Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1.5 évesnek szabad adni...

1.5 évesnek szabad adni desszertet? Ti adtok nekik? Milyen gyakran?(krémtúró, tejszelet, puding, ilyesmi)

Figyelt kérdés
febr. 8. 16:11
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Én lehetőleg kerültem, hogy hozzáadott cukros dolgokat adjak neki, a nagyszülőktől ennyi idősen még inkább csak házi süteményt kapott. Az kb. 2 éves korától jött, hogy minden ünnepre mindenféle rokontól kapott egy csomó édességet. Szerencsére a közelebbi családtagokkal meg lehetett beszélni, hogy 1) így is teltebb egy kicsit a kelleténél, mert nagyon jó étvágya van 2) a gyümölcsnek is ugyanúgy örül, inkább azt adjanak neki. Most 3 éves, néha kap tőlem édességet, de inkább étcsokit vagy házi - nem túl édes - süteményt. Ami nehéz, hogy ha egyszer kap ebéd után, akkor még napokig próbálkozik, hogy kér még. Ha adok, könnyen egy elvárt dolog lesz belőle.

Szerintem nem tragédia, ha a gyerek néha-néha kap édességet, de az kérdés, hogy valóban szüksége van-e rá. Némelyik gyerekeknek szánt édességben rengeteg cukor és egyéb van. A kedvencem, amikor a D....-n ott virít, hogy tápláló összetevők: búzaliszt, tej, tojás (ahogy sok más sütiben) és az összetevők között már a második, harmadik helyen ott virít a fruktózszirup és a cukor, a többiről nem is beszélve. Minek? Ennyit kb. bármilyen édesség tud.

febr. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!