Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor valakinek megszületik...

Amikor valakinek megszületik az első babája, miért kérdezgetik tőle folyton, hogy mikor jön a következő?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem, hogy egyesek miért annyira kíváncsiak erre..

Mintha nem magán dolog lenne, hogy ki hány gyereket szeretne és mikor, meg egyébként az, hogy valaki vállal gyereket, nem azt jelenti hogy többet is szeretne.


A másik, hogy "egy gyerek nem gyerek". Már miért ne lenne? Gyereket csak többet lehet vállalni, vagy mi? 😂


jan. 20. 20:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
62%

Annyi hülyeséget tudnak kérdezni ilyenkor...

Mi most a 2. kislányt várjuk, mindig is 2 gyereket akartunk. Mikor mondjuk ,hogy ő is kislány, mindenki mondogatja, hogy nem baj, majd a 3.fiu lesz! Eszem megáll

jan. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem ebben nincs semmi rossz, valami beszédtémát keresnek. Mégis mit kérdezzen, hogy milyen a nemi életed szülés után?
jan. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
64%

Mikor megszületett a fiam (első gyerek, terészetes szüléssel, fájdalommentesen), mar a kórházba poénkodtak, jöhet a 2. A fiú mellé kell egy lány is.

Rá 2 évre megszületett a lányom. Azt hittem teljesítettem.

2 éve azt kapom, mikor jön a 3.?

Mikor mondom, hogy 3.nem lesz, kapom, hogy azt nem én döntöm el.

Becsúszhat, férjem akarhat, stb 🤦‍♀️

jan. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
47%

Én nem éreztem ezt soha bunkó, vagy kellemetlen témának, egy mondattal letudható. Az egész élet erről szól. Ha nincs párod, mikor lesz? Ha van, akkor mikor lesz esküvő? Ha házas vagy, mikor lesz gyerek? Ha van már egy, akkor mikor lesz második? Ha kettő van, mikor lesz harmadik? Ha jön a harmadik, akkor "kell a csok, mi?"... :D Nekem nincs energiám, hogy ezeken fennakadjak. Válaszolok őszintén: "majd lesz", "nem tervezünk" és le van tudva.

Sokkal bizalmasabb kérdésnek éreztem pl., hogy szoptatok-e, van-e elég tejem. Nekem ez kollégától pl. iszonyat fura volt, de éreztem rajta, hogy udvarias akar lenni, kérdez és maga sem tudja mit illene ilyenkor, így rá sem haragudtam. :D Valószínű ez is csak azért érintett érzékenyen, mert szerettem volna szoptatni, de nem nagyon ment és úgy éreztem ehhez senkinek semmi köze.

jan. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
56%
Meg sem szultem meg. Elso trimeszter vegen vagyok, a batyam mondja, hogy na majd a kovetkezo. Dehogy lesz kovetkezo, egy eleg.
jan. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
57%
12# Mondjuk,hogy vannak,milyen a kisbabás lét, helyrejött a szülés óta,annyi mindent lehet. De ez a szoptatós témára is igaz,annyi barátnőm,rokonom,ismerősöm szült,nekem is van,de eszembe nem jutott soha megkérdezni szülés után hogy szoptatod? Ha szerette volna elmeséli,ha nem akkor meg mit kíváncsiskodok. Nincs ennél idegesítőbb szülés után.
jan. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
56%

12

De azért egy hogy vagy, tudsz aludni? mindig bedobható a mikor jön a következő helyett, ha nagyon nincs mit kérdezni akkor is.

Mondjuk akinek a másik opció a nemi élet szülés után, minek is magyarázni ezt...🤦‍♀️

jan. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!