Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lesz könnyebb egy babával?

Mikor lesz könnyebb egy babával?

Figyelt kérdés
Most 6 hetes a kisbabám, és az első hetek iszonyatosak voltak. Nem ment könnyen a szoptatás, és a sárgaság miatt aluszékony is volt. Most már szopizik és sokkal éberebb is, de mindig bennem van a görcs, ha egy-egy alkalommal kevesebb ideig szopik, hogy vajon eleget evett-e. Emellett van, hogy 1-2 alkalommal egy nap keservesen sír a mellemen szopi közben (pedig bőven van tejem), hiába váltogatom a pozíciókat. Az összes többi szoptatásnál pedig tök nyugodt, nem értem. Emellett esténként órákon keresztül nem alszik, ilyenkor pedig 5 percenként váltogatni kell a módszereket, amikkel igyekszünk megnyugtatni. Nem sokat tudok aludni a 3 óránkénti evés miatt és teljesen kilátástalan, hogy ez mikor lesz jobb. Sokan emlegették ezt a 6 hetet, de semmi sem lett jobb, csak vagy hozzászoktunk jobban a nehézséghez vagy jött helyette másfajta nehézség, de szinte nem telik el nap, hogy ne fakadnék sírva, hogy ezt hogy lehet bírni még. Talán, ha jobban jön visszacsatolás a babától (pl. mosoly vagy bármi)? Nem tudom, mit csinálok rosszul, hogyan lehetne könnyebb...
jan. 1. 07:39
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
69%
25 év múlva, ha elhúz otthonról.
jan. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
Ez szerintem mindenkinél nagyon egyedi. Nálunk akkor lett jobb, amikor a gyermekem betöltötte a 3 hónapot.
jan. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Soha. 😄 Csak mashogy lesz nehez. De 3-4 honapos koruk korul kicsit nyilik a vilag, akkor van egy kis nyugalom. Olyan 6 honapos korig. Onnan meg kezdodik az igazi buli.
jan. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4-5 hónapos korától lett könnyebb.
jan. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mind a 2 gyerekkel a 3 hónap volt a vízválasztó.

Onnan sem volt sokkal könnyebb, de legalább nem 0-24ben mellen lógtak és semmit nem tudtam csinálni.

3honaposan legalább percekig elvoltak maguknak is már.

Lányom 2 éves. Na ő a mai napig tartja a 3 óránként kelést. Pedug 10hónaposan leszoktattam a ciciről. Vagy épp most tombol a dackorszak. Ez nekem kimerítőbb, mint az első 3 hónap.

Én is rengeteget sírok.

Az anyaság sajnos nem csak rózsaszín cukormáz 🤷‍♀️

jan. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Nem lesz


Másképp lesz nehéz.


Jön a növekedésugrás

Fogzás

Alvásregresszió

Hozzátáplálád


Mizgádfejlősés miatti nem alvás



Amúgy én a 3 hónapos növekesésugrástól élem meg könnyebben

Aztán 6 hónaposan besokallok.. elfáradok

Hormonjaim leesnek ( hullik a hajam, zsírosodik.. rossz a közérzetem)

Kezdődik a hozzátáplálás, amit utálok.


Úgy 1 évesen szeretem úhra a babás létet.. addigra a szeparációs szorongás nagyrésze is lecseng


( 4 gyerekem van)


A legnehezebb amúgy 3-4 éves korig nekem

jan. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

Amióta megtanult járni.

13 hónapos kora óta érzem azt,hogy most már jól van,minden a régi.

jan. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 babyboom567 ***** válasza:
79%
5 hónapos koráig egy álom volt vele,aztán kezdett durvulni, 2 évesen lett extrém brutál a problémák miatt.4 évesen lett úgymond élhető életünk,most 7 éves,most sem könnyű(értékrendekkel könnyebb mint 5 hónapos és 4 éves kora között), de nem a gyerek miatt,hanem mert minden az én nyakamban van.Nincs semmi segítségem,egyedül vagyok a világba minden harcommal.
jan. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
64%

Gyerekfüggő. De igazából akkor lesz majd nehéz, ha elkezd mászni meg tanul járni.


Utána, ha megtanul beszèlni kicsit könnyebb lesz. Aztán jön a dackorszak, az meg kemény. Nálunk a nagyobb most 6 éves. Könnyű, hogy csomó mindenben önálló. De közben olyan akarata van, amit nagyon nem könnyű kezelni.

jan. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%
Nekem akkor lett jobb, mikor megtanult önállóan járni. Kb 13-14 hónapos lehetett. Addig nem tudtam letenni, vagy felkelni mellőle, mert üvöltött, ordított, mintha nyúznánk. Babakocsiban, autóban szintén üvöltött, nem lehetett vele menni sehova.
jan. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!