Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lesz könnyebb egy babával?

Mikor lesz könnyebb egy babával?

Figyelt kérdés
Most 6 hetes a kisbabám, és az első hetek iszonyatosak voltak. Nem ment könnyen a szoptatás, és a sárgaság miatt aluszékony is volt. Most már szopizik és sokkal éberebb is, de mindig bennem van a görcs, ha egy-egy alkalommal kevesebb ideig szopik, hogy vajon eleget evett-e. Emellett van, hogy 1-2 alkalommal egy nap keservesen sír a mellemen szopi közben (pedig bőven van tejem), hiába váltogatom a pozíciókat. Az összes többi szoptatásnál pedig tök nyugodt, nem értem. Emellett esténként órákon keresztül nem alszik, ilyenkor pedig 5 percenként váltogatni kell a módszereket, amikkel igyekszünk megnyugtatni. Nem sokat tudok aludni a 3 óránkénti evés miatt és teljesen kilátástalan, hogy ez mikor lesz jobb. Sokan emlegették ezt a 6 hetet, de semmi sem lett jobb, csak vagy hozzászoktunk jobban a nehézséghez vagy jött helyette másfajta nehézség, de szinte nem telik el nap, hogy ne fakadnék sírva, hogy ezt hogy lehet bírni még. Talán, ha jobban jön visszacsatolás a babától (pl. mosoly vagy bármi)? Nem tudom, mit csinálok rosszul, hogyan lehetne könnyebb...
jan. 1. 07:39
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Az első pont, amikor úgy éreztem, hogy most egy pici levegő érkezett talán, az 4 hónapos kora körül volt, amikor elkezdett egy huzamban 4 órákat aludni éjszaka. Hihetetlen sokat hozzátett a mentális egészségemhez, hogy végre egy picit tudtam kiszámíthatóbban aludni, a szorongásom csökkent.

A második érezhető könnyebbség az lett, amikor 7 hónaposan leválasztotta magát, tápszeres lett és már a férjem is tudta altatni gyakrabban. A harmadik pedig az, amikor járni kezdett 14 hónaposan.

Persze azóta is vannak nehézségek, de ez már teljesen más jellegű. A dacosság, az alkalmi süketség, határfeszegetés most éppen, de ez már engem szellemileg kevésbé szív le, mint amit az első végeláthatatlan sírások, az ijedtség, a fáradtság, a hormonfröccs és minden egyéb negatív érzés egyvelege adott az elején.

Tudatosítsd, hogy ez nem egy végleges állapot, el fog múlni. Majd jön helyette más.

jan. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!