Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rettenetesen hisztis 2 éves...

Rettenetesen hisztis 2 éves gyerek? Mi a teendő? Kifogytam az ötletekből, semmi se ér? Orvoshoz kellene vinni?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves, mindig is hisztis volt, de ez már túllép minden határon. A mai eset ami az utolsó csepp volt a pohárba. Nem hajlandó nélkülem kimenni a házból. Nekem tanulnom kell egy vizsgára és a férjem akart vele egyedül elmenni sétálni, hogy tanuljak. Az ajtón se akart kilépni amikor rájött, hogy nem megyek. Ordibált, csapkodta magát, kapálózott. A férjem felemelte és kivitte. A harmadik emeleten lakunk, itt hallottam, hogy az utcán torka szakadtából ordít. Az egyetlen ember akivel elmegy nélkülem vagy akivel itthon marad és én megyek pl dolgozni az a nagyi. Senki más. Mindenki mással ordít, hisztizik, nem tudom leírni azt a hangot, mint ha nyúznánk.

Ugyan ez a helyzet a fürdéssel, fésülködéssel, körömvágásnál, öltöztetésnél. Velem is, nem csak mással. Torka szakadtából ordít és csapkod. Szerintem ez már nem normális. Mit lehet ilyenkor tenni? Valami idegrendszeri baj lenne vele?



márc. 16. 10:34
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
63%
20nekem 3 gyerekem van, és kisgyermeknevelőként dolgozom 22 éve, a 3.gyerekem 5 éves ő is tud tombolni, én sem gondoltam, hogy ilyen is tud lenni egy gyerek, pedig láttam sokat.
márc. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
39%

Aki szerint ez normalis, az nem normális.. Mélységesen szánom az ilyen szülőket, akik nem tudnak a gyerekekkel kapcsolatot kialakitani, raerezni a szükségleteit, kommunikálni. Hogy lehet hagyni hogy így teljesnek a napok? Nálunk is mindig voltak ilyen időszakok nyilván, mert életkori dolog. De jól kezeltem és max 3-4 hét alatt megoldodott. Valaszkesz nevelés. Csodálatosan beszélgettem már 2 éves kora előtt is a fiammal, szuper programok, közös tevékenységek otthon. Ezt kihagyni bűn ezekben az években.

Kérdező, te pedig 11 honaposan hátat forditottal a gyereknek, mikor a legnagyobb szüksége lett volna rád. Mégis mit gondoltál, nem lesz következménye?

márc. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
63%
22# Rád meg kár a szó. Van egy gyereked,aki épp olyan személyiségű,ettől azt gondolod te csináltad jól. Biztosan jó anya vagy,viszont ez nem csak rajtad állt akármennyire szeretnéd ezt hinni. Megnéznélek egy igazán temperamentumos,öntudatos,dacos gyerekkel.
márc. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat

Kedves 22. Nem lakok Magyarországon, itt nem ülhet az anyuka otthon 2-3 évig, ha nem mész vissza 11 hónap után munkába amennyit kapsz a gyermek születése után, felmondanak, levegőböl meg nem lehet élni. 1 fizetés itt nálunk nem elég, hogy az ember eltartsa a családot.

márc. 16. 20:53
 25/28 A kérdező kommentje:

Közbe kiderült miért hisztizett délutáni alvás előtt (legalább is szerintem)

Van 3 gumilabdája amiket imád, es este mindig beteszi az ágyba és “velük” alszik el. Napközbe (eddig) nem kellett neki. Amikor leírtam, hogy bevezetett a hálóba egy aprócska részletet kihagytam. A háló előtt a fürdőbe akart menni, de férjem pont fürdött és mondtam neki, hogy most apa van bent, nem mehetünk be. Látszólag hidegen hagyta és bement a szobába és a többit tudjátok. Most este szintén altattam és újból felállt, megfogta a kezem és vitt a fürdőbe. Bement, elvette a gumilabdáit (fogalmam se volt, hogy ott vannak) elvitte az ágyba és elalud. Tehát délután is kellett neki a gumilabda, nem modta, nem tudtam, és jött a hiszti. Eszem megáll 😅

márc. 16. 23:43
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Mondtam hogy minden hisztinek van oka max nem ceszed észre. Nálam is van hiszti,ilyenkor ott vagyok hogy ne verje be a fejét stb. Aztán amikor már nem lök el átölelem vagy valamivel elterelem a figyelmét. Ismétlem ajánlom Vida Ágnes videóit nagyon jól elmagyarázza mit miért csinál egy gyerek. A sok "vizet öntök az arcába"válasz nem jó,mert csak tovább hergeled az eleve felhúzott gyereket még ha abba us hagyja a hisztit azért teszi mert rájön anya nem hallgat rá minek panaszkodom, csakhogy ez nem jó.
márc. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
14%
Mondjuk nem kéne 30 percet képernyőztetni, csodát tesz.
márc. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
24%

5-ös, de egy dackorszakos gyerek fürdetésnél is torkaszakadtából ordít?

Az nem túlzás egy kicsit? 🤔

márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!