Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Három hetesen kizárt a tudatos...

Három hetesen kizárt a tudatos mosoly?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy 6-10 hetes kortól írják az első tudatos mosoly megjelenését, de tegnap a 3 hetes babámtól határozottan nem reflex-szerű vigyort kaptam. Ébren nézelődött, ölbe vettem, felvettük a szemkontaktust, és egy határozott, hosszú, csillogó szemű, tele szájas mosolyt villantott rám, sőt reagált az én válaszmosolyomra. A reflexmosolyt eddig mindig csak félálomban produkálta, és csak a szája görbült, az arcocskája többi része nem mozdult. Most meg igen.

Létezhet ennyire korán igazi mosoly?


dec. 10. 08:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
25%

Jaj hát itt már ezért is orvoshoz fognak küldeni az okoskodok.

Te meg be fogsz stresszelni

Nekem a fiam három hónaposan mosolygott tudatosan,nem egyszer fordult elő,szóval biztos, hogy nem véletlen volt..

Pontozzatok le nyugodtan,ez van.

Jaj és semmi baja a gyereknek.

20 hónapos és nem beteg.

dec. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
11, mit kéne lepontozni? 2-3 hónapos körül normális.
dec. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

12 3 heteset akartam írni,most látom,hogy hónapot írtam.

Bocsi

dec. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

Én is így voltam vele, 4 hetes volt, mikor biztos voltam benne, hogy direkt mosolyog, mert teljesen ébren volt stb.

De aztán lehet mégsem, hirtelen biztos jó volt neki vagy nem tudom de nem is számít, semmi jelentősége, hogy direkt vagy nem direkt.


Az biztos, hogy 2 hónapos korában máshogy mosolygott, valószínű az volt inkább a szándékos mosoly első pillanata :D

dec. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
A fiam már a kórházban mosolygott, amint kézbe lett véve. Imádták a csecsemősök. Nem hiszem, hogy tudatos volt, és a boldogságát szerette volna kifejezni, lehet, hogy valami reflex volt, de rengeteget mosolygott ébren. A lányomnak, ahogy te írtad, csak félálomban megrándult a szája. A fiam most 3 hónapos és most is nagyon mosolygós. Vagy alszik, vagy nevet. Imádom. :)
dec. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!