Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Három hetesen kizárt a tudatos...

Három hetesen kizárt a tudatos mosoly?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy 6-10 hetes kortól írják az első tudatos mosoly megjelenését, de tegnap a 3 hetes babámtól határozottan nem reflex-szerű vigyort kaptam. Ébren nézelődött, ölbe vettem, felvettük a szemkontaktust, és egy határozott, hosszú, csillogó szemű, tele szájas mosolyt villantott rám, sőt reagált az én válaszmosolyomra. A reflexmosolyt eddig mindig csak félálomban produkálta, és csak a szája görbült, az arcocskája többi része nem mozdult. Most meg igen.

Létezhet ennyire korán igazi mosoly?


dec. 10. 08:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Nem, de hidd csak zseninek
dec. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Dehogy hiszem zseninek. Egy villanásnyi megnyilvánulás alapján? Akkor téged meg kénytelen lennék sudribunkónak elkönyvelni. 🤷
dec. 10. 08:33
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
Reméljük nem, mert az idegrendszeri problémára utal
dec. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%

Itt inkább ilyeneket ne is kérdezz. Ha valamit hamar csinál vagy épp később mindig azzal fognak jönni hogy ilyen olyan baja van biztos. Aztán csak stresszeled magad feleslegesen. Inkább védőnőt kérdezz.

Nekem pl 1 hónaposan már fordult a kisfiam hasról hátra. Minden bajt rásütöttek. Voltam vele csípő vizsgálaton (nálunk kéri mindenkinek a gyerek doki) Orvos alaposan megvizsgálta és nem volt semmi baja.

dec. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
A csípőjének nem sok köze van ahhoz, ha pl: feszes a háta. Az ortopédus nem nézi meg az egész testét izomtónuszavart vizsgálva. 🤦
dec. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%
De pont megnézte mert jeleztem az aggodalmat amit itt ültettek belém. De épp erről beszélek. Hogy itt aztán mindenki mindent jobban tud.
dec. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem igazán valószínű.
dec. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Figyi, a 9 hónapos fiam most kezdte, hogy rám néz, és hatalmas mosollyal "annnya annya annnya". Olyan nehéz ebbe nem belelátni, hogy ezt már direkt nekem mondja! De hát 9 hónaposan nem beszélnek még, ez véletlen. Mindennek megvan a maga ideje.
dec. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt
dec. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Rád mosolygott, ismeri már az illatod, a közelséged, valószínű nem tudatos volt, de valami összefüggés biztosan van! :) ne hagyd,hogy az okoskodók elrontsák a pillanatot!
dec. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!