Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyiszer vállalható be egy...

Mennyiszer vállalható be egy babával egy 4 órás út?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy 1,5 hónapos kisbabánk. Borsod megyében élünk a szüleim meg a testvéreim pedig vas megyében vannak.

Testvérem babájának keresztelőjé akkor lesz amikor a babánk 3 hónapos lesz. Akkor fogjuk először megtenni a 4 oda- 4 óra vissza távot.

Azonban eléggé aggódom azért, mert tulajdonképpen görnyed a baba a hordozóban. Nem tudom mennyire egészséges ez, hiába állnánk meg tegyük fel 40 percenként meg amikor ugye felsír vagy éhes, hisz anyatejes. Ettől is csöppet félek, hogy az etetése hogy fog alakulni, mert ha felsír nem feltétlen lesz egyből benzinkút. Csak lehet 15 perc múlva.


Azt gondoltam, hogy megyünk most a keresztelő alkalmával májusban. Gondoltam még menni nyár végén. Illetve októberben meg karácsonykor és ennyiszer.


Szerintetek ez sok? Vagy vállalható?

Anyósom már előre ki van es màr százszor mondta, hogy babával nem nagyon lehet utazni, felejtsem is el és előre látom, hogy százszor fog telefonálni az út alatt, hogy élünk-e még. Eddig is ezt csinálta, amíg még baba sem volt.

Tudom ne foglalkozzak vele és azt is tudom, hogy valóban marhára fárasztó az út még nekem is, de ennyiszer én is szeretnék találkozni a szüleimmel. Párom szüleivel napi kapcsolatba vagyunk.

Szüleim is fognak természetesen jönni az évben:)


Köszönöm. Ha válaszoltok, azt is ha az én és azt is ha az anyósom pàrtját fogjátok. Új ez a helyzet nekem. Én eddig vonattal 5 hetente mindig hazajártam, most már ugye csakis autó és annyiszor amennyiszer optimális..., ha lehet ilyet mondani. Anyósom szerint a gyerek élete az utazásról fog szólni. Hát szerintem 2 havonta ha lemegyünk 2 napra akkor az nem utazásos élet.



márc. 19. 10:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Menjetek vonattal. Ott tudtok sétálgatni.
márc. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
egy háromhónaposnak már nem elég, hogy egy benzinkútnál megállsz és megszoptatod, kell neki a mozgásra is a tér, az idő. ha szerencsétek van, tudjátok úgy időzíteni mindkét utat, hogy legalább az út felében aludjon.
márc. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Pár havonta elmenni nem gond, de először menjetek egy órás útra, mert nem tudod, hogy bírja majd a baba. Az első gyerekem simán nézelődött a kocsiban, a második 20 perc után addig üvöltött, míg ki nem vettem. Vele hosszú idő volt szoktatni az autózást.

Otthon sem kell ülni, de azért bőgve utaztatni sem jó ötlet "majd megszokja" címszóval.

márc. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem túl jó üvölteni hagyni a gyereket, viszont ha valaki kénytelen utazni akkor nem maradhat otthon évekig, mert a gyerek nem bírja. Én amúgy elindulnék a helyetekben, nyilván ha már nagyon hisztizik meg lehet kicsit állni, sétálni, stb., aztán folytatjátok az utat. Annyi, hogy azt kalkuláljátok bele, hogy lehet tovább fog tartani az utazás. De mondjuk ha valaki pl Pesten szül és 2-300 km-re lakik onnan is valahogy haza kell vinni a gyereket, nem teheti ki az első benzinkútnál, mert nem bírja
márc. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól viseli az utazást, akkor ennyi szerintem bevállalható. Csak ezt ki kell tapasztalni. Van, aki jobban szereti a vonatot, más az autót, van aki jól alszik út közben, más nem, de esetleg leköti a nézelődés... aztán van, akinél mindenhogy szívás. De elsőre lehetőleg nem egy 4 órás úttal kezdjetek. Mi próbáljuk alvásidőre időzíteni az utazást és kinézünk helyeket, ahol szükség esetén meg tudunk állni.
márc. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Anyosod szerint ,nagy orszagokban, hogy kozlekednek az emberek ? Ahol a mindennapos tavolsagok is nagyok ?

Nyugat Europaban szultem, 2 (!) orara volt a korhaz, es itt ugye szules napjan lehet hazamenni, 2 orat utazott a par oras baba, plusz meg dugo is volt.

Semmi baja nem lesz egy 4 honaposnak akarmilyen utazastol. Mo. az egyik legkisebb orszag, a fold tobb billio lakosa naponta tobbet tesz meg.

márc. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Egyebkent meg a vonattal mi a gond ?


43 eves vagyok, sosem volt autom, mindig tomegkozlekedessel vittem a gyerekeket mindenhova, es nem vagyunk otthonuloek, 7 hetesen mar repulon ment.

márc. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi négy hónapos korában mentünk öt órát.

A gyerek vegigaludta az utat.(Azóta sem aludt olyan jól, mint akkor az autóban)ha szerencséd van neked is bealszik.

márc. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy manapság lett ez divat, hogy a gyerekeket úgy neveljük, hogy még véletelenül se érje őket semmi kellemetlenség az életben. Mikor én pici voltam senkit nem érdekelt szeretek e autózni vagy sem vagy hogy tetszik e hogy a szomszéd néni vigyáz rám, mivel anyuéknak dolgoznia kellett. Illetve piciként sokszor ha lagziban voltunk meghívva kint aludtam a kocsiban egyet, mivel régen az se volt divat, hogy a gyerek miatt ne bulizzanak a felnőttek. És mondjuk nem azért, de normálisabbak is voltunk, mint a legtöbb mai gyerek
márc. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%
9 esnek total igaza van.
márc. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!