával már el lehet...

Júliusi babával már el lehet menni szeptember elején nyaralni?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki július vége felé fogok szülni, munka miatt csak szeptember elején tudunk nyaralni menni. Mennyire probléma ez a babára nézve? Lehet hogy nem lesz még addig 6 hetes, azért kérdezem
dec. 8. 12:50
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, de nem ilyen messzire.

Mi 2 hónapos gyerekkel mentünk, na de kb. 120 km-re, a Balatonra.

És a szempont az volt, hogy volt egy három és fél éves gyerekünk is, akinek nyilván az év egyik legfontosabb eseménye a nyári nyaralás. Nem akartuk megfosztani ettől.

De 400 km-re biztos nem indultunk volna el. Az szerényen számolva is 4-5 órás autózás.

Mi ez alatt a 120 km alatt is megálltunk a kisbabával.

dec. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
93%

Az utazas nem szoktatas kerdese, csak mondom.

Egyik gyerekemmel Kinaig el lehetne menni, picike koratol kezdve atom turelmes, meg se kottyan neki, ha felborul a napirendje, ha almos, barhol, barmikor alszik. Auto, babakocsi, hordozo, mindben tok jol elvolt.


Nade a kisfiam…kezdjuk ott, hogy csak itthon alszik a kisagyaban, akarhova megyunk, eselytelen elaltatni. Kocsiban, babakocsiban, csatos hordozoban sem alszik es utalja is oket. Remalom kimozdulni…:D

Ha a napirendje borul, akkor ordoguzes van,nem birja a valtozast. Persze meg csak 6 honapos, valtozni fog ez, de elhiheted, ot se nevelem maskepp, mint a nagyobbat, aztan igy alakult.


Az van, hogy nem csak a babanak kell beilleszkednie a ti eletetekbe, hanem nektek is igazodni kell hozza. Akarki akarmit mond, ezt nem lehet meguszni.

dec. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
95%
Csak rendesen beoltott babával vágnék neki bármilyen nyaralásnak. Tehát alsó hangon 4 hónapos legyen.
dec. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

6 hetessel 400km-te tuti nem.

A családi nyaralás idén nekem kimaradna, az fix. Még benned lesznek a varratok....


Van hogy választani kell. Ez szerintem az a szitu, akármilyen családi nyaralás, még a baba nincs oltva, még nem állt be a nappal-ejszaka, a hordozó zonkreteszi a getincét az élete kezdetén, 500 km oda vissza ekkora babával. Ne haragudj, de az sem normális, aki ezen elhondolkozik.

dec. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

24-es jól írja!

Hiába aludna a gyerek békésen akár Kínáig is, a gerincének nem tesz jót, ha sokáig van autós hordozóban.

Tkp. még a vonatozás lenne a legjobb neki, amikor bármilyen testhelyzetben lehet anyukája kezében, de egyszerűen feküdhet is a mózeskosárban.

Csak gondolom, a kérdező nem vonattal menne 400 km-re.

dec. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
83%

Őszintén, nekem csak egy másfél órás távolságra kellene elmennem majd június legelején egy márciusi születésű babával, hát, még nem tudom, mit mondok a meghívásra. A legjobb barátnőm tanúnak kért fel az esküvőjére, tehát a ceremóniára mindenképp szeretnék elmenni, de utána valószínűleg hazajövünk majd. Konkrétan két és fél hónapos lesz, nem annyira vagyok odáig attól, hogy 100 idegen ember között legyek vele órák hosszat.

A helyedben hanyagolnám a jövő nyarat. 400 km elég sok, annyit nem jó egy pár hetes gyereknek az autós ülésben görnyedni. Védőoltások hiánya is felvet pár kérdést.

Ráadásul arra gondoltál, hogy a család többi tagjának sem lesz túl pihentető a nyaralás, ha a picid esetleg végigordítja?

Meg amit már említettek, te szülés után leszel, ezt ne felejtsd el. A gyermekágyi időszak neve nem véletlen. Az anyának pihenésre van szüksége, az egész szervezeted akkor próbál észhez térni.

Nálunk is szervezi após a nagy családi nyaralást, minden sem mentünk mert veszélyeztetett terhes voltam az elejétől, jövőre se megyünk mert a 3-4 hónapos picit nem fogom rángatni.

Meg fogja szokni az utazást, de nem azon múlik, hogy pár hetesen viszed-e. Fél éves kora körül bőven elég szerintem belevágni az ilyesmibe.

dec. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Ezt már elvetettük, inkább június elején megyünk, akkor 33. hétben leszek, ott még csak nem lesz gond :)
dec. 8. 14:39
 28/39 anonim ***** válasza:
100%
27-es: azért olyan utat/szállást válasszatok, amit le lehet mondani! :D
dec. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Igazából ha nem terhes valaki akkor is közbe jöhet bármi, pl eltöri valaki a lábát nyaralás előtt egy héttel. Annyira azért nem kell túlparázni :)
dec. 8. 14:48
 30/39 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező igen,ebben igazad van,hogy annyira nem kell tulparazni

33 hetesen én is simán mennék.

Újszülöttel nem,terhesen igen.

Rengetegen járnak nagy hassal nyaralni .inkább mint újszülöttel...

dec. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!