Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyiszer vállalható be egy...

Mennyiszer vállalható be egy babával egy 4 órás út?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy 1,5 hónapos kisbabánk. Borsod megyében élünk a szüleim meg a testvéreim pedig vas megyében vannak.

Testvérem babájának keresztelőjé akkor lesz amikor a babánk 3 hónapos lesz. Akkor fogjuk először megtenni a 4 oda- 4 óra vissza távot.

Azonban eléggé aggódom azért, mert tulajdonképpen görnyed a baba a hordozóban. Nem tudom mennyire egészséges ez, hiába állnánk meg tegyük fel 40 percenként meg amikor ugye felsír vagy éhes, hisz anyatejes. Ettől is csöppet félek, hogy az etetése hogy fog alakulni, mert ha felsír nem feltétlen lesz egyből benzinkút. Csak lehet 15 perc múlva.


Azt gondoltam, hogy megyünk most a keresztelő alkalmával májusban. Gondoltam még menni nyár végén. Illetve októberben meg karácsonykor és ennyiszer.


Szerintetek ez sok? Vagy vállalható?

Anyósom már előre ki van es màr százszor mondta, hogy babával nem nagyon lehet utazni, felejtsem is el és előre látom, hogy százszor fog telefonálni az út alatt, hogy élünk-e még. Eddig is ezt csinálta, amíg még baba sem volt.

Tudom ne foglalkozzak vele és azt is tudom, hogy valóban marhára fárasztó az út még nekem is, de ennyiszer én is szeretnék találkozni a szüleimmel. Párom szüleivel napi kapcsolatba vagyunk.

Szüleim is fognak természetesen jönni az évben:)


Köszönöm. Ha válaszoltok, azt is ha az én és azt is ha az anyósom pàrtját fogjátok. Új ez a helyzet nekem. Én eddig vonattal 5 hetente mindig hazajártam, most már ugye csakis autó és annyiszor amennyiszer optimális..., ha lehet ilyet mondani. Anyósom szerint a gyerek élete az utazásról fog szólni. Hát szerintem 2 havonta ha lemegyünk 2 napra akkor az nem utazásos élet.



márc. 19. 10:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi Debrecen-Körmend távolságot tesszük meg 2-3 havonta. Pont 3 hónapos volt a fiunk mikor először mentünk a szüleimhez, míg pici volt nagyon jól viselte, Ő egyébként is szeret kocsiban utazni/aludni. Viszont nincs két egyforma út. Van amikor kicsit nyűgösebb, többet sír és olyan is mikor 1 szava sincs. Próbálom sokat lefoglalni, mesekönyveket nézegetünk, olvasok belőle, mondokákat mondunk neki vagy gyerekdalokat teszünk be stb. Amíg anyatejes volt nem volt gond az etetéssel, hátul ültem vele és a kocsiban is tudott enni, aztán már kicsit körülményesebbé vált, de nem vészes. Egyszer utaztunk vonattal is, azt nem vállalnám be többet, ha nem muszáj, főleg az átszállás miatt, de egyébként sem volt komfortos, és időben is sokkal több, mint kocsival.
márc. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

7# Mondjuk nálunk az,hogy egy egy ilyen picinél kb a fertő az egész,a másik hogy én például tudom magamról,hogy nem szeretnék kellemetlen utazást a többi embernek 4 órán át egy esetlegesen üvöltő gyerekkel. Ha autóval 4 óra,lehet számolni mennyi vonattal. Nálunk autóba elvan,de vonattal a 3 órás utat telibe üvöltötte a zsúfolt vonaton akkor is ha fejre álltunk. Borzasztó kellemetlen tekinteteket kaptunk már és jogosan. Nem minden gyerek ugyanolyan.

Anyós meg azért mondogatja ezt,mert nehogy már meglátogassátok a másik mamát is,versenyezni próbál. Gusztustalan mama szokás.

Ki kell kérdező tapasztalni. Lehet tök jól fogja viselni. Ott alvás ilyenkor nem opció? Nálunk 3 órás útra él a család,de mi gyerek nélkül se vállaltuk be ezt ott alvás nélkül,gyerek után is csak így és ennyiszer nem mentünk gyerek előtt se,váltottan mindig. Például mentünk karácsonykor,ők jöttek egyszer tavasszal és nyáron megint mi. Bár nálunk nem ilyen szoros a kapcsolat,gyerek óta havi 1x ők jönnek és csak ritkán mi,de most eü ok miatt mi nem tudunk,úgyhogy nyárig ők jönnek csak,veszélyeztetett vagyok. Talán egyszer kétszer volt amúgy,hogy reggel mentünk korán és este haza,de egész délután az időt lestem,fáradtak voltunk már,stb.

márc. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Pécs-Békéscsaba távot 4 hónaposan tettük meg vele. Óránként megálltunk, evett, átmozgattuk, pelust cseréltünk. Amikor az autó mozgásban volt, nagyrészt aludt.
márc. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!