Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire gaz ha masodik baba...

Mennyire gaz ha masodik baba születésé után én nem akarok az első 6 hetben látogatót?

Figyelt kérdés
Elsőnél elég hamar jöttek a nagyszülők, rokonok, volt aki kérdés nélkül állított be és mindig este...anyosom idejott több napra, elment kirándulni, itt hagyta a kutyáját, enni soha se szüleim se párom szülei senki nem hozott nekem se semmi segítség, csak gyereket néztek és kiszolgáltattak magukat. Azóta eltelt két év És azóta se segített soha senki semmiben, csak mi nekik, sőt nem is igazan látogatják az unokát, minden gonddal egyedül vagyok általában. Az első gyerekem igy nagyon nincs hozzájuk szokva főleg h anyósnak kb ez volt utolsó látogatása nálunk...meg az unokája szülinapjára sem jött el hiába hívtuk. Saját szüleim közelebb vannak de ők sincsenek vele összeszokva mert nem volt rá igényük. A fiam elég nehezen alkalmazódik és baromira kizökkentik látogatok, emiatt én most mivel az hogy életében először elmegyek kórházba plusz tesója érkezik hatalmas változás lesz neki és felek igyis sok lesz az újdonság amit nagyon nehezen bír, nem szeretnek ide leginkább senkit az első hetekben. Mindig minden úgy megy nálunk hogy en törődöm másokkal és mások igényeivel tőlem meg azt nem kérdezik meg terhesség alatt hogy vagyok, vagy ha momdom h rosszul akkor sem segít senki semmiben. Ezek után szerintetek önzőség ha megkérem őket szepen hogy várjanak amíg kicsit beáll nálunk a napirend?

márc. 11. 12:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
23%

8# És te nem csodálkozol,hogy ezáltal rosszabb lett anyósoddal a viszony? Hát miért nem akartad,hogy menjen szerencsétlen asszony? Pont hogy őt kellett volna engedned,bár szíved joga. :)



10# Ugyanígy vagyunk.

márc. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
88%
Én januárban szültem és most telt le a 6 hét, és nálunk is ez volt a szabály. Senki nem jöhetett látogatóba, tisztába is tartották és nem volt belőle probléma.
márc. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Jaj nem pontosan így gondoltam na. Nekem a szüleim nagyon közel laknak, ők nyilván feljonnek, megnézik az agyban aztán viszlát. A picivel is így volt. A tesóm hetekkel később jött csak miután letelt a 6 hét. De anyóson és apósom messzebb és nem hajlandó meg csak egy napra sem jönni azért annyira nem messze hogy ne lehetne kibírni az utat, hanem nekik úgy kényelmes hogy kutyástol mindenestől idejönnek több napra ami nekem brutálisan rossz élmény volt múltkor szülés után 2 héttel egész nap ugrálni. A férjen tesója 1. Héten idejött a számunkra vadidegen barátnőjével este 9kor mikor pizsamában szoptattam úgyhogy egyszer csak telefonált hogy ő itt van......szoval bárki közeli rokon ide akar jönni és szol előtte megkukkantani a babát az tok oke nekem de ez amit férjen családja csinál kicsit sok volt. És nem azért mert nem az én családom. Ellenben meg volt most beszelve hogy szüleim majd segítenék második születés eztán az elsővel, én terhesség eleje óta kertem hogy akkor néha jöjjenek szokjanak vele össze de mindig van fontosabb. Most így két héttel előtte idejöttek pár órára és katasztrófa volt.......a saját nagyszüleim is jöhettek. De tényleg az a musor ami itt volt Mikor idejött anyos após. Nekem semmit nem hoztak enni csak férjemnek valami brutal zsíros fűszerest amit tudtak h meg sem ehetek, én főztem közöltek nekik nem kell hoztak éthordóban sajátot...pedig eskü nem főzök rosszul xD. Főzette magának kavekat meg ezt meg azt, a kutyájuk szetkaparta ajtónkat teljesen, majd elmentek és itt hagyták lakásban kutyájukat mienk mellé meg a kisbaba melle akinek épp növekedési ugrasa volt és 0 percet aludtam kb előtte lévő órákban. Látványosan unatkoztak és állandóan sétálni kellett menni a babával mikozbe eléggé fájt meg a gatsebem meg minden is és senki se kérdezte meg hogy mégis én hogy vagyok.... Szóval lehetek rosszindulatú szemet amiért a párom családját nem engedem ide de azóta sem jártak itt es akkor sem volt nagy öröm. De itt most nem is pont erről van szó mert én bármit kibírok h ne legyen soha konfliktus és tényleg nagyobb birka nálam ebben a famíliában nincs...de a fiam hát egy igazan érzékeny gyerek, és minden kis változás borzalmasan kizökkenti, utazások, karácsony stb. És ez úgy zajlik, hogy akkor semmit nem látni örül, pörög na de mikor szepen elmennek vendégek és nyugalom lenne akkor jön ki rajta és egy hétre kettőre felfordul az élet amit felek most nem birnek egy újszülött mellett. Szóval végülis önző vagyok de ez van.
márc. 11. 13:37
 14/23 A kérdező kommentje:

