Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell napirend 3 hónapos korban?

Kell napirend 3 hónapos korban?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tapasztalt anyukák véleményét kérném, hogy én vagyok-e a hülye, vagy sem. Első gyerek.

3 hónapos a babám és nincs napirend. Egyrészt mindig máskor kel (hol 7 hol 9) másrészt nem mindig ugyanakkor éhes (van 2,5 óra után kéri kaját van 4 óra eltelik). Aludni is nappal van mikor több kis részletben alszik van hogy egybe 3 órát. Tápszeres nincs tejem ez késöbb fontos infó.

Egyedül esti rutinunk van fürdés, kaja és alvás. Ez megy is. Én úgy gondoltam ez így jó, mert nem akarom beszabályozni mikor egyen aludjon arra gondoltam majd ha már kevesebbet alszik van értelme napirendezni.

Nos a védőnő a minap lecseszett, hogy tápszeres babáknál már rég kéne napirendnek lenni. Én ülök fordítva a lovon és hülyeséget csinálok?



jan. 23. 16:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nálunk először 6 hónapos kora körül volt napirendszerűség. De minden foggal/mozgásfejlődési mérföldkővel/alvás regresszióval/évszakkal borult és lett új.

Most 18 hónapos és legutóbb 1 hónapja borult (gondolom mert már szókapcsolatokban beszél...vagy ki tudja èppen miért borult)

jan. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert miben másabb a tápszeres baba? Ők nem akkor kérnek enni, amikor megéheznek? Nem akkor alszanak el amikor álmosak? Dehogy kell lennie. Ha kialakul 3 hónapos korára az szuper! Ha nem akkor is normális. Nekem volt mindkettő, a fiam tápszeres a lányom 100% anyatejes volt, mindkettőnél olyan 5-6 hónapos koruk körül lett egy napirend szerű, ami persze folyamatosan változott. Mozgásfejlődés, fogzás stb mindig alakított rajta 🤷🏼‍♀️ de akkor már saccra megvolt, hogy kb(!) mikor lesznek éhesek, mikor aktívak, mikor álmosak. Persze olyan is, hogy egy-két hétig szuper napirend, aztán borult és lett új.
jan. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nálunk is állandóan kérdezgette a védőnő. Ilyenkor mindig mondtam, hogy igen, rendben telnek a napok :D

Én is kisgyermeknevelő vagyok, de a bölcsiben úgy működik a napirend, hogy van, igen, követik egymást a napirendi pontok, de rugalmasan.


Na a babámnál is így kezeltem már az első napoktól.

Felébredt, tisztába tettem, evett, aludt, kesőbb amikor nem aludt be azonnal szopi után, picit játszottam vele, énekelgettem neki, szemtornás könyv elé raktam, sokat volt a földön, evett, tisztába tettem, aludt, felébredt, evett, kis mondókázás, csikizés... s ezek nem mindig ugyanabban az időpontban történtek, volt hogy 2-3 órás csúszással követték egymást.


Egyedül a furdést próbáltuk este 7-re belőni.

10 hónapos korára alakult (alakította ki magának) ki a napirendje, max 1 órás csúszással.


Én csak figyeltem, hogy mikor mire van igénye és ahhoz igazodtam, így most szinte óramű pontosan tudjuk tervezni a napjainkat. Persze erre sincs garancia, hogy így marad, de amíg tart, addig örülünk neki :)

jan. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a többieknek is. Megnyugtat, hogy nem velem van baj vagy a babával.

12-es ezt kérdeztem én is. Mert tápszeres miért másképp kellene? :D de arra csak mantrázta a magáét.

jan. 23. 21:46
 15/17 anonim ***** válasza:

Én ezt oltári nagy baromságnak tartom, hogy napirend egy 3 hónapos babánál, rengeteget fognak még változni az alvási és evési szokásai is, úgyis felborul az egész. Én már azt napirendnek tartom, hogy a kislányom 2 óra ébrenlét után fél órát alszik.. Ehhez igazítjuk az egész napot mindig ahogy kel. Ha kel reggel 8:30kor, akkor 10:30kor alszik... Felkel 11:00kor 13:00kor alszik 13:30kor kel 15:30kor alszik... 16:00kor kel.. 18:00kor alszik 18:30 kor kel. Játék 20:30-21:00 fürdés, 21:30 alszik. Fél-1 órás csúszások vannak, olyan is akad, hogy fél óra helyett alszik 2 órát, olyankor egy alvást kihagy... De ezt mind a kicsi állította így be én pedig alkalmazkodtam. A fürdetés mindig fix... Tegnap pl. Délután

4kor felébredt, és 6kor nem volt hajlandó aludni... Így fent volt este 9ig,kimaradt az utolsó alvásay nagyon nyűgös volt, de nem erőltetem ilyenkor. Akkor eszik amikor éhes, van hogy 3 óránként, de van hogy 5 óránként... Engem nem zavar hogy csak ilyen napirend van, mert ígyis tudok tervezni vele... Ha megyunk valahova mindig alvásidőben megyünk... Kel pl 11 kor akkor tudom hogy 13:00kor tudok elindulni vele. Szerintem ne görcsölj rá. Kislányom 5 hónapos... Ez 3 honapos kora óta sokszor változott... Olyankor meg 1,5 orankent aludt és 4 honapos koráig evés sztrájkolt 😅.

jan. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Engem is ez őrjített meg h milyen napirend????? Örülök hogy alszik meg eszik 😄


Csinald úgy ahogy nektek jó Kérdező :)

jan. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nagyon gaz a vedono, francnak kellenek egyaltalan, bezzeg a putrikba nem kuldik oket !


Mond neki legkozelebb, igen , van napirend, reggel felkelunk, este lefekszunk. A tobbihez meg kib******ul nincs koze!

jan. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!