Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik az alapvető dolgok egy...

Mik az alapvető dolgok egy kisbabánál egy kezdőnek??

Figyelt kérdés

27 vagyok, úgy érzem, hogy egyre jobban anya szeretnék lenni, viszont ezen a terepen nem igazán vagyok járatos.


Mik azok, amik létfontosságúan kellenek? Meg esetleg olyan ha jó ha van, viszont, nem pedig feltétlen szükséges, illetve mi az ami felesleges?



jan. 15. 21:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Igazából attól is függ, mikor születik.


Így igazából egyéni igények függvénye, hogy mi az alap, a hasznos, a felesleges. De egy pár dolog.


Pelenka, textilpelenka, kiságy, babakocsi vagy egyéb hordozó, ruha.


Például:


- szekrény, komód


- szék, fotel, valami, amin tudsz szoptatni


- bimbóvédő krém, szoptatós tea


- cumik, cumisüveg (ha nem menne a szoptatás, egyet érdemes előre is megvenni akár)


- babaágy és pelenkázó, matrac, lepedő, kis forgó az ágyra (én jónak tartom)


- babakocsi, ami kompatibilis az autós hordozóval


- légzésfigyelő


- textilpelus 10 minimum


- pelenka, popsitörlő, olaj, popsikrém


- kiskád, fürdető, törölköző 2 - 3db


Fontos a lázmérő is.

jan. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Jó állapotú anya. Ez kell.
jan. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Kellenek a gyereknek ruhàk.

Ideàlis esetben 6 hònapig semmi nem kell az etetèsèhez. Utàna ehet a szülők ètelèból.

Aludnia kell valahol. Szülők àgya -ekkor biztonsàgossà kell tenni- kisàgy, mòzeskosàr, babaöböl a kezdő lehetősègek.

Valamiben viszed ide-oda. Ez lehet babaülès, kagylóülès, viheted magadra kötve,rövid tàvra kèzben.

Pisil-kail. Kell pelenka, eldobhatòs vagy moshatò. Ha ec-zel, akkor is èrdemes pàrat tartani biztonsàg kedvèèrt.

Sok-sok textilpelenka mindig jól jön.

Ha piros a feneke kell rà krèm. Kisbabànak kell pàr vitamin.

Ha teljesen egèszsèges, ès szoptatod, akkor ez az alapvető felszerelès. Ezen felül minden màs csak opcionàlis. Ami az egyik csalàdnak nèlkülözhetetlen, az a màsiknak felesleges. Fel kell mèrni az egyéni igènyeiteket, aztàn gyakorlatban finomra lehet hangolni.

jan. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
Egy normális apa sem árt a jó a állapotú anya mellé.
jan. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Babahintőport ajánlotok? Ha igen milyet?
jan. 15. 21:42
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem, szárítja a bőrét!
jan. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
62%

Te várjál, még terhes se vagy, de már a babahintőporról akarsz dönteni? Jó, én is tudtam már a nevét, mikor még párom se volt :-)


Amúgy fűtött lakás, áram, főzési lehetőség is kell, valamint egy határozatlan idejű munkaszerződés sem árt.

jan. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Önismeret
jan. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
Hát sztem ha még csak tervben van ne a babahintőpor márkán gondolkodj :D Először is legyen fix kapcsolatod, sok szempontból jobb ha házasok vagytok, fix lakhatás, fix munkahely ahonnan nem rughatnak ki ha terhes vagy, félretett pénz, legalább 1-2 millió amihez lehet nyúlni. Nekünk most jön az első baba, hát csak a bababútorok többszázezer forintba kerülnek. Szóval a gyerekvállalás azért nem olyan, hogy írsz egy hétvégi bevásárlólistát. Jah igen, plusz nem árt ha van olyan (barát, nagyszülő), akire számíthattok a későbbiekben, mert a baba 0-24 órás elfoglaltság
jan. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként ne vedd sértésnek, de elsőre a kérdésedből az jutott eszembe mikor valaki kiskutyát akar venni :D
jan. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!