Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rettenetesen hisztis 2 éves...

Rettenetesen hisztis 2 éves gyerek? Mi a teendő? Kifogytam az ötletekből, semmi se ér? Orvoshoz kellene vinni?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves, mindig is hisztis volt, de ez már túllép minden határon. A mai eset ami az utolsó csepp volt a pohárba. Nem hajlandó nélkülem kimenni a házból. Nekem tanulnom kell egy vizsgára és a férjem akart vele egyedül elmenni sétálni, hogy tanuljak. Az ajtón se akart kilépni amikor rájött, hogy nem megyek. Ordibált, csapkodta magát, kapálózott. A férjem felemelte és kivitte. A harmadik emeleten lakunk, itt hallottam, hogy az utcán torka szakadtából ordít. Az egyetlen ember akivel elmegy nélkülem vagy akivel itthon marad és én megyek pl dolgozni az a nagyi. Senki más. Mindenki mással ordít, hisztizik, nem tudom leírni azt a hangot, mint ha nyúznánk.

Ugyan ez a helyzet a fürdéssel, fésülködéssel, körömvágásnál, öltöztetésnél. Velem is, nem csak mással. Torka szakadtából ordít és csapkod. Szerintem ez már nem normális. Mit lehet ilyenkor tenni? Valami idegrendszeri baj lenne vele?



márc. 16. 10:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
50%
Most szerintem le leszek pontozva. Hagy ordítson majd kinövi. Vagy: Apának mond meg hogy csapkodja magát kapálózzon úgy mint a gyerek és figyeld meg hogy abba fogja hagyni.
márc. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%

Hidd el, de normális.

Az én 2.5 évesem is ilyen.


Dackorszak és szepa 2.felvonás....

márc. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
53%

Ez olyan dolog, amibe ha nem ástad bele magad eddig, akkor nem lehet 2 bekezdésben leírni és megoldást adni rá.

Nem rontottad el, nem kell orvoshoz vinni. Meg kell tanulni megérteni, rálátni a gyerekben rejlő okokra. Hidd el, neki sokkal rosszabb hogy ez történik vele. Nektek mint felnőtteknek kell megtanulni jól segíteni őt. Ha erről nincsen tanult tudásod vagy jó szülői mintád, akkor a megfelelő könyvek illetve hasznos, gyakorlatias szülőtréningek tudnak segíteni. Ha szükségesnek találod írok konkrétakat is.

Ezen kívül a leghasznosabb tanács amit valaha kaptam, és ami a legnagyobb aha élményt nyújtotta, hogy: a szülőnek nem feladata megakadályozni a hisztit, a szülőnek az a feladata, hogy érzelmileg elérhető maradjon, támogatólag ott legyen, amikor a gyerek megborul és elhordozza a gyereke nehéz érzéseit.

Ugyanis a hiszti a legtöbb esetben feszültség-levezetés. Egyáltalán nem is biztos, hogy köze van az adott szituhoz, az már csak triggereli vagy az utolsó csepp. Aki hisztiért bünteti a gyerekét, az azért bünteti mert a gyerek mérges, dühös, csalódott, szomorú. Ez a fajta szülői reakció egyenes út, hogy a gyerek megtanulja egy idő után elfojtani, ki se mutatni az érzéseit, érzelmeit.


Egy szó mint száz, képezd magad ebben a témában, hogy jól tudj segíteni a gyerekednek!

márc. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%
Ha neked tanulnod kell egy vizsgára, akkor a gyerek elmegy az apjával a játszótérre. Ez nem gyerekbántalmazás. Nem tudom mióta divat, hogy egy gyerek irányítja a családot, gyakorlatilag uralkodik a felnőtteken. #3 egyébként jól mondja. A gyerek dühös, feszült mert nem akar valamit, jelen esetben sétálni az apjával. Az apja jól csinálta. Levitte, mert ebben nem ő dönt. A gyerek levezette a feszültséget a hisztivel. Az apja ott volt mellette, nem hagyta magára. Jól csináltátok. Az ugyanis nem opció, hogy te nem vizsgázol, mert a 2 éves nem engedi.
márc. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez a dackorszak. Az meg a gyerek habitusától, személyiségétől is függ, mennyire intenzív.
márc. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
73%
próbáljátok meg azt hogy minnél többet legyen az apjával vagy mással hogy szokja azt hogy nincs mindig ott anyuci,aztán majd kinövi,valószinüleg dackorszak.
márc. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%

A fiam májusban lesz 2 éves, dettó ugyanez. Nem gondoltam rá soha, hogy ezzel orvoshoz kéne vinni. Rettenetes, tény. Sokszor úgy visít (erre nincs jobb szó), mintha élve nyúznák...

Ez sajnos egy ilyen időszak. Majd kinövi. Van egy nagyobb gyerekem, szóval biztosan állítom, nem tart örökké. :D

márc. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
6%
Rosszul lett nevelve
márc. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Nincs folyton velem, 11 hónapos korába mentem vissza dolgozni. Nem volt probléma ha bárki ismerőssel maradt otthon. Ez kb 2-3 hónapja van, hogy nem hajlandó nélkülem otthon maradni mással vagy mással elmenni én meg otthon maradok.

Próbálom megérteni mi a baj, megnyugtatni, de ilyenkor úgy kiborul, hogy egyszerűen nincs magánál. Kaptunk még egy adag hisztit miután hazaértek. Minden szuper volt, ült az ölembe, nézte a mesét (30 percet van engedve neki, hogy mesét nézzen délutáni alvás előtt) Az egyik pillanatba felállt, megfogta a kezem és elvezetett a hálóba. Beállt a sarokba és elkezdett visítani, komolyan a semmiből. Az ég világon semmi se történt. Tartott ez egy jó 45 percen át, már mondtam a férjemnek, hogy megyek a sürgősségire, tépte magának a haját, dobálta a dolgokat amihez csak ért, azt hiszem ez volt a legdurvább hiszti eddig. Most aludt el zokogva 😭

márc. 16. 13:42
 10/28 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos ez ilyen, meg kell várni, hogy kinője. Egyébként sok könyv van a témába vágóan, esetleg párat érdemes elolvasni, hogy ne érezzétek úgy, hogy nincs semmi eszköz a kezetekben, mert sajnos tényleg nagyon nehéz tud lenni ez az időszak mind a szülőknek, mind a gyereknek. Pl Ranschburg Jenőtől A kis gyerek... kis gond? Óvodáskor c. kötet nekünk nagyon sokat segített anno.
márc. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!