Elsőre én bármit engedtem mert tudjatok nekem szuperkiralycsodalatos nagyszüleim voltak sőt meg részben vannak is hála isten, na ők olyanok hogy kórházból haza megállok hogy a dedunokat megnézhessek gyorsan az autóban. Sőt a pici fiam szerelmes kb beléjük és rengeteg van velük többet mint a nagyszüleikkel.

De mióta megvan a fiam és látom a hatalmas érdeklődést és segítési szándékot az ő nagyszüleik részéről (terhesség végen itt dögölhetek meg nyugodtan egyedül a két évessel hajnaltól fektetésig mert az apjának elég kemény munkája van és sokszor éjjel ér haza, nem egyszerű terhességem, van hogy felkelni sem tudok, és hogy azt sem tudom mi a szösz lesz az elsővel amíg szülők mert apa is szeretne jönni de meg sosem vigyázott senki a fiamra.) Szóval ezek után azért nem vagyok benne biztos hogy már megint azt kéne néznem hogy mi lenne jó másoknak.

márc. 11. 13:44
 15/23 anonim ***** válasza:

10

Hát felém se nagyon nézett pár ember terhességem alatt.

#9

márc. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

En ezt nem is ertem, hogy kepzelik az emberek, hogy csak ugy se szo-se beszed, odaallitanak egy frissenszult anyukahoz, es kiszolgaltatjak magukat? Nekem anyam fog jonni kb ketnaponta egy orara, ahogy megbeszeltuk, es nem azert, hogy uditovel meg sutemennyel kinaljam, hanem azert, hogy hozzon fott kajat/felporszivozzon/elmosogasson stb.

Nem cukibabunezgelodoket akarok az otthonomban latni, hanem olyat, aki SEGIT. Elore megbeszelt, leegyeztetett idopontban. Aki csak ugy betoppan, hogy na hello, erre jart, azzal a lendulettel mehet is ki az ajton. Es ha szoptatok, rantsam ki a mellem a baba szajabol, vagy nezzek vegig?? Nagyon sokan el vannak tajolodva.

márc. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
16# Azért mert őket a baba érdekli,hogy cuki,stb. Anya csak ült és nézte míg alszik a lányunk. Őket semmi más,sajnos. Anyánál a segítség,hogy csináljam a dolgom,ő "segít",tehát fogja az alvó picit...aki alszik a kiságyba egyébként. Egész nap itt voltak,várták mi lesz az ebéd,stb.,nem laknak messze pedig. Délután közöltük,hogy akkor most már pihennénk. Anya mondata: "nyugodtan pihenjünk,ő ráér". Persze most,hogy dacol,nagy már, nem jönnek "babázni".:D Sajnos ezek az emberek IQ-ban se nagyok,hiába a szüleim,ez van. Anyós értelmesebb volt,ő mondta egy óra után,hogy nem zavarnak,látják fáradtak vagyunk. De őket is ki kellett szolgálni,ebédre jöttek. Ezt még megengedtük majd a talpunkra álltunk. Most viszont nem lesz ez sem a másodiknál. :)
márc. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Húha sajnálom 17es :O mekkora bunkók már bocsi.
márc. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gáz.A ti nyugalmat ők a legfontosabb,nem bárki más kénye-kedve.Ahogy olvasom nálatok is inkább vendégek jönnének,mint segítség.Na erre meg aztán a legkevésbé sincs szüksége egy frissen szült nőnek,meg egy pár napos csecsemőnek.Nyugodtan mond meg,hogy szeretnéd.Aki intelligens,az megérti,aki nem,annak meg mindegy.Nem baj,ha megsértődnek.
márc. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
18# Azok sajnos.
márc. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!