Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Talán megbántam a gyerekvàllal...

Talán megbántam a gyerekvàllalàst?

Figyelt kérdés

Hozzáteszem, évekig jártunk lombikos kezelésekre, nagyon szerettünk volna babát. Nagyon hosszú utat jártunk be, hogy lehessen és végre sikerült, már két hónapos. De mégsincs meg bennem az a csodás érzés, amit sokat leírnak, mikor anyává válnak. Persze mikor császár közben odamutattàk én is elsirtam magam, de az elmúlt 2 hétben azt érzem, hogy még a boltba se tudok nyugodtan elugrani, mint régen, mert a gyereket össze kell készíteni, de közben sír, a babakocsit összeszedni, fél óra mire elindulunk minimum. Mindemellett a férjem éli az életét, mert nem ő van a gyerekkel. Persze a pénzt ő keresi, de utána sportolni jár (teke), fodrászhoz megy, edzőterembe, én meg ülök otthon a gyerekkel.

Valahogy nem így képzeltem el az egészet. Segít esténként a férjem a baba körül, de arra már hulla és ingerült vagyok. Sajnos megfordult már az is a fejemben, hogy minek kellett szembemenni a természettel. Ha nem lehetett gyermekünk, minek küzdöttünk akkor?! Persze gonosz dolog ezt gondolni, de szinte nulla segítséggel (és nem, nem vágyom baba-mama klubba) tényleg néha tele van a hócipőm.

Volt más is így? Fog ez változni?


márc. 19. 22:46
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%
Vagy hagy fokozzam még: nem olyan régen volt a hírekben, hogy megszült a putris cigány lány és az újszülöttet a földhöz vágta. Valamelyik évben a kutyáknak adta, azok meg széttépték. Nekik azért adott gyereket a sors, mert jó anyák lennének, nem?
márc. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
33as 😃😃😃😃😃 nem szégyellem magam egyáltalán, nincs miért 😃😃😃
márc. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell személyeskedni. Az észrevételeid meg nem jók, nem vagyok meddő és éppen itt alszik mellettem a gyerek. Az ilyen mindenki felett pálcát törő, besavanyodott, csőlátásù, 2 agysejtes elmeháborodottak irritálnak csak.
márc. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem igaz, hogy ez rosszabb lesz. Nekem természetesen fogant, de az első 4 hónapban csak vegetáltam, sokszor éreztem úgy, hogy megbántam ezt az egészet. Aztán elkezdett okosodni, kinyílni a személyisége. Most egy éves múlt, és azt kell hogy mondjam, hogy szinte könnyű vele. Elfoglalja magát mellettem, kb szót fogad, sokat nevetünk együtt. Persze, sokat is sír, hisztizik, nyílik ki az akarata, vannak balhék az ő részéről bőven. És persze figyelni kell rá egész nap még mindig. De ez már teljesen más, nem igényli hogy folyton vele foglalkozzak. Ha rám is csimpaszkodik, akkor is hamar megun, megy tovább felfedezni, én meg folytathatom a dolgomat. Ezerszer könnyebb és vidámabb vele mint az az első pár nyomorult hónap volt. Úgyhogy kitartást, ez nem marad így! Most egy örökkévalóságnak tűnik, de el fog repülni ez a pár hónap.

Mondjuk a férjeddel el kéne beszélgess. Akinek kisbabája van, az meló után menjen szépen haza, ne tekézgessen. Ezek a hónapok a túlélésről szólnak, nem a szórakozásról. Apukának sem.

márc. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
52%
Teljesen normálisak az érzéseid. Pont, hogy a lombik miatt olyan stációkon megy át az ember, ami még nehezebbé teszi ezt az egészet és hormonokkal is túltolják az embert.
márc. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%
Nálam pont ezt csinálta a gyerekem apja. Volt olyan, hogy levonult a földszintre és bezárta az ajtót, mert szerinte én nem lehetek fáradtabb , mint ő. Bezárkózott a szobába, hogy őt ne zavarja senki és mivel vállalkozó, ezért reggel fél 10 körül ébredt , én megpattantam ki az ágyból 6 kor vagy mikor hogy , amikor a kislányom ébredt. Nálunk is voltak vasárnapi hajnali kelések ordításokkal, mert a kislányom ekkor kelt fel és nekem kellett az ágyból kipattanni. Amikor meg elaludtam, az apja azt mondta rám, hogy döglök az ágyban 9-ig... Hát szét is mentünk. Most is cirkuszol velem mindenen állandóan. Felesben neveljük a gyereket, de mindenbe beleköt.
márc. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!