Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Talán megbántam a gyerekvàllal...

Talán megbántam a gyerekvàllalàst?

Figyelt kérdés

Hozzáteszem, évekig jártunk lombikos kezelésekre, nagyon szerettünk volna babát. Nagyon hosszú utat jártunk be, hogy lehessen és végre sikerült, már két hónapos. De mégsincs meg bennem az a csodás érzés, amit sokat leírnak, mikor anyává válnak. Persze mikor császár közben odamutattàk én is elsirtam magam, de az elmúlt 2 hétben azt érzem, hogy még a boltba se tudok nyugodtan elugrani, mint régen, mert a gyereket össze kell készíteni, de közben sír, a babakocsit összeszedni, fél óra mire elindulunk minimum. Mindemellett a férjem éli az életét, mert nem ő van a gyerekkel. Persze a pénzt ő keresi, de utána sportolni jár (teke), fodrászhoz megy, edzőterembe, én meg ülök otthon a gyerekkel.

Valahogy nem így képzeltem el az egészet. Segít esténként a férjem a baba körül, de arra már hulla és ingerült vagyok. Sajnos megfordult már az is a fejemben, hogy minek kellett szembemenni a természettel. Ha nem lehetett gyermekünk, minek küzdöttünk akkor?! Persze gonosz dolog ezt gondolni, de szinte nulla segítséggel (és nem, nem vágyom baba-mama klubba) tényleg néha tele van a hócipőm.

Volt más is így? Fog ez változni?


márc. 19. 22:46
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
27%

Még annyit hozzáteszek, hogy az én gyerekem (nincs testvér) most 3 és fél éves. Három éves koráig rendszeresen kelt éjszakánként. Még most is előfordul 7-10 naponta egyszer. Valamint még mindig rossz alvó, 8-9 óránál többet nem tud egyben aludni (és általában nem is kipihenten kel). Ha 9-kor elalszik (azt is nehezen), várható, hogy hajnali 5-kor ébred, hétvégén is, mindig. Következmény: én igazából 3 és fél éve nem aludtam ki magam. A többit hozzá lehet képzelni.

Tegnap 15.30-ra mentem érte az oviba. Nem tudott ott aludni délután, tiszta hiszti volt. Ilyenkor otthon sincs el nyugodtan magában, 5 percenként akar valamit, vagy cirkuszol. Addig nem jutok el, hogy nyugodtan kipakoljak a táskáinkból, elpakoljak másnapra, vagy nyugodtan elindítsak egy mosást. A párommal 5 összefüggő mondatot nem tudok váltani, mert vagy mellettünk nyüzsög, vagy hisztizik. Ha nem tudott az oviban aludni, este annyira túlpörög, hogy brutál nehezen alszik el. Így a napunk: hazaérünk 16.00-ra. Hosszas kínlódás után 22.00-ra elalszik a gyerek. Azon túl, hogy örülök, hogy a hajam meg tudtam mosni, 15 nyugodt percem nem volt saját magamra. - Persze ez egy rosszabb napunk a sok közül. De azért írtam, hogy lásd. 3,5 éves a gyerekem, és sokszor még mindig brutálisan fáradt vagyok. Ma reggel, ahogy munkába jöttem, bevillant, hogy kellett-e nekem ez az egész... Pedig nagyon szeretem a gyerekem. De a 3 évnyi kialvatlanság megtette a hatását. Emberek vagyunk, nem gépek...

márc. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
38%
És az még jónak számít, hogy a lányom most már elalszik hajnali 5-ig hétvégén. 2-2,5 éves koráig minden szombat-vasárnap hajnali 4, 4.30 körül ébredt, és nem is tudott visszaaludni. El lehet képzelni, milyen pihentek voltunk mellette mi is hétvégén, és milyen pihenten indultunk hétfőn munkába.
márc. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
78%

Szintén lombikos anyuka vagyok. Az elején én is nagyon sötéten láttam a dolgot. Most 1 éves múlt. Most is nehéz, de kezd körvonalazódni előttem, hogy mitől, hogyan lehet jobb nekem is.

Az a bajom, hogy nincs társaságom. Nem voltam sosem egy nagy barátkozós, engem bőven kielégített a munkahelyi társaság. Szóval akkor lesz igazán jobb, ha a fiam 2 éves korában visszamegyek.

Meg egy ideje újra elkezdtem tornázni. A férjemmel megbeszéltük, igenis ezt a napi 30 percet önmagamra meg kell adni.

márc. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

13 vagyok nem azt írtam 19-es, hogy a meddőségnek nincs oka hol olvastál ilyet? Az elmélet baromság amit 5 meg 7 meg te írtál hogy mivel beavatkoztak a természetes folyamatba azért érez így. Bár gyanitom te írtál többször. Ennyi erővel az összes természetes módon fogant baba anyukája boldog és csak a lombikosoknak van szülés utáni depressziója. Ja nem így van.

Meg ne sírjon a régi élete után, azért meddő valaki mert nem alkalmas gyereket nevelni stb. Ezeket írták. Ez a batomság netovábbja köze nincs az ilyen érzéseknek amiket átél a kérdező ahhoz, hogy lombikos baba.

Ezt nagyon sokan érzik, mert változott az életük és hozzá kell szokni. Valaki rövid idő alatt túl van rajta van aki nem.

márc. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
1., beszélgess el komolyan a ferjeddel, hogy legalább addig vegye ki jobban a részét a dolgokból, amíg kicsit nagyobb lesz a baba 2., idővel szerintem mélyül az anyai szeretet majd, ha jobban belejossz a dolgokba 3., beszélgess erről olyan emberekkel, akikben megbizol, esetleg olyanokkal, akik fel is neveltek már egy, vagy több gyereket, ha végképp nem segít semmi, akkor pszichológus, a baba, és a te érdekedben is. Sok erőt és boldogságot kívánok, próbáld a szép részét nézni a dolgoknak, a saját gyermek mindennél nagyobb öröm.
márc. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Hat ez ilyen. 6-7 evesen lesz lenyegesen jobb. Amig csecsemo es helyben marad nekem konnyu volt vele. Ha elijdul es kindent lerant es 1 percre nem hagyhatod ott,akkor az lesz a baj. Utana 2 evesen a dackorszak brutal. Olyan 6-7 evesen kezdenek okosodni, szot fogadni meg megérteni egyutt erezni veled. Kitartast!
márc. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Azért szerintem az se normális, ha valaki a gyerek 6-7 éves koráig nem tudja a nehézségek ellenére élvezni a gyereknevelést. Ez gond, és a gyerek is érzi...
márc. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
28, és szerencsére az sem igaz, hogy csak akkor kezdenének okosodni, szót fogadni és megérteni... a 27-esnél az átlagosnál több a gond valamiért :(
márc. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
13%
Én meg fenntartom a véleményem, hogy aki ennyire hülye, annak a sors valamiért ezt mérte ki és kapálózás helyett el kellene fogadni inkább, mintsem itt szórni a hülyeségeit!
márc. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

És ha elvonatkoztatunk a meddőségtől? Akkor aki beteg vagy rákos, az nem akarjon meggyógyulni, hanem egyből temesse el magát, mert neki ezt mérte a sors és ne kapálózzon?

Mit szólnál, ha pl a gyereked lenne beteg? Neki is azt mérte a sors és ne kapálózzon?

Mélységesen szégyeld el magad.

márc. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!