Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom nem idevaló, és nem is...

Tudom nem idevaló, és nem is igazán fontos kérdés, de köszönöm ha elolvasod. Ti is jártok/jártatok ebben a cipőben? Mit csináltok a stressz ellen? Lent írom a helyzetet.

Figyelt kérdés
Ugye nagyon sok a lázas beteg, a nagy megfázások, vírusok időszaka. 4 hónapos babámat nem viszem sehova csak a mamához megyünk el vele, és mielőtt eljönne valaki megnézni minket kikérdezem beteg e?! Dehát a férjem természetesen dolgozik, el kell járnia itthonról. A munkahelyén is vannak betegek, munkatársai gyerekei is betegek. Annyira aggódom hogy elkap valamit. De ettől jobban már nem tudok elszigetelődni a külvilágtól. A legrosszabb, hogy olyantól is félek, hogy elkap olyan betegséget ami későbbiekben is problémát okoz, szellemi fejlődésben vagy ilyesmi. Tudom szálljak magamba, igyak meg egy kávét, kapcsoljam ki az agyam és relaxáljak, előre felesleges aggódnom. Tudom! De nyugtassatok meg, hogy más is van ilyen aggódós mint én?! Különben nem vádaskodásokat akarok olvasni. Én is tudom, hogy ez beteges. De nem tudok ellene mit tenni.

febr. 10. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Első 2 gyerekhez nem engedtem uncsitesókat ne hozzanak semmi nyavaját, olyan göthösek voltak, hogy az első közösségi évükben 4 hónapot jártak.

A kicsivel tojtam rá, covid alatt az utcánkba (zsák utca) kb az összes követ fényesre nyalogatta nagyed annyira nem beteges mint a nagyok.

febr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy ha az izolálással nem hagyod kifejlődni az immunrendszerét, később sokkal rosszabban fogja viselni az egyszerű, hétköznapi fertőzéseket. Nyilván az ember kerüli a kifejezetten beteg embereket, ha mód van rá, de karanténban nevelni egy gyereket kifejezetten ártalmas.
febr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Öt napos volt a pici babám amikor a lányom benyalt egy ronda nathat, mellé torokgyulladassal.

Végigment az egész családon, kivéve a pici babát.

Meg csak az orra se folyt neki.

2 éves, túl vagyunk apróbb Nathan, de ez minden.

Pedig a nagy iskolába jár, férjem munkába, pici kora óta hordjuk emberek közé.

febr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*náthán
febr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyereknek ártasz ezzel csak.


1. Nem lesz semmi immunrendszere, akkor fog mindennel először találkozni, mikor közösségbe megy. Nagy buli lesz, mikor 3 napot jár, utána 2 hétig otthon lesz betegség miatt, és ez majd ismétlődik 1-2 évig, amíg az immunrendszere hozzá nem szokik a "külvilághoz".


2. Ha a baba senkit nem lát rajtatok kívül, szerinted mennyire fog szocializálódni? Igen, egy 4-6 hónaposnak még nincs szüksége arra, hogy lásson, találkozzon másokkal, de később sem fogsz változtatni ezen... Bátyámék így nevelték a lányukat, senki nem mehetett hozzájuk, mert "Jaj beteg lesz a gyerek". A kislány 4 éves, ha valaki ránéz, elsírja magát és mászik az anyja ölébe...

febr. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Normális egy bizonyos szinten az aggódás. Természetes.


De ne vidd túlzásba!


Rokonom mindent fertőtlenített a baba körül betegesen. Végül immunerősítő injekciókra kellett hordania a babáját,mert szerencsétlen gyereknek kb megszűnt az immunrendszere.


Mindig gondolj arra,hogy a gyermeked EGÉSZSÉGESEN született. Erős. Nem lesz baja. Ez hatalmas előny!


Az én gyermekem nem született egészségesen. Neki mindig lesz valami baja,ami miatt aggódnom kell. Sosem tudhatom,a következő kórházi látogatáson melyik szervével lesz baj.

Ezzel együtt kell felnevelnem és felkészítenem az életre. Hogy közben engedjem is..és vigyázzam is,mint egy hímestojást.


Neked nem kell ilyenek miatt aggódnod. Mint írtam feljebb, bizonyos szintű aggódás természetes. De NEKED kell tudnod határt szabni a saját aggódásodnak,és egészséges szinten tartani.

Hatalmas előnnyel indul a gyermeked,mivel egészséges. Tartsd mindig ezt szem előtt. És nem lesz semmi baj. 😉


Az é

febr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

Csak szolok, hogy pont ezzel teszed tonkre most a gyereket. A sajat gyerekednek artasz.

Olvass kicsit utana, hogy mukodik az immunitas, immunrendszer, mi kell hozza. Ugyanis ezzel a butasaggal - 2024 ben nem olvasol szakirodalmat ??? , tele a net !).

TE BETEGITED MEG ezzel a gyereked. Gratula.

febr. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!