Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák ugye nincs baj? Túl...

Anyukák ugye nincs baj? Túl vagyunk az első baleseten. Remegek, mint a kocsonya.

Figyelt kérdés

Kislányom 6,5 hónapos. Hátról hasra már hónapok óta fordul, hasról hátra viszont csak pár napja, és eddig csak kétszer produkálta.

A hálóban vagyunk nappal, ahol nekünk csak egy 15 centi magasságú nagy matrac van, általában a matrac kellős közepén fekszik.

Egy pillanatra mentem ki zsepiért, és óriási csattanás.

Még most sem tudom, hogyan, de a tőle távolabbik oldalon a hátán feküdt a földön a laminált járólapon.

Nem sírt, csak ott feküdt - szörnyű volt - akkor zendített rá, mikor ölbekaptam.

Hamar megnyugodott, azóta játszik.

Egy piros folt van a fején.

Mit figyeljek rajta? Vagy nincs baj igaz?

Olyan felelőtlennek érzem magam. Annyira rohadtul megijedtem...............azt hiszem a bukdácsolásokat nem fogom jól viselni.


2010. okt. 21. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz. Akartam is írni, hogy ennél jóval nagyobbakat fog esni.
2010. okt. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Mindenhol előfordul.


ha te se pánikolsz ő se fog. legtöbbször azért fakadnak sirva mert a szülők szólnak rájuk hogy hoppá meg jaj és már sir is pedig kipróbáltuk -a férjem mondta - ha nem szólok utánna neki akkor nem bőg.


és tényleg.


bukdácsolás: lesznek még ennél durvábbak is.


ha nem vérzik és nem dagad be meg nem lesznek furcsa tünetrek -aluszékonyság- akkor rendben van.

2010. okt. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

:)) nincs semmi baja nyugi. Az enyém a franciaágyról hempergett le valahogyan a szőnyegpadlóra még anno.

Ha hány, vagy eszméletvesztése lenne, azonnal doki, de az már jelentkezett volna. Sok ilyen lesz még, próbáld magad felvértezni:)

2010. okt. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bizony 15 centi még nem magas. Az én kisfiam is esett le ennél magasabb ágyról, többször is. Ne ijedj meg, ha nem ájult el nem lesz semmi baja. Azért figyeld, ha estleg hányna, vagy aluszékony lenne, akkor érdemes orvoshoz vinni. Egyébként meg készülj fel, mint ahogy az első is írta lesz ez még ígyebbül!!
2010. okt. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia.


En is ez a nagyon parazos vvagyok mint Te :)

Nalunk mult heten tortent balaeset :S

nagy jatek kozepette lefejelte a tv allvanyt a lanyom.

Volt nagy siras meg puklis is lett a feje.Pentek este volt es rohantunk az ugyeletre.

Nem volt semmi baja szerencsere.

Figyel nagyogy hannyon, vagy elajuljon esetleg.

A doki nekem azt javasolta, ha ejszaka felebredek akkor ovatosan simogassam meg a talpat, hogy egmozditja-e a labat, vagy egyeb ilyen jeleket kell figyelni (ha reagal akkor jo, de ha nem akkor sincsen gaz, mert csak lehet, hogy melyebben alszik).

Ha nem pupos valoszinuleg nem volt nagy eses es csak azert sirt, mert megremult, hogy Te megremultel :)


8 hos kis huncutka anyukaja

2010. okt. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a megnyugtatást!

Igen sajnos én nagyon túlaggódós vagyok, és ez az élet minden területére igaz.

Na de ennyire még nem ijedtem meg........nagyon szoknom kell.

Nem gondoltam, hogy ilyenekre képes már a Kicsim.

Újabban mindenbe kapaszkodva húzza magát ülésbe, a mai akciója után pedig már a kiságy lejjebb tevésén is elgondolkoztam.

Nem akarom megvárni, míg egyszer a próbából siker lesz és felhúzza magát, és ne adj isten átfordul a kiságyból.

Köszönöm mégegyszer. Most már kezdek megnyugodni.

Nem tűnik úgy, hogy baj van, mert itt játszunk, és kacag, nevetgél, dobálózik, ahogy szokott.

2010. okt. 21. 15:36
 7/11 anonim ***** válasza:

Az első leesés nálunk is egy 15 centis matracról történt 6 hónaposan. Szegénynek olyat koppant a feje, még ma is cseng a fülemben... De neki meg se kottyant, én meg felkiáltottam és odarohantam felkapni. Na attól ijedt meg szegény és kezdett ordítani:(

Szóval én is próbálom legyőzni magamban az ijedtséget, mert kemény fából vannak Ők ám faragva, jobban sírvafakadnak az ijedtségtől, mint egy ekkora eséstől...

2010. okt. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hát nálunk 2 hónapja volt azt hiszem, h a gyerek nem fordult még soha sehova, és mindíg a nappaliban a kanapén vagyunk :) hason, v háton, normál méretű a kanapénk. egybevan a nappali a konyhával! én főztem a gyerek hason, én közben magarázom neki a húsleves receptjét :) egyszerre nagy csend, befejeztem még az éppen műveletemet, odanézek, hát a gyerek a hátára fordult, és a felső teste lóg a föld felé, éppenhogy nem esett a kobakjára...hajítottam el mindent és ugrottam mellé, em sírt csak meglepődött, h mi történt, hát azóta a földön a játszó szőnyeget elővettük.
2010. okt. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó válaszokat is.
2010. okt. 21. 18:18
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy jo tanacs(jarni tanulo baba anyukaja)akarmenyire is nehez,probalj meg nem megijedni.Ha nagyon sir ne kapd fel ugy vedd fel ahogy szoktad,lassan.

Majd hozzaszoksz.Nalunk bevallik hogy hogy amikor elesik es koppan(naponta tobbszor)akkor nevetunk es mondjuk hogy Bucc,akkor latja hogy semmi baj es nem sir.Altalaban nem utik meg anyira magukat hanem az anyuka reakciojatol ilyednek meg.Mostmar anyira megtanulta hogyha elesik akkor ramnez es figyeli mit reagalok,ha nyugodt maradok o sem panikol.

9honapos.

2010. okt. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!