Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom, hogy rossz anya vagyok....

Tudom, hogy rossz anya vagyok. De elegem van olykor az egészből?

Figyelt kérdés

Lassan két hónapos a lombik babám és egyszerűen utálom az anyasàgot . Illetve ez így nem pontos. Utálom azokat a napokat, mikor nem alszik, mikor front van és egész nap nyűgös, bolondul mindenen, bármit csinálok, bármivel nyugtatom csak még jobban belelovalja magát. Nem tudunk vele kimozdulni, max az utcán sétálunk vele, pedig annyi szép hely van a környéken, ahová kocsival, babakocsival el lehetne menni. De a hálószobán kívül nem marad meg sehol. Arról már nem is álmodok, hogy a szüleimhez ellátogassunk, vagy idővel hosszabb kirándulásra menjünk. Nem tudom fog-e ez változni,mert jobb napjain egy édes, gyönyörű kislány, de néha maga a sátán, ha jön pl egy front.

És utálom ezeket a napokat mert pihenni sem lehet tőle éjjel.

Én várok el túl sokat a gyerektől, vagy én vagyok túl türelmetlen és lesz ez jobb is, vagy ez már így marad? Be vagyok "zárva" vele a szobába és semmit nem tudok tőle csinálni. Nem így képzeltem el az anyaságot bevallom.


márc. 9. 18:46
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
*elaltattam
márc. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a válaszokat, szóval bocsi, ha ismételek valakit.

A hordozás nekem sem ment, utálta a gyerek.

Viszont mi sokat voltunk kint, a babakocsiban elaludt, a friss levegő elnyomta. Amikor aludni kellett éjszaka, akkor vele aludtam, mert másképp már nem tudtam én sem pihenni. És én is majd megbolondultam, amikor ilyen kicsik voltak a gyerekek.

Nem hiszem, hogy rossz anya lennél, egyszerűen csak vannak könnyebb és nehezebb természetű babák. Én voltam külföldön au-pair, és a kinti kisbaba annyira jó gyerek volt, azt hittem majd ez nagyon könnyen fog menni nekem. Aztán a nagy fenét. A lányom ordított, felvettem, még jobban ordított, letettem, még jobban ordított. Sokáig fogalmam nem volt mi a baja, én is szobáról szobára járkáltam vele, hogy nézelődjön, mert unatkozott, vagy a fene tudja mi volt a baja. Ezt az időszakot túl kell élni. Aztán láttam a húgom gyerekét, aki evett-aludt, ahogy a nagy könyvben meg van írva. Már 2 hónapos gyerek mellett dolgozott otthonról. Én a 3 éves mellett sem tudtam volna. Ez kimerítő, és ettől nem te vagy a rossz anya, csak ilyen gyereket kaptál. Ne érezd magad rosszul ettől, és ha tudsz segítséget bevonni, használd ki. Akár fizetős babysittert is.

Amúgy az előzőnek igaza van, majd megszokja a babakocsit. Lehet, hogy álmos, azért sír? A babakocsi majd elringatja, elalszik. A lányommal napi 3-4 órát sétáltam a szabadban, lefogytam 10 kg-t, mert másképp nem akart aludni.

