Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon sírós, hisztis kétéves....

Nagyon sírós, hisztis kétéves. Hogy kezeljem a rengeteg hisztit?

Figyelt kérdés

Mindig is többbemberes baba volt, még nem kezdett el mászni, csak rajtam volt el, külömben csak sírt. Utána se volt egy álom, de kicsit könnyebb volt. Sose volt vele egyszerű, de most katasztrófa. Az alvása teljesen felboborult, éjfél előtt képtelen elaludni, órákon át nyöszörög, sír, rengetegszer felriad. A nap nagy részébe ordít (nem nevezhetem sírásnak) hisztizik,pl ha séta közbe nem arra megyünk amerre elképzelte hisztizik és lefekszik a földre. Ha felveszem és megpeóbálom vinni, kapálózik, alig tudom tartani, hogy ne essen ki a kezemből. Otthon is ha valami nem úgy történik ahogy elképzelte, hiszti. De apróságok, pl fel akarom húzni rá a nadrágot, nem adom neki az egész tubus fogkrémet (mert, hogy meg akarja enni) Fürdés, hajmosás, fésülködés, körömvágás rémálom.

Orvosnál is voltunk, minden rendben vele.

Mit tehetek, hogy javítsak a helyzeten, sikeresebben kezeljem a hisztijeit? Nem tudok már mit csinálni, hogy ne menjen a műsor egész nap.



dec. 11. 17:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
11%
Akármilyen fura, neked kellene orvoshoz menned. Ne érts félre, nem bántani akarlak :) Nem lehet hogy túl stresszes vagy és átragad a gyerekre? Ha az anyja nyugodt, akkor ő is könnyebben fogja kezelni a dolgokat még hiszti korszakban is. Mennyire vagy fáradt, kialvatlan vagy ingerlékeny?
dec. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Idővel jobb lesz. Kisfiam is ilyen volt. 2,5 évesen kezdett el beszélni, utána drasztikusan megváltozott a helyzet, jó irányba.
dec. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Az én kislányom is hasonló,2 éves lesz januárban.Én arra jöttem rá, hogy mivel még nem beszél, nem tudja máshogy kifejezni a nemtetszését. Például a “nem” szót is csak most tanulta meg kimondani. Azóta sokat javult a helyzet, mert eddig egyből üvöltött ha nem tetszett neki valami, most meg simán mondja hogy nem, nincs cirkusz.
dec. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

A dackorszak ilyen, és fontos is, hogy tiltakozzon, most kezd el rájönni, hogy van saját akarata és az nem mindig valósul meg. Szülői szemmel persze idegesítő, ha tiltakozik SZÁMODRA, jelentéktelen dolgokban, de neki az egy újabb fal, újabb pont, ahol az akarat nem érvényesülhetett, újabb csalódás, újabb rossz tapasztalat, amit fel kell dolgozni. Ezek mind normális dolgok, megpróbálhatsz neki több választási lehetőséget hagyni, hogy ő is érezze a kontrollt a kezében. Pl:

Zöld vagy kél nadrágot veszed fel? Adhatsz neki két fogkrémet, hogy melyikből nyomd ki az adagját? Ha sétáltok és nem mehettek valamerre mondhatod neki, hogy jó lenne balra menni, de nekünk most jobbra van dolgunk. Viszont ha odaérünk, szedhetünk szép leveleket (vagy amit szeret).

Szóval nem kell neki engedni, ha valami fontos, de kínálhatsz neki több lehetőséget.

dec. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Pillanatnyilag ideges vagyok mert pont egy földhözcsapós sétából érkeztünk, gondolom lejön az írásomból. De emígy tényleg igyekszem nyugodtan kezelni a helyzetet. Leguggolok hozzá, nyugodt hangon elmagyarázom, hogy mit miért nem szabad és, hogy hisztivel nem ér el semmit. De a füléig sem jut el úgy érzem.

