Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves a kisfiam, de még...

2 éves a kisfiam, de még mindig nem foglalja el magát, szinte egész nap követeli, hogy csak vele foglalkozzak. Meddig tarthat még? Én rontok el valamit a nevelésében?

Figyelt kérdés
2010. okt. 22. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem fog tetszeni a válaszom és talán le is pontoznak, de szerintem addig fog ez tartani, amíg hagyod.

Nem gondolom, hogy elrontanál valamit, talán csak nem vagy elég határozott.

Én a helyedben megpróbálnék olyan feladatokat adni neki, ami már kicsit összetettebb (két évesnek már lehet), amivel tovább kell foglalatoskodnia a cél érdekében és dícsérd sokat, amikor egyedül, önállóan csinál meg valamit. Esetleg vond be őt a te dolgaidba, segítsen a konyhában, stb. Szerintem nem szabad hagyni odáig fajulni a dolgokat, hogy már meg sem tudsz mozdulni, mert tényleg fizikailag ott kell lenni állandóan mellette.

2010. okt. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hát igen én sem bántani akarlak de nem voltál nagyon "rajta"? mindig foglalkoztattad? Akkor érthető hogy szeretné hogy vele legyél.
2010. okt. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
50%
Vidd hasonló korú gyerekek közé szocializáld. Ne csak egyedül legyél vele. Ha korabeliekkel van, akkor feloldódik és minden jobban fog menni. :D
2010. okt. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
járunk 2-3 naponta játszóházba, van barátnőm, akinek hasonló korú gyereke van, vele is sűrűn összejárunk, és mégis...
2010. okt. 22. 19:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

NÁLunk is ugyan ez a helyzet, de az előttem levők eltalálták, valahol maganak köszönhetem, mert idáig állandóan csak vele foglalkoztam, "rajta" voltam, nem voltak üres perceink.

Én egy dologban bízom, mégpedig abban, hogy hamarosan, úgy fél év múlva talán elkezdik jobban érdekelni a társai, és már kevésbé akar majd engem. Most még azok sem érdeklik, csak én vagyok a játszópartner.

2010. okt. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!