márc. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 3 hónapos koráig hasfájós volt. Este 9-től reggel 6-ig üvöltött egyfolytában. Mindent kipróbáltam, semmi nem használt neki. Amíg nem tanult meg önállóan járni, addig nem lehetett lerakni, mert sírt, üvöltött, ordított. Nem tudtam tőle semmit csinálni. Sírt a babakocsiban, sírt az autóban, sírt a hordozóban, csakis kézben cipelve nem. Az apja nem volt partner semmiben, pedig ő akarta jobban, ígérte, hogy mindenben segít, de nem tette. Családom messze, így segítségem nem volt. Rengetegszer a babámmal együtt sírtam. Reggelente már gyomorgörcsöm volt, mikor felébredt, volt, hogy már reggel 8-kor ki voltam készülve. Minden nap alig vártam, hogy este legyen és aludjon. 13-14 hónapos volt, mikor megtanult járni és elmúlt a sírás, mintha elvágták volna. Egy fokkal könnyebb lett, de egy percre se tudta lekötni magát semmilyen játékkal, könyvvel, szösszel, semmi nem érdekelte, a játszótér sem. Csak menni és menni akart, ameddig a szeme ellátott, egy percre sem állt meg. Nem érdekelte az időjárás, esőben, hóban, fagyban, sárban, szélben, csak mentünk és mentünk. Persze ez is sokkal jobb volt, mint az állandó sírás. Eleinte azért nem tudtunk menni sehova, mert ugye sírt mindenben, nem lehetett lerakni, tesztelve lett, több órát is sírt akár, nem, nem hagyta abba, utána meg azért nem tudtunk menni, mert nem állt meg egy percre sem, nem kötötte le semmi. 2,5 korában lett igazán könnyebb, amikor megtanult beszélni. Le is nyugodott, le tudta kötni magát játékkal, játszótéren, nem kellett állandóan menni és menni. Jövő héten 4 éves lesz, szeretem, imádom, mindennél jobban, de piszok nehéz volt vele a babakor. Nem is lesz testvére.
márc. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
74%
#5! Ha a természet olyan okos lenne, akkor az ilyen kis rosszindulatú görcsök, mint te, meg se születnének 😁
márc. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a hordozás sokat segített, szerintem érdemes próbálkozni. 9 kilóst simán felrakhatsz a hátadra, olyan, mintha ott se lenne (főleg, ha előtte elöl volt).


Ne aggódj azon, hogy hogyan fogsz belőle nyitott vagy akármilyen gyereket nevelni. Ez nem így működik, hogy ha most ölbebaba és ezt az igényét kielégíted, akkor úgy marad. Ezt ki fogja nőni, és ha kitartasz és kielégíted ezt a szükségletét, akkor pont hogy beépül a biztonságérzet és több bátorsága lesz elengedni téged.

márc. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
36%

Olyan nincs hogy nem tudsz menni vele


Ha lenne egy nagyobb tesó suliba de vinnéd?

márc. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya ilyen baromságot ne is mondj. Fáradt vagy és az tök érthető. Én sem élvesztem az újszülöttkort. Lombikos az én babám is, de piszok nehéz volt. Sokszor fogalmam sem volt miért sír, mert mindent próbáltam és nem vált be. A hordozást utálta kendőt is próbáltunk simát, csatost is. Igazából azt nem bánom nekem sem jött be az valahogy nem éreztem magam kendős anyunak. Kézben elvolt és a mai napig azt szereti. Bár én már kevésbé, hogy súrolja a 8 kilót. A férjem többet hordozgatja nagyon szereti akkorákat kacag. Nem mondom, hogy sokkal könnyebb lesz, mert mindig lesz valami ami miatt más lesz vagy ideiglenes rossz lesz, de én 3 hónapos kora után kezdtem picit jobbnak érezni a helyzetet.

A babakocsit sokáig nem szerette nálunk sem. De sokszor levittem és egy idő után megszerette. Próbáld meg otthon beletenni sokszor és mikor leviszed mindig növeld az időt. Kezdetben 10-20 percet bírt most már egyszerre simán kibírja 2-2,5 órát.

márc. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
100%

26, hidd el, hogy nehezen menne.

Nem tudom hanyas a válaszom, de írtam, hogy én nekem először el kellett altatni, feloltoztetve kézben a fiamat, mielőtt be tudtam tenni a babakocsiba, hogy útnak tudjunk indulni az iskolába.

Amikor megebredt az úton, húsz percig üvöltött folyamatosan amíg haza nem értünk.(kivenni nem tudtam, mert cipelni is meg tolni is a kocsit nem tudtam egyszerre.)

Szóval piszok nehéz volt, de szerencsére csak 3 hónapig kellett manőverezni vele

Utána már nem sírt a kocsiban

márc. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kitartok. Azért van hogy elvan a babakocsiban és ma elhatároztam, hogy ha törik ha szakad ,holnap meglátogatjuk a nagyszülőket meg a dédit és egy délutánt ott leszünk. Én is kikapcsolok , ők is örülnek és talán a baba is jól viseli majd. Szoknia kell amúgyis azt a környezetet is .

Köszönöm, hogy ennyien és kedvesen írtatok, nagyon jól esett a biztatás , máris jobb kedvem lett 🙂!

márc. 9. 21:30
 30/65 A kérdező kommentje:
26! Szerencsére nincs nagyobb tesó és kisebb sem lesz 🙂!
márc. 9. 21:31
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!