Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért érzem úgy 27 évesen,...

Miért érzem úgy 27 évesen, hogy soha nem akarok gyereket? Meg fog ez változni?

Figyelt kérdés

Ezelőtt nagyon szerettem volna gyereket. 2 éve sikerült is viszont 10 hetes korában nem maradt meg.

Az a 10 hét borzasztó volt, minden egyes nap minden percben egy kínszenvedés. A víznek is szaga volt, nem tudtam enni, inni semmit mert minden undorító volt és fogytam is meg folyamatosan szédültem. Teljesen legyengültem. Nem tudtam utazni sehova, vizsgálatokra is nagyon nehezen, mert a buszoktól és kocsiktól is borzasztóan rosszul voltam a sírás kerülgetett folyamatosan. Ha próbáltam leerőltetni egy kis vizet pár perc múlva már kihánytam.

Brutálisan rettegek a szüléstől, nagyon nagyon félek a fájdalomtól vagy hogy nem élem túl valamilyen komplikáció miatt, vagy a gyermekemnek lesz baja.

És ott van az is bennem, hogy ha 6 óránál kevesebbet alszok, akkor egyáltalán nem működik jól az agyam és egy zombi vagyok, nem tudok odafigyelni semmire, viszont egy gyerekre mindig figyelni kell. De gyerek mellett meg nem lehet rendesen aludni.

Viszont nem szeretnék 30 felett szülni, mert nem akarok ,,idős’’ anyuka lenni. Egyre kevesebb türelmem lesz és egyre fáradékonyabb leszek.

Teljesen össze vagyok zavarodva és nem tudom mi lenne a jó.

Annyira úgy képzelem el az életem, hogy lesz családom, de közben itt vannak ezek a dolgok. :(

Fog ez változni valaha, vagy volt már így valaki? Vagy nem való nekem egy gyerek? Nem vagyok elég jó hozzá?


jan. 10. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező gyereket vállalni, nem leszel miatta kevesebb!
jan. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem kell gyereket vállalnod, ha nem szeretnél. Ha a párod ragaszkodik hozzá, akkor el kell válni, keresni olyat, akivel megegyeznek a terveitek (hidd el, sok férfit találnál, aki nem akar gyereket).

2. A jó dolgok a legtöbbször lemondásokkal járnak, azt kell mérlegelni, hogy melyik erősebb: a gyerek iránti vágy vagy a félelem/írtózás attól, amivel ez járna.

3. Minden terhesség más, nem törvényszerű, hogy a következő terhességed is így indulna, mint az előző.

4. Jó alvó a kisfiam, köszönöm, prímán alszom mellette a kezdetektől fogva :)

jan. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem dolgoztad fel a veszteséget és/vagy erősen túlparázod, de egy biztos. Neked kell eldöntened, hogy megéri-e az áldozatot, szerencsére nem kötelező gyereket vállalni.

Amíg rettegsz, ne vállalj.

jan. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit jegyeznék meg mellékesen, hogy nem biztos h nem fogsz tudni aludni azért mert gyereked van. Én pl még életemben nem aludtam ennyit éjszaka mint amióta megszületett a kisbabám😂 hála az égnek nagyon jó alvó, és este 8tol reggel 8ig alszik, 2-3 etetést leszámítva. Terhesség alatt se vt az égvilágon semmi bajom, se rosszullét semmi, szülés után 1 hónappal annyi kg vtam mint szülés előtt. A szülés 4 óra alatt ment le, minden gond nélkül. Egyébként a nők úgy vannak kitalálva, hogy meg tudják szülni azt a gyereket, fájdalom ide vagy oda, plusz ma már az orvostudomány olyan szintű, hogy nem igazán vannak halálozások meg ilyesmi. Persze nyilván ez a ritkábbik eset, hogy vki ennyire könnyen túljut az egészen, de ilyen is van, szóval teljesen fölösleges ilyen jövőbeli dolgokon paráznod, amik valószínű h be sem következnek.


Az meg hogy 27 évesen nem akarsz gyereket, semmit nem jelent, én sem akartam még ekkor mert minden más fontosabb volt és ezt utólag nem is bánom, mert így 100%ban kiéltem magam, ami nagyon jó mert a gyerek születése azért megváltoztat egyet s mást. Az már más kérdés, hogy mire 35 lettem, akkor már akartam, de nem jött össze, így 40 éves koromra lettem végül anyuka. Ennek egyébként van egy csomó előnye, pl sokkal nyugodtabb es türelmesebb vagyok, anyagilag mindent meg tudok adni a babának, sokkal érettebben állok hozzá az egészhez, mintha mondjuk 10 évvel ezelőtt született vna. Es 40 évesen azért még elég jó kondiban is vagyok, de még ha 18 éves lesz, akkor is csak 58 leszek, ami szintén nem öreg:)


Szóval van még időd kitalálni, hogy mit is szeretnél:)


12 hetes baba anyukája

jan. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Én 34 évesen sem szeretnék gyereket. Taszít a terhesség gondolata, a szüléstől rettegek. Vannak gyerekek a környezetemben, de igazából nem érzem olyan jól magam a társaságukban. Szerintem nem való nekem ez az egész, meg nem is érzek vágyat erre az életformára. De akkor minek erőltetni és emiatt stresszelni? Nem kell szülnie mindenkinek... Legalább már a 21. században ne lenne ez elvárás.

Állíts fel pro-kontra érveket. Egyébként, ahogy a 2-es is írta, nem biztos, hogy ilyen lesz a következő terhességed. Nekem van olyan ismerősöm, akinek az egyik terhessége alatt szó szerint semmi baja nem volt az utolsó időkbeli hátfájáson és lábdagadáson kívül, a másik terhességét meg szinte szó szerint végighányta...

jan. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%
8 millió ember van a földön, túl sok, mindneki szívességet tesz a bolygónak aki nem szűl, bármit it mond orbán.
jan. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyereket nem szeretnél, hanem szenvedni. :) A kettő kicsit más, valakinek maga a gyerek sem kell. Én is utáltam terhes lenni, mindkét szülésem borzasztó volt, félek is a harmadik terhesség/szüléstől, de nagyon szeretnék 3. gyereket. Rossz lesz, de ki lehet bírni azért cserébe, amit ad. Az alváshiány is szörnyű tud lenni, de vannak módszerek, amikkel elviselhetőbbé lehet tenni. Nekem a lányommal pokol minden éjszaka, de a fiam annyit alszik és olyan nyugis baba, hogy néha csak azért nézek rá, hogy él - e még. Úgyhogy nagyon baba függő is, hogy milyen élmény a kisbabás kor. Az ismerőseim végtelen tudású tanácsai alapján semelyiknek nem volt olyan gyereke, mint az én lányom, úgyhogy talán nem olyan gyakori, hogy ilyen extrém nagy szpás legyen egy gyerekkel.

Ha nem lesz gyereked, az is teljesen valid döntés, de ha csak a terhesség/szülés/kisbabás időszaktól félsz, hogy nehéz lesz, SZERINTEM sokkal többet ad annál a gyereknevelés, mint amit a nehézségek elvesznek.

jan. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sem akarok, szerintem nincs ezzel semmi gond. Mondjuk nekem soha egy percig nem fordult meg a fejemben, hogy kéne, ez nem volt opció soha. Milió érvet tudok, hogy miért nem , de egy érvem sincs mellette, hogy miért akarjak. Ezek a szentimentális érvek sem hatottak meg soha, nekem nem való ez az élet,
jan. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!