Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik az alapvető dolgok egy...

Mik az alapvető dolgok egy kisbabánál egy kezdőnek??

Figyelt kérdés

27 vagyok, úgy érzem, hogy egyre jobban anya szeretnék lenni, viszont ezen a terepen nem igazán vagyok járatos.


Mik azok, amik létfontosságúan kellenek? Meg esetleg olyan ha jó ha van, viszont, nem pedig feltétlen szükséges, illetve mi az ami felesleges?



jan. 15. 21:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
52%

Mentálisan érett szülő.

A kérdésed alapján te még nagyon gyerekes vagy.

jan. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%

Első körben egy jólműködő, tartós párkapcsolat. Aztán biztos lakhatás és fix munkahely, hogy jogosult legyél a juttatásokra. Megtakarítás, akár egészségpénztári számlán.

Majd ha ez mind megvan, jöhet a baba. Azzal sokan nem számolnak, hogyha nem sztk-ba mennek, akkor 30 ezer forint egy vizsgálat (majdnem minden hónapban van) és 40 körül van egy genetikai uh, amiből akad 3. Ha még valami nipt tesztet megcsináltatsz az is 100+ ezer, vagyis még megsem született és többszázezerbe fájt a gyerek. Ezért kell a megtakarítás.

Bútorból nem kell túltolni az elején. Kell neki egy kiságy és egy komód, kényelmes ha van pelenkázó. Ezeket használtan is be lehet szerezni. Ruhák, szintén zsákszám beszerezhetők használtan, ahogy nő, majd már nehezebb lesz jó cuccot találni használtan. Kell pelenka, textil pelenka, popsitörlő, kiskád, krém, fürdető, törölköző, köldökcsonk ápoló, egy-egy cumisüveg (ha tápszeres több és tápszer is). Illetve valami, amire letudod tenni. Baba szőnyeg, vagy járóka, vagy valami. Kezdetben szerintem ennyivel elvan. Aztán ahogy nő, egyre több cucc kell neki. Kinti játékok, minimum negyedévente egy pár cipő, eső ruha, stb.

jan. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
86%
12es arról ne is beszéljünk ha valaki nem is kér drága tesztet, de valami eltérést találnak akkor elküldenek a drága vizsgálatokra, mert anélkül meg sem szakítják a terhességet. Na meg ugye még így is előfordulhat, hogy valami betegséggel születik a baba, na az is sokba fog fájni
jan. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
80%
Bababutor fölösleges eleinte, egy kiságy kell, bár lehet azt se fogja használni mert veletek alszik, meg egy pelenkazoasztal. Én pl csak ezeket vettem a mienknek es teljesen elég. A pelenkazo asztalnak van egy pici szekrény része, ahol a ruhái amiket éppen hord, pont elférnek. Persze lehet méregdrága bútort neki, csak teljesen fölösleges mert úgysem értékeli. Én a kisfiamnak 3-4 éves kora körül szeretném majd berendezni a szobáját menő bútorokkal. Ezenkívül vettem egy nagy négyzet alakú kiságyat, ami lent van a nappaliban, az a napközbeni rezidenciája :)
jan. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó vagyok, babaruhat is fölösleges betárazni, én úgy csináltam h vettem 6 db rugdalozot az első 2 méretből, meg 6 bodyt (ebből az elől nyitható átlapolós a praktikus, H&Mben találsz ilyet. Meg a c&a ban is nagyon szép babaruhak vannak jó áron. Pamut legyen mindenképp. Az enyém ősszel született, vettem 2 kis kardigánt meg 1 plüss overallt, 2 vékonyabb kis sapit es ennyi. Ez kezdetben bőven elég vt, aztán menetközben láttam h mi kell még. Felesleges megvenni egy zsák használt babaruhat, mert az új sem feltétlen kerül sokba, es nem kell sok ruha mert folyamatosan növi ki. Ezenkívül kell 2 db hálózsák, vállánál patentos es oldalt cipzáras, itt figyelni kell h elég nagy legyen a mérete. Meg 2-3 babapléd, az jó a kocsiba meg otthon is hasznát lehet venni.
jan. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként miért éretlen a kérdező? Azért mert szeretné tudni h mivel jár a gyerekvállalás? Sokan nem kérdezik ezt meg, csak szülnek vakvilágba.
jan. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
53%
Szia! Nem értem az itteni válaszolókat akik éretlennek tartanak. Senki nem fog elsőre hiper szuper anya lenni, aki mindent tud. Én 26 vagyok első babámat várom, még 1 hónap és jön a pici. Szerintem tökre érthető hogyha kíváncsi vagy, hogy mégis mi kell egy gyermekhez. Én sem tudtam... Babát akartam 24 éves korom óta, egy jó kapcsolatban élek ami már házasság, van ház ami saját szóval ezek fix. Hála égnek ezt tudjuk a lányunknak biztosítani. Viszont még egyszer megjegyzem, hogy tényleg értem a kérdésedet. Én azt sem tudtam mi fán terem a légzés figyelő, nem tudtam, hogy van külön pelenka kuka és pl nem voltam tisztában azzal, hogy miért jó egy baba fészek pl.. szépen lassan az orvosom és védőnőm elmondta ezeket ahogy drága édesanyám is. Mostanra minden megvan a picurnak. Egyébként az ilyen dolgokat, hogy babakocsi, kiságy, pelenkázót, mi marketplace-ről vettük szép minőségben és jó áron. A textil pelusokat, kádat, ruhákat Brendon, pepco stb. Cumis üvegekből nincs sok, 3 db. Cumiból 2. Ezeket Auchan. Megéri ezeket itt megnézni majd ha ott fogsz tartani. Én minden esetre drukkolok neked, hogy végre anya lehess és ne foglalkozz mással.. felesleges.. sok nő szereti bántani nő társát sajnos. Ha van kedved beszélgetni írj nekem üzit, ha már úgyis egy korban vagyunk ☺️❤️
jan. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, sok boldogságot a picihez:) 16os válaszoló vagyok, 3 hónapos kisfiú anyukája :)
jan. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, köszönöm szépen ❤️
jan. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon alaposan át akarsz gondolni minden szempontot, hogy akarsz-e gyereket, akkor ebből érdemes kiindulni:


[link]


A gyerekvállalás nagyon befolyásolja az életed, és ennek a hatásnak a pici töredéke, hogy babakorában veszel neki cuccokat. Ettől még nyugodtan lehet erről is álmodozni, mikor még az álmodozás fázisában vagy.


Amúgy bútorból én direkt olcsó, lehetőleg használt darabokat fogok választani, amíg kicsik. Utána megkérdezem, mit szeretnének. Én magam gyerekként utáltam a szép, új bútort, amire nem ragaszthattam rá a kedvenc matricáimat.

jan. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!