Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom, hogy rossz anya vagyok....

Tudom, hogy rossz anya vagyok. De elegem van olykor az egészből?

Figyelt kérdés

Lassan két hónapos a lombik babám és egyszerűen utálom az anyasàgot . Illetve ez így nem pontos. Utálom azokat a napokat, mikor nem alszik, mikor front van és egész nap nyűgös, bolondul mindenen, bármit csinálok, bármivel nyugtatom csak még jobban belelovalja magát. Nem tudunk vele kimozdulni, max az utcán sétálunk vele, pedig annyi szép hely van a környéken, ahová kocsival, babakocsival el lehetne menni. De a hálószobán kívül nem marad meg sehol. Arról már nem is álmodok, hogy a szüleimhez ellátogassunk, vagy idővel hosszabb kirándulásra menjünk. Nem tudom fog-e ez változni,mert jobb napjain egy édes, gyönyörű kislány, de néha maga a sátán, ha jön pl egy front.

És utálom ezeket a napokat mert pihenni sem lehet tőle éjjel.

Én várok el túl sokat a gyerektől, vagy én vagyok túl türelmetlen és lesz ez jobb is, vagy ez már így marad? Be vagyok "zárva" vele a szobába és semmit nem tudok tőle csinálni. Nem így képzeltem el az anyaságot bevallom.


márc. 9. 18:46
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 A kérdező kommentje:
49! És tudod hány anya nem teheti meg, hogy elhozza délben a gyereket? Sajnos ez Magyarország, így támogatják a kisgyermekes családokat.
márc. 10. 18:00
 52/65 A kérdező kommentje:
50-es! Gratulálok a babàhoz 🙂. Mi majdnem 4 évig jártunk inszeminàcióra, majd lombikra. Nehéz út volt ez meg másképp nehéz. És persze imádom és örülök, hogy itt van, de azok közé az anyák közé tartozom azt hiszem, akiknek nem azonnal jön meg ez az eufórikus érzés, bár bőgtem a császárnàl mikor megmutatták és megsimogathattam a kis meleg nedves testét 🙂. Ettől független, most még sokszor ha szégyen ha nem, arra gondolok, hogy ennyi volt a régi életem. De olvastam, hogy sokaknak a baba több hónapos korára jön meg ez az anyai érzése. Remélem, én is így leszek. Mert egyelőre csak az aggódás van, öröm nagyon kevés.
márc. 10. 18:05
 53/65 anonim ***** válasza:
46%
49: igen, a második gyereknek is jár az a fajta teljes figyelem, amit az első megkapott. Így sem ugyanaz, de ha 12től mindig ott van a nagytesó, a kicsire nem jut kb semmi. Szerintem ez kevésbé fair.
márc. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
100%
Jaj hat az eufória az még nekem sincs 😄 viszont en mar most 5 hónapos korában azt érzem hogy sokkal de sokkal jobb mint a legelején. Es szerintem ez ahogy nő úgy lesz még jobb. Azért mostmár sokkal egyszerűbb fogni is, mert tartja a fejét, forgolódik stb, meg öt is kezdi mostmár érdekelni a környező világ. Meg mostmár kezdem tényleg azt érezni h örül ha lát :))) eleinte ugye csak egy kis magatehetetlen csomag vt ami csak hevert és ordított 😂 de ahogy nő úgy lesz egyre érdekesebb szerintem. A babakocsizást+setalast én is ajánlom, mi naponta 5-6 km sétálunk, már szinte függővé váltam 😄
márc. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 A kérdező kommentje:
54! Köszi, ma már mi is két és fél órát babakocsiztunk és végig aludt a gyerek 🙏.
márc. 10. 18:51
 56/65 anonim ***** válasza:
100%
Na látod :) mondom én hogy jó lesz ez :))
márc. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 A kérdező kommentje:
56! Talán alakul lassan lassan.
márc. 10. 19:10
 58/65 anonim ***** válasza:

4-es ez egyáltalán nem biztos hogy rosszabb lesz.

Kisfiamnal pont hogy 2 hónapos korától lett jobb. De kb 6 hónapos korától tudnám azt mondani hogy élveztem is az anyaságot.

Mindenkinek más a nehéz, nekem az újszülőtt kor sokkal rosszabbnak tűnt mint az 1 éves kora pl.

márc. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
0%
#24 Inkább azok a rosszindulatú selejtek nem születnének meg, mint te, meg a kérdező! 😂
márc. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
59: Te minek definiálnád magad?
márc. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!