Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire gaz ha masodik baba...

Mennyire gaz ha masodik baba születésé után én nem akarok az első 6 hetben látogatót?

Figyelt kérdés
Elsőnél elég hamar jöttek a nagyszülők, rokonok, volt aki kérdés nélkül állított be és mindig este...anyosom idejott több napra, elment kirándulni, itt hagyta a kutyáját, enni soha se szüleim se párom szülei senki nem hozott nekem se semmi segítség, csak gyereket néztek és kiszolgáltattak magukat. Azóta eltelt két év És azóta se segített soha senki semmiben, csak mi nekik, sőt nem is igazan látogatják az unokát, minden gonddal egyedül vagyok általában. Az első gyerekem igy nagyon nincs hozzájuk szokva főleg h anyósnak kb ez volt utolsó látogatása nálunk...meg az unokája szülinapjára sem jött el hiába hívtuk. Saját szüleim közelebb vannak de ők sincsenek vele összeszokva mert nem volt rá igényük. A fiam elég nehezen alkalmazódik és baromira kizökkentik látogatok, emiatt én most mivel az hogy életében először elmegyek kórházba plusz tesója érkezik hatalmas változás lesz neki és felek igyis sok lesz az újdonság amit nagyon nehezen bír, nem szeretnek ide leginkább senkit az első hetekben. Mindig minden úgy megy nálunk hogy en törődöm másokkal és mások igényeivel tőlem meg azt nem kérdezik meg terhesség alatt hogy vagyok, vagy ha momdom h rosszul akkor sem segít senki semmiben. Ezek után szerintetek önzőség ha megkérem őket szepen hogy várjanak amíg kicsit beáll nálunk a napirend?

márc. 11. 12:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
60%
Hát én nem bírtam volna ki, hogy a legközelebbi hozzátartozói ne lássák 6 hétig a gyerekemet, de ez mindenki egyéni döntése. Ha te iyg látod jónak, meg az apja is egyet ért, akkor hajrá
márc. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Nem gáz. Itt a ti nyugalmatok az első, nem kell másokhoz alkalmazkodni.
márc. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk is ugyanúgy van mint nálatok.

Anyós az nulla, azt se tudja hány évesek az unokái(a legkisebb 2, a keresztelőn látta utoljára)

Anyámék kozel vannak, de jó ha havonta egyszer eljönnek, elvárják, hogy mindig mi menjünk, mert nekünk autó van.

Babanezobe eljöttek, nekem kellett ugralnom körülöttük.Apamnak elfelejtettem sört adni, egy hónapig azt beszélte mindenhol, én nem is adtam neki inni.

Elegem lett.

Múltkor kijelentettem, hogy aki jönni akar ide az jöjjön, aki még nem az maradjon otthon de ne ajuldozzon hogy nem látja a gyerekeket.

Te döntésed, hogy kit engedsz be és mikor

Én is úgy terveztem, hogy hat hétig senki nem jöhet majd hozzánk.

Erre jött a sertodes, és tesóm kibeszélt a hátam mögött, hogy önző vagyok.

Ha újra lenne kisbabám leszarnam ki mit mond, ide senki be nem tenne a lábát hat hétig.

Tőlem aztán kopoghatna bárki az ajtón.

márc. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk ez lesz a szabály, nem érdekel, ki fog megsértődni. Nálunk első baba, de néhány éve műtöttek és akkor anyukám meg anyósom gondolta azt, hogy folyamatosan itt kell ülni nálunk, ami kikészített, úgyhogy előre kijelentettem, hogy hat hétig senkidesenki nem jöhet ide. Aki mégis jön, azt nem engedjük be.
márc. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%

Másodiknál már én is ezt fogom kérni. Az elsőnél azt sem tudtam melyik bolygón vagyok, csak szerettem volna a férjemmel, meg a babánkkal lenni. Ehelyett jópofiznom kellett, meg kint ücsörögni a nappaliban ahelyett, hogy folytam volna az ágyon.


A férjem nővére meg különösen idegesített. Folyton felakarta ébreszteni a pár hetes csecsemőt, hogy pózerkodjon vele... 15 évvel ezelőtt volt lehetősége pózerkodni az ikreivel, az én gyerekemet meg nem bsztassa.


De a másodiknál már határozottabb leszek.

márc. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is van rokonom, akik így akarták. Nyugodtan dönthettek így.
márc. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%

Nincs ebből gond,nekünk júniusba jön a második,pontosan így lesz. Én ebből nem csinálok ügyet,de én mindent az arcukba mondok bármi gondom van. De én az elsőnél is így kértem,meglátogattak,megnézték a babát,császár után természetesen ki kellett őket szolgálni is pluszba,ide se hoztak egy tányér levest sem,ellenben elvárták a sütit-kávét-ebédet,egész nap itt voltak reggeltől estig. Majd közöltem,hogy akkor most a 6. hét végéig nem szeretnék senkit.


1# Elolvastad a leírást? Te ilyen rokonokat se hagynál ki a kis életedből,akik nagyívből szarnak rád? Nagyon naiv lehetsz.

márc. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
13%

Szíved joga. De ne csodálkozz, h ezek után mégrosszabb lesz a viszony.


Én egyedül anyóssal voltam úgy, hogy nem akarom látni. Őt nem engedtük, hogy jöjjön. Férjem is támogatta. Ha ő akarta volna, hogy a mama lássa az unokát, megértettem volna.


Rajta kívül mindenkit fogadtunk az első napokban.

márc. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%

Nem gáz.

Teljesen jó a feldogasod, és elfogadható,

megérthető a döntésed.


Szülés elött mindenkivel közöltük hogy nem szeretnénk látogatókat sem a kórházban sem itthon az első 1 hónapban.3 héttel szülés után fogadtuk anyukámékat illetve párom családját..

Jól teszes hogy nem fogadsz senkit. Akkor fogadd őket amikor idejét érzed, aki meg felém se nézett a terhességem alatt na azt nem is hívtam, ha írt születés után nem válaszoltam.

márc. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%

9, én pont csalódtam néhány emberben.

A terhességem alatt cukimukiztak, így jönnek úgy jönnek, stb.

Aztán azt se tudják most, hogy élünk vagy halunk.

Az ilyen kétszínű emberek mondjuk nem is hiányoznak.

márc. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!