Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ha két nap alatt...

Normális ha két nap alatt ennyit fogy a baba?

Figyelt kérdés

Első babás anyuka vagyok, lassan 7 hetes a babám. 3170grammal született, 2950grammal jöttünk haza a kórházból.

Kétnaponta fürdetjük őt, olyankor csak úgy magunknak kíváncsisàgból meg szoktuk mérni a súlyát (most azt nem kérem, hogy nem kell ilyen gyakran méregetni, mi is csak úgy mérjük, kíváncsiak vagyunk, első szülők, hogy mennyit gyarapszik a baba), egyébként tápszeres baba. Tegnapelőtt 4045gramm volt a súlya fürdés előtt mérve, ma, két nappal később 4025gramm. 20grammal kevesebb. Mint mondtam , első babás szülők vagyunk és nem tudjuk, hogy ilyenkor ez oké, vagy miért van, vagy bármi. Ő amúgy nagyon eleven, mozgékony baba, ma különösen az volt és arra gondoltunk, hogy mivel egész nap fent van és jár keze lába, így emiatt lehetett ma ennyivel kevesebb a súlya. Nem estünk kétségbe, mert az étvágya, kedve jó, vidám baba, sokat mosolyog, szóval nincs vele gond.



márc. 21. 21:47
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek a mérlegek megbízhatatlanok. Nálunk volt olyan, hogy a lányomat 150 g-mal kevesebbre mérte 2 hónaposan az előző hetihez képest. Itt én is megijedtem, kértem a védőnőtől másnapra egy soron kívüli mérést (mi csak havi egyszer járunk hozzá státuszra, nem hetente). Ott már 200 g-mal többet mutatott a mérleg az előző heti mérésemhez képest. Utána kíváncsiságból itthon is megmértem, ugyanazt az eredményt kaptam, mint a védőnő. Én itt befejeztem az itthoni méricskélést. Van elég pisis/kakis pelus, a lányom jókedvű baba, a ruhákat szépen növi ki, nekem ez elég. :D Ja, elsőre összejött, ráadásul második gyerek (aki szintén elsőre összejött), tudom mennyire szerencsések vagyunk, de ez nem jelenti azt, hogy nem szeretjük, vagy aggódunk érte/értük ugyanúgy, mint akik sokat küzdöttek.
márc. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
85%

Te beszelsz itt alap intelligenciarol kerdezo ?😂😂

Tisztaban vagy vele, mennyi 20 gramm ??

Az meg hogy jon ide mennyit kuzdottetek erte ? Az nem mentseg arra, hogy ostobasagot kerdezz. Basszus 20 gramm az egy pisi adag !! Legyen mar eszed.

márc. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlen mondja a védőnő, hogyha rendesen eszik, és rendszeresen tele a pelus ne mérlegelj.

Nekem is ezerszer volt, hogy evés előtt többet mutatott, mint utána pedig hiperszuper, márkás mérleg.

Ha jólesik mérni, mérj, de nem kell semmilyen következtetést levonni,ha a védőnő hetente látja, és mondja, h minden rendben van.

A gyerekéért mindenki aggódik, mindegy mennyi idő után, vagy hogy fogant. Attól nem lesz egészségtelenebb a te babád, mert neked nehezebben jött össze, csak te örlöd magad, később nagyobb hülyeségeken is.

márc. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem ne görcsölj ezen, én is elsőbabás paramama vagyok, de hidd el, amíg eszik, alszik, van pisis kakis pelus, addig nem kell aggódnod :)
márc. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, az pedig szuper, hogy már mosolyog rátok :)
márc. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Miért nem a védőnőt hívod? Mert előtte szégyellenéd a kérdést? Erre van a védőnő
márc. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!