De az pl, hogy fürdés vagy fésülködés közbe ordít mint ha ölném nem igen normális. A körmét pl alvás közbe vágom.

dec. 11. 18:40
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönm mindenkinek a hasznos választ!
dec. 11. 18:42
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Dackorszak,tök normális. Már nem baba,de még nem is tudja kezelni az érzéseit. Ez egy ilyen időszak,nálunk bölcsi segített az alvásban.
dec. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Néhány dolgot jó ha tudsz:

- a hiszti feszültséglevezetés a gyereknek (a feszültséget okozhatja az adott szituáció vagy felgyülemlett feszkó más miatt)

- a szülőnek épp ezért nem feladata megakadályozni a hisztit (jó ha a gyerek néha ki tudja adni - minél többször van erre lehetősége annál ritkábban fordul elő)

- a gyerek a hiszti alkalmával nem képes semmilyen reális, objektív információt befogadni, olyan ilyenkor az agya, mint egy hüllőé, ne ilyenkor magyarázz neki!

- a legjobb amit tehetsz (és persze ha van rá lehetőséged, időd, kellő tudatosságod épp akkor) hogy biztosítod, hogy kiadhatja magából, te meghallgatod és mellette vagy, akkor is ha hisztizik

- egy ennyi idős gyerek nem képes az érzelemszabályozásra (nem, még kicsit sem és nem, még akkor sem ha már 100* elmondtad) - ugyan az érzelemszabályozásért felelős agyterület még nem fejlődött ki, fizikailag nincs!

- egy 2 éves még nem képes A-ból B-be célorientáltan haladni, mivel ő a jelenben van, nincs céltudata. A boltba vezető út neki még ugyanúgy a felfedezésről szól mint a céltalan csavargás. Csak neked nem. Tedd lejjebb az elvárásokat. Ne 10 perc alatt akarj a boltba érni hanem hagyj rá időt és játékosságot

- másik megoldás az elterelés és kreativitás. Nem akar fürdeni menni? Ki ér előbb a fürdőszobába? felkiáltással elkezdesz rohanni a fürdő felé huncut mosollyal. Nem akar jobbra menni, csak balra? Mesélsz neki a titkos törpök fájáról, amit csak jobbra lehet meglesni és költesz hozzá egy mesét. Nadrághúzásnál pl mondókázol, csikizős játékkal kezdtek (ami szintén feszültségoldó - nem mellékesen sok gyerek, aki nem tudja kiadni a feszültségét szinte keresi azokat a szitukat, ahol hisztihet egy jót, mert meg akar szabadulni a felgyülemlett feszültségtől. Ilyenkor jön a probléma ha a vele levő felnőtt ebben nem segíti, hanem maga is frusztrált és ezt megkapja ő is)


Egyébként szívből ajánlom a Pozitív fegyelmezés (pl Képes-Végh Júlia) szülő tréningjeit!

dec. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Huhh,ne haragudj tanácsot nem tudok adni,de teljesen át érezlek. Az én kislányom 1,5 éves és dettó,nagyon nehéz vele.
dec. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
44%
Én évekkel ezelőtt bölcsiben dolgoztam, volt pár "hisztis" gyerek a kezeim között. Amit mi csináltunk a kolléga nőmmel (bármilyen féle hisztiről is volt szó): " Rácsodálkoztunk, hogy milyen ügyes vagy!!... de jól tudja "földhöz vágni magát" - mutassa már még egyszer, mert nem tudom hogy kell ilyen szépen csinálni.. " Milyen ügyes amikor toporzékol, mutassa már meg nekünk is hogy kell.. (elkezdtünk mi is toporzékolni: Jól csináljuk?") Olyan szinten meglepődtek, hogy nem rászólunk... hogy nem "bántjuk", hanem kérjük, hogy tanítsanak minket, hogy inkább befejezték.. látták, hogy nálunk ez vhogy nem működik.. és így már nem is érdekes.. Kedvesen - viccesen - megpuszilgatva őket csináltuk ezt. Elmondani nem tudom milyen hamar szokott le minden gyerek a hisztiről... :)
dec. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!