Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két éves kislányom most már...

Két éves kislányom most már egy jó ideje az esetek nagy részében teljesen elutasító az apukajaval. Mit tudnék tenni hogy javítsak ezen?

Figyelt kérdés

Az apukája imádja, vállakozó, rugalmas munkaidőben, a születése óta rengeteg időt töltünk hármasban. Mindent megcsinal neki az apja, sokkal türelmesebb vele sokszor mint én, abszolút a tenyéren hordozza. A kislány viszont sokszor ilyeneket mond: “nem apa etet”, “nem apa visz”, “nem apa játszik”. Szóval bármi történik azt ne apa csinálja. Nem értjük egyszerűen, semmi oka nincs erre és a férjem borzasztóan nehezen viseli ezt, nagyon rosszul esik neki mert tényleg nem érdemelte ki. És most már egy ideje tart ez. Persze van néha “apa szeretlek” és bujas, de gyakoribb a másik eset. Volt valakinél ilyen? Változott? Ha igen, mitől, mikor?

Köszönöm!


jan. 25. 06:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert normális életkori sajátosság. Szeparációs szorongás, ami nálatok kicsit később jelentkezik.
jan. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Ez ilyen, nálunk egyébként pont velem volt elutasító. De ad1 nem szabad ugyanolyan relációban kezelni ezt mintha egy felnőtt mondaná. Épp ezért a “nem érdemelte ki” mondat egy 2 évessel nem értelmezhető. Ad2 ne kezdjen ezen megsértődni, pláne ne mondja. Ignorálja. Tudom nehéz. De egy 2 éves képtelen az érzelemszabályozásra így ez sem elvárható. A férjed legyen vele ugyanúgy. Esetleg vezessenek be dedikált apa-lánya időt. Kijelelölt, van eleje-vége (stopper jelzi) és akkor azt csinálnak amit a kislány szeretne (ne apa irányítsa a játékot olyanokkal hogy csináld ezt vagy játszuk azt).

Egyébként meg életkori sajátosság és elmúlik, csak ne kössetek hozzá semmit (pl sértődést, beszólogatást).

jan. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van. Apa nem fektetheti le ezer éve. Ha nem vagyok otthon alvás időben (Nyilván ez nagyon ritka), akkor elalszik apával is. De ha ott vagyok, esélytelen. Ülünk hárman a kanapén, apja kezéből kiveszi a könyvet, hogy nem, anya olvas. Szóval vannak ilyenek nálunk is. Szerintem ez életkori sajátosság, majd elmúlik. 20 hónapos a fiam.
jan. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez normális, bizonyos életkorban a nemi szerepek tanulásánál is előjön. Nem kell túlmisztifikálni, csak egy darabig az otthon látott minta elsajátításához preferálja az egyik aztán a másik szülőt, akár időszakosan váltakozva.

Nálunk pár hónapig én lettem ignorálva (fiam van), mindig csak apa volt jó, most megint jó velem is játszani. Nem szabad megsértődni ezen, mert nem úgy értelmezi ezt a gyerek, ahogy a felnőtt gondolja. Persze nehéz, de túl kell lépni rajta. Abba fogja hagyni.

jan. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Remelem akkor hogy nálunk is egy időszakos dologról van szó :)

Mondani egyébként nem mondjuk neki, nem tesz semmi megjegyzést az apukája, csak nekem mondja! Ugyanúgy töretlenül foglalkozik vele és próbálkozik, mondta is hogy ennyit egy nőnek se udvarolt még életében :):)

jan. 26. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!