Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 honapos be ütötte a fejét...

14 honapos be ütötte a fejét a szekrény élébe?

Figyelt kérdés

14 honapos babám megcsuszott es pont az alacsonyan lévő tv szekreny élét fejelte le . A holmlokán valamivel a szeme fölött 2-3 cmre .

Első pillanatban egy vékony csíknyi nyomodás volt látható majd az elmult es ki pirosodott majd be duzzadt egy picit . Kb fél percet sirhatott de nagyon meg ijedtem . Latszolag semmi baja nemvolt de azért fel hivtam a balesetit es el mondtam mi történt aki azt mondta hogy ha nem tapasztaltam a felsoroltakat amiket mondott akkor szerinte nem lesz problema normalis hogy kissé be nyomodott majd egy picit be dagadt. Azt mondta ha gondolom es meg nyugszom vigyem be de rtg sugarzasnak nem teszi ki emiatt csak meg vizsgálja ha nyugodtabb leszek de mivel este volt már ugy döntöttünk hogy akkor várunk mert már vacsi majd fürdés idő volt, ha lesz valami be visszük. Esetleg valakinel volt hasonlo?



febr. 8. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Szia.

Először: 14 hónaposan már nem baba! 😊

Másodszor: Az én kisfiam 11 hónapos, de nem egyszer történt már hasonló eset. Előfordul az ilyesmi, nem csak veletek, nem csak velünk, a kisgyerekes családok 99,9 szálazékában. Ne idegedkedj! Lehet majd kicsit be is lilul, de pár nap és elmúlik 😊 Én ezért nem vinném be az orvoshoz, röntgen meg tényleg felesleges lenne. Csak akkor vidd be a sürgősségire ha furán viselkedik, instabil, hány, nagyon sír és nem tudod miért, nyomásra érzékeny valahol.De szinte biztos, hogy nem lett semmi baja, nyugi! 😊

febr. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez semmi, és készülj fel, ennél még csak durvábban lesznek.
febr. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
Az en egyevesem feje altalaban kek-zold foltos. 🤦🏼‍♀️ Nem is ertem ennyivel minek hivtad fel a balesetit, meg sosem esett el es fejelt meg semmit?
febr. 9. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előfordul, ha semmi fura nincs rajta "csak" pukli, akkor nincs baj. Óvatosan, finoman ha jegeled (tényleg nagyon óvatosan és rövid ideig egyszerre) hamar elmúlik.

A fiamat egyszer bekellett vinni, mert olyan szerencsétlenül esett, hogy a terasz beton lépcsőjét kapta el homlokkal. Sírt, vígasztalhatatlanul és egyre csan nagyobb és nagyobb lett a pukli, hatalmasra nőtt rövid idő alatt. Csináltak rtg-t, szerencsére "csak" csúnyán zúzódott a homlokcsontja, nem repedt vagy tört (a doki szerint nem sokon múlott, hogy repedés legyen, ne csak zúzódás). De nála annyir inesztően duzzadt, hogy kérdés sem volt, hogy orvosnak látnia kell.

febr. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt már sajnos kis puklink ami be is lilult a homlokán.

Hirtelen én is megijedtem, de nem olyan durva pukli volt amit az előző hozzászóló írt.

Az orvost azért felhívtam, ő pedig elmondta, hogy átalában homlok tájékon nem szokott gond lenni. Halántékra, tarkóra kell nagyon vigyázni mert azok lágy részek. Illetve esésnél, ha egyből felsír az a jó, ujjaddat követi e a szemével, egyformák e a pupillák, s ha belevilágítasz össze szűkülnek e. És a következő 48 óránan figyelni kell, ha hány egyből ügyelet.

Sajnos ilyen kisebb ütődések mindig vannak, a lényeg, hogy nagyobbak ne legyenek.🙏🏼

febr. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!