Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem emeli a babám a fejét?

Miért nem emeli a babám a fejét?

Figyelt kérdés
Lassan 4 hónapos azaz korrigált 3 és hasalásnál nem emeli a fejét éppen egy kicsit. Igaz későn kezdtem a hasaltatást mert egyrészt nem is tudtam hogy kell, másrészt annyira picike volt még hogy nem akartam annyira kínozni 2400 grammal. Most hasaltatom de Mac napi 10 perc azt is több alkalommal mert 2-3 perc és sír. A játékokerr sem nyul, de ha valamit mutatók neki az tetszik neki

#Baba fej emelés és tartás
jan. 18. 02:13
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Mert meg kicsi. Ne idegesitsen, hogy a feszbukon csupa szuperbabak vannak, ott minden feleves baba mar forog ossze-vissza, verset mond es szobatiszta. Szeressed, mert tied, ne egy megfelelesi kenyszer hajtson.
jan. 18. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem a megfelelési kényszer csak aggódok a fejlődése miatt. Benne vagyok egy csoportban ahol már 2 hónaposan szépen emelik a fejüket.😔
jan. 18. 03:05
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

Nyugi, én az első fiammal jártam így. Gyűlölt hason lenni, én meg nem tudtam, hogy kell. Nem lett semmi baja, csak nyilván nem erősítette az izmait, amik kellettek volna.

Ha hason nem akar lenni, nálunk még az induláshoz bevált az is, hogy függőlegesen fogom és hagyom, hogy a vállam fölött nézelődjön és ott forgassa/mozgassa a fejét/nyakát, illetve rajtam hasalt és onnan emelte fel a fejét. Youtubeon is vannak átmozgató babatornák, azokat is célszerű csinálni, sokat segítenek.

Ha gyakorolsz vele, meg fogja tanulni.

jan. 18. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Fejlődésneurológus/konduktor látta?


Nálunk enyhe hipotónia miatt nem emelte, 6 hetes kora óra tornáztattuk. Ezer oka lehet, érdemes lecsekkolni a biztonság kedvéért.

jan. 18. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is elvinném mehnézetni mint a 4es .

Kora is és bármi állhaz a háttérben.

jan. 18. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Fejlődésneurológushoz vidd. De amúgy is vinni kell a koraszülöttsége miatt,nem?
jan. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam ülésbe húzásnál nem tartotta eléggé a fejét, minket neurológushoz küldtek.

Érdekes módon nálunk a nyaki hipotónia a feszesség kísérő tünete volt.

Én is megnézetném (főleg hogy koraszülötteknél elég gyakori az izomtónusprobléma), ha fejlesztésre van szükség, akkor azt minél előbb kellene elkezdeni, és sok helyen elég hosszú a várólista.

jan. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hétfőn voltunk fejlődésneurolófián. Azaz koragondozáson. Említettem azt mondta rendben van ez így. Elvittem a háziorvos ő viszont nekem adott igazat hogy hát már emelni kéne jobban. Akkor dévényeshez elviszem. Köszönöm
jan. 18. 09:35
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

ott minden feleves baba mar forog ossze-vissza, verset mond es szobatiszta


Speciel forogni oda-vissza tényleg kell tudni félévesen, azt egy átlagos baba tudja, nem egy "szuperbaba". Azért ezekhez a mérföldkövekhez nem véletlenül van meghatározva egy életkor a kis-és nagymozgásokban, hogy legkésőbb addig tudni kellene őket. Nem azért, hogy az anyákat feleslegesen stresszeljék, hanem pontosan azért, hogy tudják, hogy hol van az a pont, amikor esetleg már meg kell kérdezni egy szakembert... Homokba dugni a fejünket szerintem nem a legjobb taktika, ha a gyerekünkről van szó, mert fennáll a veszélye, hogy jól kicseszünk vele, miközben fennhangon hirdetjük, hogy minket aztán a "megfelelési kényszer" nem fog ám nyomasztani. 3 hónaposan már igenis kéne emelnie a fejét. Azzal semmit nem veszít a kérdező, ha megnézeti, maximum azt mondják, hogy minden rendben, és akkor megnyugodhat. Ha viszont fejlesztés kell neki, akkor minél előbb elviszi, annál előbb elkezdheti rá hordani, nem igaz?

jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia kérdező, jó hogy elviszed szakemberhez megmutatni, es az is nagyon jó hogy te gyakorolgatsz vele. Az én kisfiam is gyűlölte a hason fekvést, nem is tudta emelni a fejecskéjét, nálunk feszesség vt az oka. Én is mindig hasratettem, sokszor csak 1-1 percre, mert utána ordított. Volt hogy csak 2szer 3szor 1-1 percre naponta, de nem múlt el nap hasalás nélkül. Mostmár egész szépen behozta, gyógytorna mellett. Ti is gyakorolgassátok es egész biztos hogy menni fog, főleg h Dévényes is segít majd nektek :) kínozni felesleges otthon, nem kell hosszú percekre sírni hagyni a hasán, de tedd többször kevesebb időre hasra. Nekünk még az vált be, hogy a szőnyegét az asztalra tettem és ott hasalt, az magasabb vt es jobban látott. Vagy tedd a mellkasodra, az is jó módszer még:) sok sikert :)
jan. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!