Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell napirend 3 hónapos korban?

Kell napirend 3 hónapos korban?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tapasztalt anyukák véleményét kérném, hogy én vagyok-e a hülye, vagy sem. Első gyerek.

3 hónapos a babám és nincs napirend. Egyrészt mindig máskor kel (hol 7 hol 9) másrészt nem mindig ugyanakkor éhes (van 2,5 óra után kéri kaját van 4 óra eltelik). Aludni is nappal van mikor több kis részletben alszik van hogy egybe 3 órát. Tápszeres nincs tejem ez késöbb fontos infó.

Egyedül esti rutinunk van fürdés, kaja és alvás. Ez megy is. Én úgy gondoltam ez így jó, mert nem akarom beszabályozni mikor egyen aludjon arra gondoltam majd ha már kevesebbet alszik van értelme napirendezni.

Nos a védőnő a minap lecseszett, hogy tápszeres babáknál már rég kéne napirendnek lenni. Én ülök fordítva a lovon és hülyeséget csinálok?



jan. 23. 16:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

😅 Dehogy kell. A védőnőd zizzent.

Legközelebb mondd neki, hogy van és annyi.

jan. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell.
jan. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A védönö itt maradt az 50-es évekböl!

Ha a baba kialakít egy napirendet, az jó, ha nem, akkor nincs napirend, ráeröltetni értelmetlen dolog, de nem is fog müködni.

Négy gyerekes anya

jan. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb mondod hogy van.


Nekem már a védőnő súgott hogy az orvosnak nehogy azt mondjam hogy 7x eszik a baba egy nap, mert maximum 6x szabad... Mindig kapjuk a kis cetlit is hogy hány milit kellene ennie egyszerre.

Hát a kisfiam pont nem olvasta azt az orvosi könyvet hogy neki pontosan 150 milit kellene ennie maximum 30 perc alatt és 3 óránál gyakrabban nem kaphat enni, de napközben 4 óránál ritkábban se...

(ráadásul anyatejes tápszeres pótlással, szóval méregessük is.)


Van amire bólogatni kell, aztán otthon csinálni ahogy gondolod.

jan. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

A lényeg, hogy az esti rutin meglegyen. Alvás szempontjából az a lényeg, hogy este legyen elsötétítve, csendes körülmény, hogy tudja, éjjel aludni kell (azon kívül, hogy felkel enni párszor). Valaki még éjfélkor se teszi le a babát, simán fent vannak még a szülők villanyfénynél és az nagyon egészségtelen a babának.

Bőven elég, amit napirend címén te csinálsz, a védőnőnek meg a többihez semmi beleszólása.

jan. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy van. Enyém is tápszeres, kérdezte 3 hós státuszon kialakulóban van-e a napirend, mondom persze.

Nem beszélt róla tovább.

A 2 testvérének sem volt 3 hónaposan, normális gyerekek amúgy.

jan. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek a választ. Akkor el is engedem :D
jan. 23. 18:17
 8/17 anonim ***** válasza:

Védőnő mánia, nem is értem 20 éve kisgyermek nevelő vagyok, tudom hogy milyen fintos a napirend egy kisgyereknek, de szerintem ez akkor áll be mikorb1 max 2 alvása van egy nap.

Nekünk mindig volt egy napirendünk ami tartott 1-2 napig, vagy ritkán 1 hétig amíg nem 1x alud, az egyetlen fix az az esti rutin volt születése óta.

jan. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjabol addig, amig a baba at nem all a 2, de inkabb az 1 alvasra, napirendrol nem igazan lehet beszelni. Ha be is all valami rutinszeru, 2 het mulva ugyis borul. Hulye a vedono.
jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%
8 eves a fiam, meg sosem volt napirendje. Az artonod bekaphatja, mond meg neki nyugodtan.
jan. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!