Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rettenetesen hisztis 2 éves...

Rettenetesen hisztis 2 éves gyerek? Mi a teendő? Kifogytam az ötletekből, semmi se ér? Orvoshoz kellene vinni?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves, mindig is hisztis volt, de ez már túllép minden határon. A mai eset ami az utolsó csepp volt a pohárba. Nem hajlandó nélkülem kimenni a házból. Nekem tanulnom kell egy vizsgára és a férjem akart vele egyedül elmenni sétálni, hogy tanuljak. Az ajtón se akart kilépni amikor rájött, hogy nem megyek. Ordibált, csapkodta magát, kapálózott. A férjem felemelte és kivitte. A harmadik emeleten lakunk, itt hallottam, hogy az utcán torka szakadtából ordít. Az egyetlen ember akivel elmegy nélkülem vagy akivel itthon marad és én megyek pl dolgozni az a nagyi. Senki más. Mindenki mással ordít, hisztizik, nem tudom leírni azt a hangot, mint ha nyúznánk.

Ugyan ez a helyzet a fürdéssel, fésülködéssel, körömvágásnál, öltöztetésnél. Velem is, nem csak mással. Torka szakadtából ordít és csapkod. Szerintem ez már nem normális. Mit lehet ilyenkor tenni? Valami idegrendszeri baj lenne vele?



márc. 16. 10:34
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
85%

Először is ez ilyen,ez egy korszak és csak a kitartást segít. A másik hogy nincs olyan hogy a semmiből hisztizik. Valószínű akart valamit és te nem értetted meg mit szeretne ezen meg kiakadt. Enyém akkor csinálja ezt amikor már nagyon fáradt. Persze másért sír épp ami van de tudom hogy az alap probléma hogy elfáradt és aludni kéne( amit persze nem akar ezért van alvás előtt egy kis hiszti).

A hisztinek mindig van oka,többnyire hogy nem az történik amit szeretett volna pl nem tud felállítani egy tornyot vagy megdől a napi program és ettől nyűgös lesz. Igazából többnyire a tehetetlenség teszi q hisztit valami iránt legyen az q napi program egy játék vagy csak egy szó kimondása,amint nem tudja azt irányítani jön a hiszti.

Ez normális mellette kell állni és biztosítani hogy ne verje be semmibe a fejét amikor pedig néha megsimogatod és nem lök el akkor még lehet ölelni és megnyugtatni,de amíg még a simit sem engedi addig az ölelés csak olaj a tűzre. Ajánlom Vida Ágnes baba pszichológus tik tok vagy youtube videóit.

márc. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
42%
hát amikor én ilyenkorban mertem hisztizni akkor kaptam a pofámba egy pohár hideg vizet meg egy pár seggest aztán egyből elhalgattam,utánna már soha nem mertem hisztizni.Kell a szigor
márc. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
36%

A 3 évesen is ilyen már nagyon régóta 😭

Pedig bölcsibe is jár szeptember óta, de a hiszti mit sem változott.

Borzalmas természete lesz, ha olyan lesz mint az apja.

Az is ha nem úgy történik valami, ahogy elképzeli, már felkapja a vizet, képes dühöngeni, megsértődni. Szegény jövendőbeli párját előre sajnálom, nem fogja ezt senki kibírni.

Nálunk ordít ha fürdeni megyek, ha pelenkázni kell, ha a lábán vágom a körmöt, ha orrot szívok, ha reggelizni vagy úgy enni egyáltalán merészelek, ha nem ő nyomhatja meg a gombot a WC-n stb.. Engem már nem érdekel, hagyom, hadd fetrengjen és visítson. Azért ne már... Az elején próbáltam nyugtatni, akkor vagy rám csapott egy hatalmasat vagy hozzám vágta valamelyik játékát.

Úgyhogy majd megnyugszik,örökké úgysem fog ordítani...

márc. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
9%
kérdező szigoritst be,pár pofon,fenekére egy kettőt rá huzol aztán elhalgat.
márc. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:
52%
Enyém is pont ezt csinálja, én is meg vagyok lőve vele! :(
márc. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
12es: Én is hozzácsaptam egy pohár vizet mert féltem, hogy elkezd lilulni, alig vett levegőt a sok ordítástól. Nála ez csak olaj volt a tűzre, még jobban ordított 😔 A fenérecsapást, verést nagyon nem szeretem. Volt már amikor nem tudtam sehogy megnyugtatni, hogy rácsaptam a fenekére, hogy kicsit magához térjen de ez sem jött be. Egyszerűen megvárom, hogy befejezze, ami el szokott tartani 1 órán át is (nem vicc)
márc. 16. 16:31
 17/28 anonim ***** válasza:
0%
Jézusom, nagyon durva gyereked van.nem lehet hogy valami idegrendszeri problémája van? Ez azért kicsit durva hogy ennyire hisztis és semmi sem segít
márc. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
37%
17# Inkább másnak van átlagtól nyugodtabb gyereke,én így mondanám. :D Persze már a szimpla átlagos dackorszak is idegrendszeri éretlenség. Legegyszerűbb ráhúzni bármit. Te láttál már gyerekeket? Mert én gyerekek között dolgoztam.
márc. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Az én környezetembe van 5 kisgyerek + - 2-3 hónap külömbséggel és mindd nyugodtabb a kislányomnál, ezért ijedtem meg, hogy áll valami a háttérbe.
márc. 16. 17:03
 20/28 anonim ***** válasza:
17%
18as láttam már gyereket, nekem is van két gyerekem de egyikkel sem volt ilyen problémám, mindegyik nyugodt és szófogadó volt,ha valamire azt mondtuk neki hogy pl.ezt vagy azt nem szabad csinálni akkor azt megértte és egy szó nélkül elfogadta a helyzetet soha nem voltak hisztisek, nem volt nállunk ilyen hogy dackorszak.Ezért is lepődtem meg hogy létezik ennyire hisztis gyerek és nem tudom hogy ez mennyire normális hogy már lilul a gyerek meg levegőt sem vesz mert annyira hisztizik.
márc. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!