Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lesz könnyebb egy babával?

Mikor lesz könnyebb egy babával?

Figyelt kérdés
Most 6 hetes a kisbabám, és az első hetek iszonyatosak voltak. Nem ment könnyen a szoptatás, és a sárgaság miatt aluszékony is volt. Most már szopizik és sokkal éberebb is, de mindig bennem van a görcs, ha egy-egy alkalommal kevesebb ideig szopik, hogy vajon eleget evett-e. Emellett van, hogy 1-2 alkalommal egy nap keservesen sír a mellemen szopi közben (pedig bőven van tejem), hiába váltogatom a pozíciókat. Az összes többi szoptatásnál pedig tök nyugodt, nem értem. Emellett esténként órákon keresztül nem alszik, ilyenkor pedig 5 percenként váltogatni kell a módszereket, amikkel igyekszünk megnyugtatni. Nem sokat tudok aludni a 3 óránkénti evés miatt és teljesen kilátástalan, hogy ez mikor lesz jobb. Sokan emlegették ezt a 6 hetet, de semmi sem lett jobb, csak vagy hozzászoktunk jobban a nehézséghez vagy jött helyette másfajta nehézség, de szinte nem telik el nap, hogy ne fakadnék sírva, hogy ezt hogy lehet bírni még. Talán, ha jobban jön visszacsatolás a babától (pl. mosoly vagy bármi)? Nem tudom, mit csinálok rosszul, hogyan lehetne könnyebb...
jan. 1. 07:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Minden kornak megvan a nehézsége, sajnos soha nem lesz könnyebb, csak másabb. Nálam például fél évtől volt vmivel könnyebb, de utána jött a mászás, akkor azért volt nehéz, majd amikor elindult. Meg ugye nagyjából ekkor a dackorszak, az mindent vitt. Talán 4-5 évesen könnyebb vmivel. Mondjuk gyerek függő is lehet, mert nálunk a nagy extrém hisztis, akaratos, a kicsi meg szinte alig. Ő vele mindig is könnyebb volt.
jan. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
35%

"Nem sokat tudok aludni a 3 óránkénti evés miatt és teljesen kilátástalan"


Miért 3 óranként eszik, miért nem igény szerint?

Sokkal könnyebb

jan. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
79%

Nekem azt mondták,hogy örüljem amíg csak fekszik,nem mászik,jár,addig van arany életem.

Hat nem így van.

Amióta jár azóta minden sokkal könnyebb.

Két éves lesz már,és irtora örülök neki,hogy elroppent és elmúlt a csecsemő korszak.

jan. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
52%

12# Fel se merült benned,hogy talán mert 3 óránként igényli?:D Pedig aki ennyire ért a szoptatáshoz,hogy tanácsot is oszt,az nyilván ezt is tudja. Az én lányom születése óta beállt arra magától hogy 2,5-3 óránként lett éhes. Tömtem volna a szájába fél óránként?:D

Kérdező,szerintem is könnyebb lesz,de jön helyette más nehézség. Egy év után lett nekem könnyebb,de azóta is van mindig más,de nekem eddig ez a másfél-két éves kor közötti időszak,amit a legjobban szeretek. Aztán majd kiderül. Könnyebb nem hiszem,hogy lesz. Még az akaratos viselkedést is könnyebben viselem,mint a kisbabás időszakot.:D De mindenkinek más.

jan. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
89%
Akkor lesz könnyebb, amikor úgy igazán elfogadod, hogy ő most született meg, most kell mindenhez alkalmazkodnia, most észlel mindent, most tapasztal mindent és ez nem könnyű. Illetve mikor ráérzel, hogy nála mi működik és osszehangolódtok. Amikor elfogadod, hogy a nehézségek ezzel együtt járnak. Ettől nem lesz rosszabb, ez egy hosszú tanulási folyamat neked is. Ha minden egyszerű lenne, mi lenne benne a kihívás, a tanulás és a célok elérése? Így van súlya. Nyilván szar nem aludni, tudom én is, 3 éves elmúlt mikor már nem ébredt meg egyszersem. És még sok nem nehézség, hanem megoldando feladat van. De ha az anyai ösztöneid a helyén vannak, akkor neki akarsz segíteni tuljutni ezeken és megadni neki minden szükségletet, nem magadat sajnálod. Megoldás orientáltnak kell lenni.
jan. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Igen, nyilván tudom, hogy a gyereknevelés nem könnyű, és mindig lesz nehézség, és a gyermekágyas időszakra készültem is, hogy durva lesz, de így is nagyin megviselt. De jó olvasni, hogy mindenkinél eljött az a pont, ahonnan már jobban vette az akadályokat.

A 3 óránkénti etetéssel kapcsolatban: mivel a sárgaság miatt nem mindig ébredt magától az éhségre, ezért nekem kellett kelteni, hogy ürülni tudjon belőle, és még most is bizonytalan vagyok, hogy meddig hagyhatom, mert ritka az, hogy ő előbb megébred mint 3 óra és kéri.

jan. 1. 10:58
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1,5 éves kora után kezdett jobb lenni a helyzet, de csak valamivel, úgy értve, hogy többet tudtam aludni, mint 2 óra, vagy 3 óra éjjelenként fennléttel keveredve. Tudtam legalább 5-6 órát aludni egyhuzamban.
jan. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
Hasikája nem fáj szopi közben, puki nem zavarja, nem kólikás, büfi?
jan. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
39%
Amúgy azt nem próbáltad még, hogy berakod magad mellé, hogy neked is könnyebb legyen, vagy beraksz a kiságyba egy kis "rongyot" te ruhád, hogy érezze az illatod (gombok, glitterek nélkül)?
jan. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
71%
Nem lesz könnyebb, csak más miatt nehéz
jan. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!