Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Belenyúlt a baba a számba,...

Belenyúlt a baba a számba, mielőtt letöröltem volna a kezét a sajátjába is belenyúlt. Más is aggódik ilyen miatt?0

Figyelt kérdés

A terhességem alatt kiderült, hogy nincs herpeszre antitestem, így a most 3 hetes kislànyomnak sem "adtam át" antitestet amíg pocakban volt, szóval elég veszélyes rá a herpesz szimplex.


Állandóan a kezem mosom, figyelek a higiniára, de most megtörtént a kérdésben leírt eset hiaba fogtam a kezét.

Terhességem óta lehet bújkál bennem a herpesz, mert a férjemnek 2x is volt herpesze az elmúlt 3 hétben és csókolóztam vele 1x 2 órával mielőtt kijött, 1x 1 héttel azután miután kinn volt. Régen, ha herpeszes vokt ittam, ettem utána, sosem zavart és akkoriban nem kaptam el tőle.



márc. 24. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs, hogy van-e herpeszre antitestem, de eszembe se jutott ilyen miatt aggódni egyik gyermekemnél sem.
márc. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy aggódtam.

Kicsit lazits...

márc. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Két dolog ragadta meg a figyelmem. Az egyik a "higinia", amit eddig így csak bizonyos körökben hallottam.

A másik a 3 hét alatt 2 csók.


A kérdésedre a válasz: higgadj le. Egyrészt nem tudod visszacsinálni, másrészt meg nagyon kicsi az esély arra, hogy ebből gond legyen.

De hogy tudott egy 3 hetes baba a szádba nyúlni, mikor ő még képtelen koordinálni a mozdulatait?

márc. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Soha egyik terhességem alatt sem derült ki, hogy van-e herpes antitestem. Viszont a.8 hónapos babám kórházban volt múlt hónapban agyvelőgyulladással, amit a herpes vírus okozott neki. Nálunk senki nem volt herpeses, de azt mondták gyakorlatilag bárhol összeszedhette akár az utcán a levegőből. Szerintem egy családban elkerülhetetlen, hogy a nyálatok érintkezzen, szóval ezen felesleges aggódnod.
márc. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4# Kicsit off: de meggyógyult? Maradéktalan gyógyulás kívánok neki.

Kérdezőnek: ne aggódj, egy család vagytok, a tudtotokon kívül is érintkeztek egymás nyálával. A túlzott higiénia sem jó.

márc. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus, nekem nemrég egy mp alatt az orromba nyúlt fel..
márc. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Semmi baja nem lesz. Nekem is rendszeresen matatott a számban és az orromban, minden igyekezetem ellenére.

A férjemnek sokszor van begyulladva a szája, nem tudjuk mitől. Herpeszem sosem volt, legalábbis nem tudok róla.

Ha ennyitől baja lenne, akkor a babák háromnegyede nem élné meg az 1 éves kort.

Én is nagy bacifóbiás vagyok, de kicsit próbáld átgondolni racionálisan is.

márc. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#5, szerencsére teljesen rendbe jött, de azt a pár napot az ellenségemnek sem kívánom.

4 voltam

márc. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sosem aggódtam ilyesmin.
márc. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja.
márc. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!